Skocz do zawartości

[opony] jakie slicki do 29er?


xoar

Rekomendowane odpowiedzi

Przy oponach mtb założonych na obręcze mtb warto trzymać się zaleceń producenta, tym bardziej że trwa wyścig na odchudzanie produktów, ale cudów nie ma. Widziałem rozerwane wysokim (zbyt wysokim) ciśnieniem obręcze Ritcheya, które wybuchły, dobrze że właściciel przeżył wycieczkę w jednym kawałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to ja chyba jakis dziwny jestem, bo jadac na gorski maraton w gory, w obawie przed dobiciami daje, w mojej ocenie aż, 1,9-2 bary przy 85kg :D po slasku przod 1,4-5, tyl 1,8

 

 

Aleś przypucował... Ja niezmiennie od momentu przejścia na bezdetkę przód 15-18PSI, tył 17-20PSI. Co daje rozpietość 1.035-1.37BAR :icon_mrgreen:

 

A teraz będzie jeszcze cieniej...

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

Dla równowago w szoszaku-singlaku w zależności od szerokości mam 120-145PSI (8.3-10BAR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kojaki zostały zakupione. Niedługo przybędą. Poczekamy, zobaczymy, jakbym miał pieniądze na 4 rowery i miejsce do ich trzymania, to pewnie bym tak miał, kupno slików do 29" jest najlepszym z tanich rozwiązań. :)

 

I dzieki za pomoc! :)

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niezmiennie od momentu przejścia na bezdetkę przód 15-18PSI, tył 17-20PSI. Co daje rozpietość 1.035-1.37BAR

 

 

jadac na gorski maraton w gory, w obawie przed dobiciami daje, w mojej ocenie aż, 1,9-2 bary przy 85kg :D po slasku przod 1,4-5, tyl 1,8

 

Powiedzcie mi proszę, jaki macie rozmiar balona używanych oponek (wysokość, szerokość) przy takich (raczej niskich niż wysokich - patrz 1.035 BAR) ciśnieniach?

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas :(

"Niniery" wymyślono m.in. po to, żeby NIE ZAKŁADAĆ do nich slicków.... Od tego są rowery na kołach 700 x 23, z charakterystycznym "barankiem"

To tak jakbyś kupił jeepa żeby pojeździć po rynku.

 

No ale skoro się upierasz, to doradzę Geax Mezcal 29  x 1.9

 

zobacz na jeppa grand cheroke srt8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...