Skocz do zawartości

[Rower]Tani Cross na sprawdzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do kupna pierwszego roweru. Nie wiem czy w temat się wciągnę, więc nie chciałbym inwestować zbyt dużej kwoty. Niestety nie dysponuję rowerem odpowiednim rozmiarowo dla siebie, więc coś kupić muszę.

 

Dzisiaj znalazłem na allegro taki rower:

http://allegro.pl/stevens-super-rower-crossowy-alu-polecam-i2814566090.html

 

Czy to dobry wybór?

 

Kilka słów o mnie:

- wiek 32 lata

- wzrost: 182cm

- waga - 72-74 kg

- cel: głównie jazda po szosach/scieżkach rowerowych - dojazd do pracy ~18km w jedną stronę

- rower chciałbym używać całorocznie

 

Ogólnie jeśli w temat się wciągnę to rower prawdopodobnie wymienię na coś nowego w przedziale 1500-2000zł. Na razie jednak tak jak pisałem wolałbym kupić na kilka miesięcy coś używanego, żeby w razie czego odsprzedać w miarę bez straty finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W tej cenie jest to całkiem przyzwoity rowerek. Do jazdy o jakiej piszesz wystarczy w 100%. Wg mnie nawet, jak się wciągniesz w "rowerowanie" to nie będziesz miał potrzeby kupować nowego roweru bo w ten już warto co nieco inwestować. Poza tym w kwocie do 2000zł nowego nic lepszego osprzętowo nie kupisz.

Kwestia tylko stanu technicznego. Na zdjęciach nie wygląda na zajechany (poza lekkimi odpryskami lakieru).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka dobra, bez zastrzeżeń.

Wydaje mi się że jest dosyć wiekowy - ma bardzo stary model korby.

 

Co ja bym wymienił: zgniłe zardzewiałe śrubki, zdjąłbym noski lub kupił pedały zastrzaskowe.

 

Jeśli nie będzie działał np napęd to jego koszt i tak nie podniesie zbytnio ceny inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem - jakby co będzie na Was ;-)

 

A tak serio to wielkie dzięki za pomoc i opinie. Wydaje mi się, że to będzie dobry wybór. Rozmawiałem jeszcze ze sprzedającym - okazało się, że to sklep rowerowy. Podobno rowery sprawdzają przed sprzedażą i rzeczywiście ten jest gotowy do jazdy. Ma ponad 2500 pozytywnych komentarzy więc chyba będzie dobrze.

 

Jak trochę nabiorę pojęcia o rowerach to zobaczymy czy będę modernizował ten, czy kupował coś nowego. Na razie jednak chcę zacząć jeździć ;-) Tak więc czekam na paczkę i zaczynam zabawę.

 

Jeszcze raz dziękuję za rzucenie okiem i pomoc w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...