Skocz do zawartości

[rower] pomoc w wycenie roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jestem nowy, chociaż już kiedyś się tu udzielałem, ale nie pamiętam pod jakim loginem ;) Jeżeli założyłem w złym miejscu, to przepraszam, a moderację proszę o przeniesienie w odpowiednie i łagodny wymiar kary ;)

 

Potrzebuję Waszej pomocy w wycenie roweru. Chcę sprzedać swój (a fotkach poniżej), ale kompletnie nie wiem ile coś takiego jest warte. Rower jest w całości złożony przeze mnie, ale od 2 lat na nim praktycznie nie jeżdżę (wcześniej w 2 miesiące 500km, potem zima, a potem przez 2 lata jakieś 50km), ponieważ miałem wypadek, w którym złamałem kręgosłup i od tamtej pory jazda na rowerze sprawia mi tylko i wyłącznie ból... Niestety.

 

Ale do rzeczy.

 

Rama: Merida Kalahari 550

Osprzęt: praktycznie całość, przerzutki, klamki, hamulce, korba, to Deore, a suport to Truvativ

Siodełko i sztyca: Ritchey (zacisk Scott), siodełko Selle Royal

Amor: Suntour Epicon z blokadą

Kierownica: Race Face, rogi Giant, mostek Tioga, stery Cane Creek

Koła: opony Schwalbe Big Apple, obręcze Mavic

 

Przepraszam, że nie piszę dokładnych modeli, ale nie pamiętam, a nie mam teraz rachunków przy sobie. Całość w momencie składania kosztowała mnie około 3500zł, teraz chciałbym dostać za niego... No, właśnie. Ile? :) Pomocy!

 

Wielkie dzięki za każdy post!

 

20les4.jpg

2ahgl5h.jpg

bitt2u.jpg

jj9xk9.jpg

35k8oli.jpg

i2sy9g.jpg

e9ukq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To ja napisze jako pierwszy. Zakładając, że znajdziesz paragony i dowody zakupów części, że nie ma ukrytych wad, pęknięć itd. to według mnie atrakcyjną ceną dla kupującego za ten rower byłoby około 1400zł. Natomiast myślę, że max możesz za niego dostać jakieś 1700zł. Kto ma inne zdanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie, fajnie, ale napiszcie dlaczego taka, a nie inna cena, tak to i ja mogę napisać, że rower warty 200zł, a potem na PW, że kupię za 300... Brak argumentów czyni te odpowiedzi mało wartościowymi.

 

FiFiAk: bardzo mi się nie podoba również to, że sugerujesz, że coś zatajam... Jakby rama była uszkodzona albo jakaś część roweru, to bym o tym napisał, nie jestem oszustem, rzadko cokolwiek sprzedaję, a jeśli już, to nie sprzedaję rzeczy uszkodzonych, a jeżeli tak, to wyraźnie to zaznaczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milionów! :D A tak naprawdę około 2000zł.

 

Części może są stare, ale rower stał w ogrzewanym pomieszczeniu i był praktycznie nieużywany, więc są kompletnie nie zużyte.

 

Ciężko porównywać oferty do innych, bo innych nie ma... jeden rower na allegro na podobnej ramie, a poza tym to wszystko inne ;) Więc ok, mam kupca na 1800zł i myślę, że to będzie mniej więcej dobra kwota.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Temat można zamknąć.

 

 

1500zł będzie uczciwą ceną. Nie jest to nowy rower, a części są rocznikowo stare. Możesz też porównać swoją ofertę do innych.

Jakich pieniędzy spodziewałeś się przed założeniem tematu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiFiAk: bardzo mi się nie podoba również to, że sugerujesz, że coś zatajam... Jakby rama była uszkodzona albo jakaś część roweru, to bym o tym napisał, nie jestem oszustem, rzadko cokolwiek sprzedaję, a jeśli już, to nie sprzedaję rzeczy uszkodzonych, a jeżeli tak, to wyraźnie to zaznaczam.

 

Nie nie nie. Nie sugeruje, ze CELOWO coś tam zatajasz i sprzedajesz rower z pękniętą ramą hehe. Chodzi o to, że czasem są rzeczy które można przeoczyć. Dla przykładu: ułamany ząb na kasecie, korbie, pęknięcie obudowy manetki, jakieś wżery w piastach, poluzowane pręty w siodełku itp - "ukryte" bo możesz ich niezauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...