Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Integral V3


Gość TheMan

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tykających pedałow nie trzeba ich zmieniać ,bo to raczej wina korby ,gwint trzeba dokładnie wyczyścić i wkrecić na smarze,ktory nalezy nałożyć na oba gwinty , żeby piach z powrotem nie wpadał do środka.

U mnie chodzi już 3 tydzien bez terkotania a wczesniej m miałem z tym dwa razy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Po wielu dniach rozmyślań i dzięki poradom z tego forum zdecydowałam się na zakup Lazaro Integral V3

 

http://allegro.pl/2014-queen-of-the-road-lazaro-integral-na-alivio-i4218525598.html

 

Widzę, że muszę się spieszyć, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki... Poradźcie mi tylko - wymieniać od razu siodełko?  Wiele tu głosów, że to standardowe jest niewygodne (chociaż to głównie panowie na nie narzekają), a wolałabym uniknąć odcisków już na dzień dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlenka każdy ma inną budowę zadka, więc nie da się jednoznacznie powiedzieć, że dany model siodełka jest niewygodny, bo to zależy od indywidualnych preferencji. Dla jednego twarde jest lepsze, a dla drugiego bardziej miękkie ciekawsze, więc należy spróbować osobiście. Drugą sprawą jest to, że jeśli ostatnimi czasy nie miałaś do czynienia z rowerowym sportowym siodełkiem, to nie ważne jakie będziesz miała, musisz przyzwyczaić tyłek. Po pierwszej dłuższej jeździe może siedzenie pobolewać, więc nie przejmuj się tym, bo to normalne.

Zatem, moim zdaniem, na początku należałoby wstrzymać się przez zmianą siodełka przez jego wypróbowaniem. Dopiero jak po kilku dłuższych jazdach i nie mam na myśli tutaj przejażdżki do sklepu 2-5 km, tylko raczej co najmniej 15-20 km, a nawet więcej.

 

Wiele osób popełnia błędy i zamiast jeździć to wydziwia, zmienia i kombinuje co by tu kupić. Jak coś zużyje się albo naprawdę przeszkadza do dopiero można pomyśleć o zmianie na coś innego :)

 

Zatem na start życzę wielu udanych wycieczek i przejażdżek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

.. Poradźcie mi tylko - wymieniać od razu siodełko?  Wiele tu głosów, że to standardowe jest niewygodne (chociaż to głównie panowie na nie narzekają), a wolałabym uniknąć odcisków już na dzień dobry  ;)

Mieszkasz w Poznaniu, dobry sklep rowerowy, zmierzyć siedzenie, wysłać zapytanie do sprzedawcy o rozmiarze siodełka i po sprawie.

Musisz znaleźć sklep z mozliwością zmierzenia twoich kości, a dokładnie roztawu tych kości służy do tego specjalny taborecik, wg niego bedziesz wiedziała jaki powinien być rozmiar siodełka, jeśli tak  będziesz dobierać to możesz jeździć nawet na zupełnie plastykowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Integral V3 2014 juz w domu... :-) Kobieta zadowolona a rower prezentuje sie bardzo dobrze. Widać tylko że rowery składane są w pośpiechu i trzeba było poprawić np ułożenie opony na feldze, ciśnienie itp. Zamowilem damke 19" Wydaje się być ok i nie rozciąga panny o co się martwilem. Ma wygodna pozycje bo kokpit jest dość wysoko.

Ogólnie sprzęt wygląda solidnie zwlaszcza z tym mostkiem i kierownicą.. Szkoda że nie można wybrać przy zakupie rodzaju opon np bardziej terenowych które w lesie by się lepiej spisaly :-)

Zrezygnowałem z blotnikow i koszyka na bidon. Blotniki przez wygląd. Koszyk niestety w tej ramie potrzebny jest taki gdzie bidon wkłada się bokiem bo jest mało miejsca jak to w damce...

Ciekaw jestem czy wogole wcisnie się tu bidon. Byłoby słabo bez niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu drugiego Lazaro (Lady), dla mojej żony. Problem stanął na wyborze rozmiaru ramy (wzrost 167 cm).

Producent zaleca rozmiar 19" od 168 cm wzrostu. Obawiam się, czy czasem 17" nie będzie dla niej za mały. Jak uważacie?

 

PS. Ma może ktoś w Bydgoszczy (+okolice) do przymierzenia damkę 17"/19"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz długość nogi szanownej małżonki ;)

Dla porównania: ja mam nogę długości ok 84-85 cm. Z rozpiski wynikałaby rama 21", ale jak ją przymierzyłem w sklepie, okazała się stanowczo za duża. Kupiłem 19" i jest idealnie. W Twoim przypadku niemal na pewno rama 17" będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pykło 1000km.
Nie było żadnych większych niespodzianek (jeden kapeć kilka km od domu).
Zmieniłem gripy i po ok 700 km założyłem connex'a 800 (chyba trochę za późno, bo hg 40 wyciągnął się o długość prawie pół ogniwa)

reszta jak z fabryki. 
Nic tylko jeździć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rama męska (Lazaro, koła 28") to na pewno rama 19" będzie za duża. Jeśli damska to może być OK. 

Moja dziewczyna (170/81) z trudem wchodzi na moją męską 19". Jest wyraźnie za duża dla niej pod każdym względem. Ale kupiła 19" damską wersję z poziomą rurą (innej firmy - nie Lazaro) i jest ok. Po prostu damska wersja ramy jest mniejsza pomimo takiego samego rozmiaru. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama damska. Z tej aukcji allegro.pl/2014-queen-of-the-road-lazaro-integral-na-alivio-i4262192570.html Prawdopodobnie zamówię tę 19". Szkoda że nie można nigdzie przymierzyć tego roweru. A może ktoś ma jednak inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola01 Ta 19" może by dla niej dobra. Kobiety mają inne proporcje, więc ta tabela może dobrze pokazywać. Piękności mają dłuższe nogi i krótsze tułowia, a ramy dla nich mają inne proporcje. To zależy od długości nogi Twojej wybranki. Według tabeli KROSS'a. Zjedź na dół to zobaczysz. Możesz suwakiem przesuwać wzrost, dziecko, kobieta mężczyzna. Do tych parametrów co podałeś pasuje rama 17" lub 19" Jeżeli ma =<75cm to 17", jeżeli >75 to 19". Czas na pomiary. :D Ja bym wziął 19", bo nie ma nic gorszego niż za małą rama. Lepszym złem jest za duża niż za mała. Twoja dziewczyna jest na pograniczu, więc możliwe, że będzie się dobrze jej jeździć na jednej i drugiej. Ja jednak jestem za 19".

 

http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-femi-line/lea-f1

Edytowane przez lyndowss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo upieczoną właścicielką Lazaro Integral na ramie damskiej :) Mam 170cm, noga 81 i wzięłam ramę 19". Nie siedziałam na 17", więc porównania nie mam, ale dla mnie 19" jest w porządku, nie wydaje się być za duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po sporej przerwie :)

Ja zakupiłem rower Lazaro rok temu, przejechane około 600 km. Niestety muszę stwierdzić, że dzisiejsze rowery to nie jest jakaś super jakość.
Chciałbym jednak zapytać czy to normalne w tym modelu ( wcześniej nie zauważyłem tego w moim egzemplarzu), że podczas jazdy gdy rower mocniej odchylony od pionu bardzo zmienia położenie przednie koło,tak że słychać tarcie o klocki hamulcowe obręczy? Poza tym miałem standardowy problem z piaskiem, już naprawdę mocno strzelać zaczęło. I teraz zauważyłem, że gumy na tylnej piaście dostają rezonansu i świszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...