Skocz do zawartości

[Do 1600zł] Rower na dojazdy do pracy - zróźnicowana trasa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam roweru na dojazdy do pracy, około 6km w jedną stronę.

Trasa jest zróżnicowana. Około 2/3 trasy po drogach utwardzonych (przede wszystkim asfalt). Pozostała 1/3 trasy po drogach gruntowych (teoretycznie także utwardzonych, jednak w bardzo słabym stanie: dużo dziur, nierówności, luźny żwir itd.).

 

Istotne dla mnie jest, aby potencjalny rower posiadał:

- możliwość założenia pełnych błotników

- dobrej jakości opony/koła i dobre hamulce

- jak najmniejszą wagę (nie są mi potrzebne bagażniki, osłony i inny osprzęt charakterystyczny dla rowerów trekkingowych)

 

Prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc przy wyborze typu roweru jak i kilka propozycji modeli zgodnych z moimi wymaganiami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. W razie gdyby było to przydatne podaję moje wymiary: wzrost 181cm, waga 75kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje przejsc sie do sklepu na ul kilinskiego kolo ul. fabrycznej. Tam maja ciekawe oferty,ja  ostatnio kupowalem  rower od nich i jestem zadowolony. A kupilem eurobike agresive 0.2 . Rower ma do pracy i na wypady w teren. Jak jestes z Łodzi to sprawdz sobie ten punkt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam roweru na dojazdy do pracy, około 6km w jedną stronę.

Trasa jest zróżnicowana. Około 2/3 trasy po drogach utwardzonych (przede wszystkim asfalt). Pozostała 1/3 trasy po drogach gruntowych (teoretycznie także utwardzonych, jednak w bardzo słabym stanie: dużo dziur, nierówności, luźny żwir itd.).

 

Istotne dla mnie jest, aby potencjalny rower posiadał:

- możliwość założenia pełnych błotników

- dobrej jakości opony/koła i dobre hamulce

- jak najmniejszą wagę (nie są mi potrzebne bagażniki, osłony i inny osprzęt charakterystyczny dla rowerów trekkingowych)

 

Prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc przy wyborze typu roweru jak i kilka propozycji modeli zgodnych z moimi wymaganiami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. W razie gdyby było to przydatne podaję moje wymiary: wzrost 181cm, waga 75kg.

Na dojazdy 6 km do pracy kup sobie używanego górala za dwie-trzy stówy i w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest owa nieutwardzona droga. Jeżeli rzeczywiście w bardzo złym, to lepszy będzie jednak mtb. Jeżeli nie jest w bardzo kiepskim stanie, to rower trekingowy/crossowy z bardziej agresywną oponą. Np Schwalbe Smart SAM.

W tym budżecie to są do wyboru dwa rowery:

- Lazaro Integral

- Lazaro Senatore

lub

- Kands 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje przejsc sie do sklepu na ul kilinskiego kolo ul. fabrycznej. Tam maja ciekawe oferty,ja  ostatnio kupowalem  rower od nich i jestem zadowolony. A kupilem eurobike agresive 0.2 . Rower ma do pracy i na wypady w teren. Jak jestes z Łodzi to sprawdz sobie ten punkt. Pozdrawiam

 

Oczywiście mogę odwiedzić sklep, ale najpierw chciałbym też poznać kilka opinii w internecie.

 

jesli to rower tylko na dojazd do pracy to zdecydowanie kupilbym uzywke, lecz nie koniecznie za 200-300 zł. połowa twojego budzetu spokojnie wystarczy, co to typu roweru to kupilbym rower krosowy i do tego pelne blotniki

 

Zakup roweru używanego raczej odpada. Obecnie jeżdżę wysłużonym kilkunastoletnim rowerem i chciałbym go wymienić na coś nowego. Poza tym ów rower służyłby także do jakiś dłuższych czy krótszych wypadów weekendowych, ale jego głównym zastosowaniem byłyby dojazdy do pracy.

 

Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest owa nieutwardzona droga. Jeżeli rzeczywiście w bardzo złym, to lepszy będzie jednak mtb. Jeżeli nie jest w bardzo kiepskim stanie, to rower trekingowy/crossowy z bardziej agresywną oponą. Np Schwalbe Smart SAM.

W tym budżecie to są do wyboru dwa rowery:

- Lazaro Integral

- Lazaro Senatore

lub

- Kands 1300

 

Owa nieutwardzona droga w normalnych warunkach była by typową, przejezdną drogą gruntową. Natomiast po zimie/ostatnich opadach "wyrosło na niej mnóstwo kraterów”, co znacznie utrudnia poruszanie się po niej. Droga zapewne będzie naprawiona, ale w przyszłości sytuacja "z kraterami' pewnie będzie się powtarzać.

 

W związku z powyższym czy skłaniać się raczej do zakupu roweru MTB? Szczególnie uwzględniając fakt, że jednak około 2/3 trasy jest po drogach utwardzonych (głownie asfalt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...