Skocz do zawartości

[tania lampka] Lampka przednia w okolicach 50zł


hadwaodwa

Rekomendowane odpowiedzi

Sam szukam jakiejś niedrogiej lampki na rower ale zasilanej na akumulatorki AA. Nie wiem co z tego całego chłamu na allegro można wybrać bo się kompletnie w lampkach nie orientuję. Głównie zależy mi na tym żeby świeciła jak najmocniej i była mała/lekka. No i fajnie gdyby na 2 akumulatorkach świeciła tą pełną mocą jakieś przynajmniej 4h. Możecie mi polecić jakiś fajny sprzęcik?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie się uczepili akumulatorków AA?! Ogniwa litowo jonowe też są standaryzowane. Znaczna ilość latare własnie je psiada a nie ogniwa AA z prostej przyczyny - były by duże i ciężkie, lub świecily by kilkadziesiąt minut.

 

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że aa łatwiej dokupić/wymienić. Widziałem, że te lampki wcześniej polecane są na akumulatorki AAA - od nich już wolę zwykłe akumulatorki AA. Jeżeli jest jakaś inna latareczka która spełniałaby moje wymagania, a na jakiś inny akumulator to też ją wezmę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz na allegro 18350 lub 18650 i zobacz ile jest aukcji http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=18650 akumulatorki litowo jonowe są tak samo łatwo dostępne jak nimh lub nicd. Czasami można natrafić w latarkach adapter 3xAAA który teoretncznie zastępuje taki akumulatorek, ale równie dobrze można tam zamiast adaptera wrzucić ogniwo Li-ion. W odróżnieniu od AA jest znacznie większa pojemność i wydajność prądowa, dlatego wszystkie mocniesze latarki nie posiadają możliwości zasilania AA.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofi ma rację - po rozpoznaniu tematu sam zdecydowałem się na te akumulatorki. Są łatwo dostępne i mają znacznie większe pojemności niż zwykłe paluszki. Dla mocnych lampek paluszki to nieporozumienie, gdyż świecą krótko i ich moc często spada podczas świecenia (w sensie siła świecenia).

Nie wiem czy lampka, o której była mowa jest dobra, bo akurat na aukcji, na której kupiłem jest chyba jakiś przekręt - użytkownik został zawieszony, na maile nie odpowiada i teraz nie wiem czy kupować ponownie, czy jednak lampka dotrze... Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko w sumie te akumulatorki - możecie mi polecić jakiś sprawdzony zestaw z ładowarką i uchwytem na rower? Bo nie wiem czy są jakieś firmy tych lampek czy same chińskie i czym się różnią...

 

to proszę o link do aukcji z lampką którą sami byście kupili:) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej akurat nie ma uchwytu na rower. Zastanawiam się jeszcze czy warto dopłacić i kupić coś takiego:

http://allegro.pl/uwaga-latarka-cree-ultrafire-xm-l-u2-kpl-gratis-i2828832883.html#tabsAnchor

albo

http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-u2-900-lm-kpl-aku-zoom-i2844426717.html

 

Dużo jaśniej świeci ta dioda xm-l? I czy czas pracy latarki z taką diodą jest krótszy w stosunku do tych Q5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt na rower do typowych latarek droginie jest, na ebayu w granicach 1 funta z przesyłką z chin (trzy tygodnie) gratis. Q5 słabe nie są, ale można lepiej przy użyciu XML tylko, że to powyżej budżetu 50 zł. Jeszcze jeśli chodzi o latarki z zoomem to dobrze jest mieć zestaw dwóch latarek - jedna do bliży druga do dali.

XML jest mocniejsza niż Q5, a to oznacza większy pobór prądu. Czasem nie należy się przejmować bo większość latarek ma regulację mocy i tym sobie też regulujesz czas świecenia od kilkudziesięciu minut do kilkudziesięciu godzin. Ja bym brał lepszą, bo zawszę czas i moc można zredkować do poziomu Q5, a poza tym nic nie stoi na przeszkodzie by zapasowy akumulatorek leżał w kieszeni plecaka.

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...