Skocz do zawartości

[1500-1700] Cross do miasta/pracy/ewentualne wycieczki z dzieckiem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Na wstępie chciałem się uprzejmie przywitać ponieważ jestem nowym członkiem forum ;-)

 

A teraz do rzeczy. Mój stary Wheeler już prawdopodobnie dokonał żywota i raczej nie będę w niego już inwestował bo potrzebowałbym wymienić cały osprzęt, koła i prawdopodobnie amorka.

 

W związku z tym noszę się z zamiarem kupna crossa w okolicach 1500zł, który głownie będzie służył jako transport do pracy, weekendowe wycieczki z żoną i dzieckiem w foteliku. Do pracy raczej się spieszę i generalnie nie jestem zwolennikiem wolnej jazdy...

 

Chodząc po sklepach spotkałem się z takimi propozycjami:

 

Kellys Stylus - http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2013/cross/stylus-vamp#.UaZA1kBM-Ck

Kross Evado 2.0 - http://www.coolbike.pl/rower-crossowy-Kross-Evado-2-0-rozmiar-M-2013-czar(3,9215,35104).aspx

Unibike Crossfire - http://www.unibike.pl/crossfiregts.html

Merida Crossway (ale nie pamiętam dokładnie który model) - http://www.rowerymerida.pl/produkt429/crossway-20-v-rower-merida.html

 

od razu zaznaczam, że chcę nowy ponieważ nie potrafię w używkach ocenić zużycia materiału a już się kiedyś naciąłem...

 

Ten Kross ma hamulce tarczowe ale z tego co zdążyłem wyszpiegować w sieci nie jest to najlepsze rozwiązanie w tej cenie. Poza tym osprzęt klasy... niskiej. Natomiast fajnie wygląda ;-)

 

Poradźcie coś bo w sklepach przede wszystkim mówią o tym Krossie i Kellysie - że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Unibike. Sam kiedyś się naciąłem na tani rower z hamulcami tarczowymi (hexagon V6). Przez to mam słabszy osprzęt bo takie hamulce kosztują a wcale lepiej nie hamują od dobrych v-brake (mowa tu o tarczowych mechanicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejną osobę ze Szczecina :)

 

też szukałem roweru w takim przedziale cenowym, ale ostatecznie... kupiłem rower za 1200,00 pln....

 

Rzuć okiem na ten wątek, może zaoszczędzisz sobie trochę czasu.

http://www.forumrowerowe.org/topic/136320-cross-do-1600-pln-unibike-crossfire-vs-merida-crossway-40v-vs-kands-maestro/

 

Tytułem wyjaśnienia: pierwotnie brałem pod uwagę model Author Horizon, ale szybko wypadł z gry, a w jego miejsce doszedł Kands Maestro (zupełnie niespodziewanie - zacząłem wertować inne wątki i mnie natchnęło). Ankieta tego nie odzwierciedla. Zanim pojawił się Kands, większość głosów oddawana była na Unibike Crossfire. Jak dodałem Kandsa do ankiety (w miejsce Authora) sytuacja diametralnie się zmieniła i to Kands zgarniał większość głosów. Dzisiaj odpakowałem i na razie wrażenia bardzo pozytywne. No i zostało kilka stówek w kieszeni...

 

Powodzenia!

 

Edit:

Evado w ogóle nie brałem pod uwagę, wypadł od razu (pomijając relatywnie słaby osprzęt) - zwykły wolnobieg zamiast kasety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam teraz zrobić? :D

 

No nic jadę do sklepu, zobaczę czy mają w ogóle tego Unibike'a na miejscu do przejechania się, jak nie to będę się zastanawiał dalej :)

 

Jakbym wrócił z niczym to z pewnością zadam Tobie parę pytań o tego Kandsa ;)


EDIT:

No i niestety nie było tego co chciałem sprawdzić. Przy tym też nic ciekawego mi nie zaoferowano...

 

Kands staje się w tym wypadku całkiem realną alternatywą bo cena rzeczywiście jest kusząco. Najtańsze co mi zaoferowano dzisiaj na Alivio i z blokadą amortyzatora kosztowało 1899,-

 

Jakby mi jeszcze ktoś mógł podpowiedzieć jaki rozmiar ramy wziąć... ogólnie mam ze 178cm, noga 84cm. Wychodzi 20'' wg tych różnych kalkulatorów więc nie wiem czy lepiej wziąć 19'' czy 21'' bo wpasowuję się tak pomiędzy. Jeśli to w czymś pomoże to ja wolę szybką jazdę w aerodynamicznej pozycji więc chyba lepiej żeby rama była większa? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem Wheeler Cross 1600 z ramą 21 i zmieniłem rower (zamiast modernizować) właśnie ze względu na ramę - przy moim wzroście  (177/178 cm) rama 21 była dla mnie za duża (83 cm od najwyższego punktu poziomej części ramy do podłoża). Moje doświadczenia z ramą 21 są raczej umiarkowane - nie czułem dostatecznej kontroli nad rowerem i nie miałem możliwości swobodnego awaryjnego zejścia z siodełka bez narażania szczególnie wrażliwych części ciała. Oczywiście przymierzając się do zakupu tego Wheelera kilka lat temu wydawało mi się, że będzie ok... 

 

Teraz kupiłem Maestro z ramą 19 i pierwsze wrażenia są pozytywne. Jutro planuję trip 40km+ więc napiszę coś więcej :) 

 

Oczywiście to kwestia indywidualna i nie namawiam Cię na ramę 19, ale pamiętaj - kwestie bezpieczeństwa przede wszystkim ;) pozycję jazdy można ustalić również przez regulację wysokości kierownicy i siodełka.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 175 cm wzrostu i posiadam Kandsa z ramą 19". Przymierzalem rowery z ramą 17" i powiem szczerze ze subiektywnie wydawały się jakieś male. Mam teraz Kands 19" i pomimo małego luzu nie chciałbym mniejszego bo pozycja na 19" tez o wiele bardziej dla mnie komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego przewody sa prowadzone na zewnatrz w rowerze powystawowym. Moze to skladak i wtedy nie wiadomo kto i jak go zlozyl i czy naprawde jest wyregulowany. Widelec chyba nie rokuje na przyszlosc. Opony raczej nie sa kevlarowe tak jak to jest napisane (wg producenta 600 do 1000g w zaleznosci od rozmiaru to raczej bedzie drut). Slowem ciekawe czesci ale czy to jest dobry rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kands'a Maestro 19'' ;-)

 

Poskładałem, podregulowałem i jutro śmigam do pracy ;-) Ogólnie po przyjrzeniu się szczegółom to jedyne co mnie martwi to jakość lakieru (generalnie mam to gdzieś ale zawsze musi być jakieś "ale"), chwyty i hamulce.

 

Co do hamulców to mam wątpliwości co do ich wykonania i generalnie jakości... zobaczymy jak działają i najwyżej pójdą do wymiany na coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...