Skocz do zawartości

[katowice] wypady w góry. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie podjazd na Wielką Raczę to w 40% podejście ( szczególnie pod Kikule i samą Raczę ) Do tego wszystkie fajne widoki masz za plecami, co dla mnie nie jest fajne.

 

Czerwonym do Rycerki raz podjeżdżałem, ale było to z 6 lat temu i wtedy była to jedna wielka zwózka. Pewnie teraz się zmieniło, dlatego jeśli nim pojedziesz, to liczę na relację  :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Zwardonia trochę pchania będzie, w przeciwnym kierunku żadnego, tracisz świetny zjazd w Wielkiej Raczy ;)

 

O czerwonym z Małej Rycerzowej też słyszałem ostatnio, ale to nie jest w całości singiel, w każdym bądź razie ja bym pojechał dalej na przeł. Kotarz i Muńcoł, bo zielony z Muńcoła jest świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem sierpnia odwiedziłem worek raczański. I trochę byłem zaskoczony warunkami, bo pogoda od paru dni była w miarę stabilna, a tam tylko glina i błoto... błoto i glina. Na razie jest to mój trip numero uno jeśli chodzi o ubłocenie się :) Rower wyglądał jakby go z bajora wyciągnął. Na zdjęciu opony się trochę oczyściły na asfalcie. Zjazd z Muńcoła zaliczony, ale wąska końcówka to jak zjazd korytem błotnistej rzeki :)

 

foto26aru8g.jpg

 

 

Jeśli chodzi o czerwony z Małej Rycerzowej to w zeszłym roku zjechałem go całego, a w tym chyba na wiosnę w części. I tylko krótki początek jest przyjemny, później w dół do zabudowań zaczyna się droga zwózkowa, miejscami bardziej kamienista, a końcówka po betonowych płytach. Miejscami są ładne widoki:

 

foto12dnu4p.jpg

 

foto13veuih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam dwa pytanka dla bardziej obeznanych w terenie osób.

 

1. Trasa Mała Czantoria - Stożek.  Nie wiem czy lepiej zacząć w Ustroniu i zjechać ze Stożka do Wisły Głębce czy może odwrotnie tzn zacząć w Wiśle podjechać na Stożek i z Małej Czantori zjechać do ustronia. ?

 

2. Którym szlakiem wjechać lub zjechać ze Stożka do Wisły głębce ?  Na Osmapa są dwa zielony i trochę dalej niebieski. Bardziej skłaniał bym się ku niebieskiemu ale czy to dobry pomysł?

http://osmapa.pl/#lat=49.6083&lon=18.8551&z=14&m=os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z początkiem sierpnia odwiedziłem worek raczański. I trochę byłem zaskoczony warunkami, bo pogoda od paru dni była w miarę stabilna, a tam tylko glina i błoto... błoto i glina. Na razie jest to mój trip numero uno jeśli chodzi o ubłocenie się Rower wyglądał jakby go z bajora wyciągnął. Na zdjęciu opony się trochę oczyściły na asfalcie. Zjazd z Muńcoła zaliczony, ale wąska końcówka to jak zjazd korytem błotnistej rzeki
 

 

Na tej trasie znajdują się "wieczne bagna" więc nawet przy długotrwałych upałach można się ubrudzić  :thumbsup:

Zjazd z Muńcoła jest fajny 

 

 

 

Cześć.   Mam dwa pytanka dla bardziej obeznanych w terenie osób.   1. Trasa Mała Czantoria - Stożek.  Nie wiem czy lepiej zacząć w Ustroniu i zjechać ze Stożka do Wisły Głębce czy może odwrotnie tzn zacząć w Wiśle podjechać na Stożek i z Małej Czantori zjechać do ustronia. ?   2. Którym szlakiem wjechać lub zjechać ze Stożka do Wisły głębce ?  Na Osmapa są dwa zielony i trochę dalej niebieski. Bardziej skłaniał bym się ku niebieskiemu ale czy to dobry pomysł?
 

 

 Szlakiem harcerskim od Ustronia Poniwiec podjeżdżasz na Czantorię. Fajny na podjazd i są z niego ciekawe widoki. Dalej jedź cały czas czerwonym szlakiem i w żadnym wypadku nie zjeżdżaj do Wisły. Jedź dalej aż na Kubalonkę. To nie jest daleko, a naprawdę warto, bo zjazdem ze Stożka zmarnowałbyś tripa  :teehee:

Lepiej zjechać asfaltem z kubalonki. Trasa ze Stożka zajmie ci max godzinę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :thumbsup: Zmodyfikowałem trochę trasę, teraz powinno być okej. Mountainbike Tour Ustroń | Czantoria-Kubalonka | GPSies

 

Trasa zaliczona :icon_cool:  Generalnie całkiem spoko ale spora część pod górę :sweat:  (pchanie czerwonym na Stożek mnie zabiło).  Faktycznie najlepszy odcinek to ze Stożka na Kubalonkę.  Niektóre zjazdy dość hardcorowe jak na sztywniaka ale dałem radę i było wypaśnie :yes:  Teraz już myślę nad następna trasą.

 

Dla zainteresowanych kilka fotek:

https://goo.gl/photos/bFPYtLBXZ9cbDXHa8

 

 

Aha tak informacyjnie dla podróżujących koleją .  Od 4 września PKP zamyka odcinek Goleszów - Wisła Głębce (planują remont jakiegoś mostu) i wprowadza komunikację zastępczą busami więc dojazd z rowerem będzie nie możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną prośbę do osób które mają dobrze objeżdżone trasy w okolicach Bielska-Białej.  Szukam jakiejś fajnej pętelki po okolicznych górach, takiej nie za trudnej żebym mógł spokojnie dać radę na sztywniaku. Warunek jest taki że start jak i meta muszą być w BB ponieważ tylko tam dojadę i wrócę PKP.

 

Nie musi być to bardzo długa trasa ponieważ zamierzam przy okazji odwiedzić Enduro trails i chwilkę tam pośmigać.

 

Z góry dziękuje za pomoc :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...