Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
kreciatko

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Adrid

Mam nadzieję, ze wszystko bedzie ok bo nie ukrywam ze rower trochę kosztował i teraz brać i jeździć na rowerze z zbyt małym luzem tam gdzie powinien byc większy no to trochę słabo. Choć w mojej starej meridzie luz mam podobny ale tam rura jest bardziej pozioma niz tutaj xd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Defrag

Panowie, jak patrze na rozpiski rowerow - w ktorym miejscu bedzie widac czy rower jest na sztywnej osi czy nie? Nie chodzi mi o zdjecia, tylko o specyfikacje tekstowa gdzie to znajde

np. tutaj:
https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-sl-greenngrey-2019/

lub tutaj:
https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-pro-orangenred-2019/

Czy dobrze mysle ze jesli przy amorze jest napisane np 15x100mm to jest sztywna, a jak nie ma info to zwykly zacisk? A jak z tylu, w ktorym miejscu? 
https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-c62-sl-greynblack-2019/
Np tutaj?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Chyba trochę nie ten temat, ale odpowiem :icon_wink:
Zazwyczaj przy opisie ramy lub piast masz podane np. 12x142 - w przypadku ostatniego Cube'a jest to 12x148 ( Boost 148 ).
Czasem jednak nie wynika to z opisu ( np. na aukcji ), a wtedy trzeba orientować się po zdjęciach, albo szukać informacji na stronie producenta.
PS
Cube przy niektórych modelach jest niekonsekwentny, bo nie podaje modeli piast.
W pierwszym Cube jest wzmianka "Through Axle" przy tylnej piaście - to świadczy o sztywnej osi ( również Boost ).
W drugim ani słowa, a zdjęcia małych nakrętek potwierdzają, że ma zwykłe QR.

Edytowane przez KrissDeValnor

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Defrag
1 godzinę temu, KrissDeValnor napisał:

Chyba trochę nie ten temat, ale odpowiem :icon_wink:
Zazwyczaj przy opisie ramy lub piast masz podane np. 12x142 - w przypadku ostatniego Cube'a jest to 12x148 ( Boost 148 ).
Czasem jednak nie wynika to z opisu ( np. na aukcji ), a wtedy trzeba orientować się po zdjęciach, albo szukać informacji na stronie producenta.
PS
Cube przy niektórych modelach jest niekonsekwentny, bo nie podaje modeli piast.
W pierwszym Cube jest wzmianka "Through Axle" przy tylnej piaście - to świadczy o sztywnej osi ( również Boost ).
W drugim ani słowa, a zdjęcia małych nakrętek potwierdzają, że ma zwykłe QR.

Dzieki.

W sumie czesciowo mocowanie w ramie, a nie chcialem specjalnie robic nowego tematu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta