Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio znalazłem w piwnicy stary rower mojego ojca a mianowicie Romet Albatros, z tego co zauważyłem tylne koło się nie kręci ale przerzutki są w dobrym stanie. Rower ogółem zadbany, bez rdzy, jedynie szpecące naklejki. Chciał bym ten rower przemalować i odnowić żeby móc nim dojeżdżać do pracy. Powiedzcie mi czy :

 

- Da radę w nim założyć inne przerzutki czy lepiej zostawić stare bądź zrobić singla?
- Jak pomalować ramę to wiem, ale jak malować koła ? Jak rozkręcić szprychy i je porządnie złożyć?


Oczywiście jak tylko zaczną się postępy w pracy odrazu was o tym poinformuje i zaprezentuje przebieg tych prac.
 

Proszę was o dobre porady przed zaczęciem renowacji, może ktoś już odświeżał Albatrosa?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kól nie "rozkrecal"tylko pomalowal calosc

przerzutki mozn oczywiscie bez rpoblemu wymienic

moze jakies foto bys porzucil nam? :)

 

 

Foto podrzucę w sobotę :) rower zapakowałem jak byłem w rodzinnym domu i ze względu na brak miejsca w bagażniku nie mogłem go zabrać. W sobotę mam go mieć u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalem tego modelu ale teraz wpisalem w google nazwe i szczerze mowiac mozna by go renewowac tylko dal frajdy

osobiscie bym takim czyms nie dojeżdzał do pracy

daleko masz do niej?

 

chcociaz w sumie jak jest w dobrym stanie...

 

 

Do pracy 8km, wiec nie jest daleko. Chcialem z niego zrobic rower wycieczkowy oposażyć go w sakwy przemalowac itd :) Przednie koło kręci się bez zarzutów, wszystko chodzi gładko tylko tylne koło zapieczone, natomiast zębatki itd. wyglądają na zdrowe a z tego co pamiętam za dzieciaka(było to z 16 lat temu) ojciec lubił na nim pojeździć i robił trasy spokojnie z 20-30 km. Na pierwszy rzut oka jak dla mnie wydaje się idealny na miasto, bo w SPD`kach do pracy czy na zakupy nie chce mi się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Da radę w nim założyć inne przerzutki czy lepiej zostawić stare bądź zrobić singla? - Jak pomalować ramę to wiem, ale jak malować koła ? Jak rozkręcić szprychy i je porządnie złożyć?

Da radę założyć inne przerzutki. Możesz też zrobić singla. Jeżeli obecny napęd jest sprawny, to możesz go zostawić. Wszystko zależy od Ciebie. :) 

Szprychy rozkręcić kluczykiem do szprych. Tylko jeżeli nie masz centrownicy, to będziesz musiał potem oddać koła do zaplecenia.

Co do malowania felg, to może lakierem do felg samochodowych. np. firmy Motip.

 

Rower jak na dojazdy do pracy, jest bardzo fajny. Masz baranka przy nim? Ja bym go odwrócił do góry nogami, tzn. rogami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę założyć inne przerzutki. Możesz też zrobić singla. Jeżeli obecny napęd jest sprawny, to możesz go zostawić. Wszystko zależy od Ciebie. :)

Szprychy rozkręcić kluczykiem do szprych. Tylko jeżeli nie masz centrownicy, to będziesz musiał potem oddać koła do zaplecenia.

Co do malowania felg, to może lakierem do felg samochodowych. np. firmy Motip.

 

Rower jak na dojazdy do pracy, jest bardzo fajny. Masz baranka przy nim? Ja bym go odwrócił do góry nogami, tzn. rogami ;)

Si jest baranek :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam
Sam jestem szczęśliwym posiadaczem świetnego roweru jakim jest Romet Albatros (jest w moim garażu). 
Od razu mówię że ja sam nie bawił bym się malowaniem kół i już mówię dla czego:
Farba na chromie nie będzie się dobrze trzymała
Sam chrom to jest tak naprawdę nikiel, który jest nałożony na stalową obręcz. mógłbyś np. zedrzeć nikiel i wtedy pomalować stal podkładem i farbą aby jakoś się to trzymało i nie rdzewiało.

Jakiś czas tamu chciałem wymieszać tak farbę aby dostać identyczny kolor lakieru jaki mam na rowerze i zamalować ubytki ale pomyślałem że wolę mieć klasyka, który ma również oryginalne malowanie i części.

Jeśli chodzi o przerzutkę - jak dobrze chodzi to zostaw ją taką jaka jest. Od kiedy dostałem rower czasami przeskakuje mi łańcuch na najmniejszej przerzutce i już się do tego przyzwyczaiłem.

Jak nie chodzi ci tylne koło to zobacz czy nie jest to przez hamulce. Jak nie to będziesz musiał zobaczyć piastę, może będzie trzeba ją rozłożyć, wyczyścić, wymienić łożyska i może konusy jeżeli są w nich kratery (będzie to widać gołym okiem jak konus jest zniszczony)

Jeżeli mieszkasz w Poznaniu to możemy się nie długo gdzieś umówić i może coś doradzę, pomogę. Przy swoim Albatrosie siedziałem już wiele godzin i znam w nim każdą śrubkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...