Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Suntour XCM-H brak blokady skoku


gxpavlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i mam słabe pojęcie o amortyzacji rowerów tak więc

Posiadam rower Scott aspect 50 i jest w nim fabryczny widelec Suntour XCM-H with Lockout 100mm travel i nie jest nowy a ważę 90kg i jak siadam na rower to amortyzator się prawie całkowicie "chowa", niby dobrze odbija w czasie jazdy, a mam małe doświadczenie z rowerami na "amorkach" i takie mam wrażenie więc stąd moje pytanie, co można zrobić aby tak się nie uginał (chował) czy ten amor jest już do wymiany czy można jeszcze coś z nim pokombinować, naprawić blokada skoku w ogóle nie działa:) proszę o jakieś porady, "instrukcje" filmiki co można jeszcze z tym zrobić a jak się nie da to nowy ale jaki?

Jeżdżę głownie po mieście las i polne drogi bez szaleństw, raczej bardziej jazda rekreacyjna, choć czasem fajnie sobie "zaszaleć" ale to naprawdę rzadkość więc może wymienić ten amortyzator i proszę o radę na co można wymienić w kwocie do ok 500zł, +/ nawet 100zł.

Wiem że moje pytania nie są łatwe ale jestem w tym zielony, wcześniej miałem rowerek bez amortyzacji:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie powie, czy można coś z tego obecnego XCM-a zrobić aby tak się nie "wbijał" prawie do końca, po prostu był twardszy ?

Właściwie to tylko mnie by interesował amorek na powietrze:)

te Epicony są ciekawe i troszke poczytałem, ale ogólnie zielony w tym jestem, tylko że mam hamulce vki i tak nie ma tych epikonów.

Proszę o więcej sugestii:)

Edytowane przez gxpavlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszę to wszyscy posiadacze tego amortyzatora zastanawiają się co zrobić, żeby był bardziej miękki ;) w tą stronę nie słyszałem.

hehe ja też nie, ale rzecz w tym że jak siadam na rowerek to ten amorek sie mocno ugina" chowa" się czy da się to jakos zmienic, ważę 90kg. Czy nic z tym się nie zrobi, aby amortyzator tak się nie "chował" ?

Edytowane przez gxpavlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...