Skocz do zawartości

[rower] Lapierre X-Flow 612 czy Scott Spark 30?


zyla82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego roweru (fulla). Z racji tego że mieszkam w Australii nie wszystkie modele są dostępne tutaj. Po zrobieniu przeglądu waham się pomiędzy Scottem a Lapierre. Marka Lapierre jest nowa na tutejszym rynku, dostępna dopiero od kilku miesięcy, w związku z tym sprzedawcy i sami użytkownicy tutaj nie mają wyrobionej opinii na temat tej marki. No ale mimo wszystko jestem w stanie zaryzykować. Od razu informuję iż nie mam zamiaru sprowadzać żadnego roweru, mimo iż za granicą są one dużo tańsze, gdyż do tego doliczyć należy cło i ogólnie sprawy serwisowania.

No ale wracając do tematu, proszę o konkretne opinie użytkowników obu modeli o podzielenie się wrażeniami które pomogą mi podjąć decyzję:

- SCOTT SPARK 30

czy

- LAPIERRE X-FLOW 612

 

Dzięki za wszelkie wskazówki,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele są dość nowe i dość drogie jak na nasze warunki, więc wątpię żeby było multum użytkowników - np. jeden ;)

 

Serio - oba są przeznaczone do jazdy ścieżkowej oraz maratonów i w tych zastosowaniach powinny sprawdzić się dobrze.

 

Oba są różne jeżeli chodzi o koncepcję zawieszenia. Scott ma je stosunkowo proste, ale wzbogacone o system Twinloc, który pozwala zmieniać skok lub blokować zawiechę manetkami przy kierownicy.

 

Lapierre stawia na bardziej skomplikowaną konstrukcję, która wykorzystuje naprężenie łańcucha do zapobiegania bujaniu. Ponoć działa i to dobrze.

 

http://www.velonews.pl/sprzet/testy/2741-lapierre-x-flow-312-test-roweru-z-systemem-pendbox

 

Oba to dobre rowery, ale który wybrać to kwestia objechania.

 

Co jest ważne - widelec i damper Sparka są dedykowane tylko dla Scotta i niedostępne w normalnej sprzedaży. Przed zakupem trzeba się upewnić, że w Australii jest centrum serwisowe Scotta i że będą w stanie naprawić widelec/damper jak coś pieprznie. W przeciwnym razie awaria = spora dziura w sezonie.

 

Aha, X-flow zmienia geo na 2013 na bardziej ścieżkowe/am, więc jeżeli nie lubujesz w sportowo (w sensie nerwowo) prowadzących się rowerach poczekaj na nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...