Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] Cube Reaction Black Anodized :D


Beskidek

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie!

 

Znalazłem trochę czasu, to i swoim dzieckiem(dosłownie, składane i serwisowane przeze mnie) się pochwalę:

 

1. Rama: CUBE Reaction PRO 2010, 1600g z miskami

2. Widelec: SID Race 2010, 1598g

3. Kierownica: PRO MTB 25,4mm XC, 125g

4. Koła: Mavic XC717/XT-775/DT Revolution

5. Stery: PRO RS-11

6. Kaseta: XT CS-M770 11-32 + nakrętka Token

7. Łańcuch: XT

8. Przerzutka przód: XTR FD-M971

9. Manetki: XT - 280g

10. Podkładki: Token aluminium

11. Siodełko: Token - 168g

12. Hamulce: BL-M785(klamki)/SM-BH90/BR-M775/RT-M97 180mm + 160mm

13. Chwyty: Owijka PRO

14. Korba: XT FC-M770

15. Opony: Continental Vertical/Continental Vapor

16. Dętki: Geax Ultralite - ok. 136g

17. Pedały: PD-M540

18. Sztyca: PRO XLT 31,6mm, dł. 400mm

19. Przerzutka tył: XTR RD-M970 GS

20. Mostek: PRO XLT 110mm

21. Linki i pancerze: Niro TURbo Plus + Jagwire + osłonki Unex

22. Osłona łańcucha - PRO - 27g

23. Rogi - PRO 3D SL

 

 

 

Resztę szpejów poważę, jak mi się będzie nudziło, albo jak pogoda odbierze chęć na wypad(a ciężko mnie zniechęcić).

Orientacyjna waga wychodzi w okolicach 10,5kg z tendencja spadkową. Oczywiście, nie policzyłem tych wszystkich uchwytów, pokrowca na telefon, pompki, lampki sigma - przyznaję się :)

 

Miłego ogladania:

 

Picasa Web Albums - Aureus Petrus - Moja Czarna S...

 

Z góry dzięki za wszystkie komenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

No, no... ładna szmata ;)

 

- Opony bym wymienił, Gravity są bardziej uniwersalne. Te Twoje też przerabiałem w innym rowerze, teraz gdzieś leżą w piwnicy.

 

- Koła sam składałeś? Bo szprychom nie wróżę długiego życia...

 

- Trochę ta czerwono-niebieska choinka nie w moim stylu ale... to nie mój rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, w sumie o jednym myślałem, drugie napisałem :P

 

Tak, oczywiście jeżdżę na Gravity/Survival, a nie na Verticalu, na dniach przychodzi do mnie drugi Gravity, także zwijany.

Do zdjęcia akurat w konfiguracji z Vaporem od mojego znajomego, któremu się nie do końca spodobała, to sobie ją teraz chwilkę użytkuję.

 

 

Koła: nie, ich akurat nie składałem i o zaplataniu nie mam (na razie) bladego pojęcia :sweat: Ale wszystko z czasem.

Co do wytrzymałości - nie powinno być aż tak źle, w końcu każde koło na 36 szprychach(ważę 80kg).

 

I tak, lubię, jak mój rowerek jest taki... "inny" właśnie, taki nieco przełamany z tą czernią.

 

Osobiście, nawet dzisiaj, gdyby mi ktoś dał możliwość wymiany ramy i amora na tą wersję "SID Blue", to pewnie bym się nie zawahał, bo wygląda to równie dobrze, a może i lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajtspid: służą do mocowania pokrowca Krusell na kierze, sprawdza się to miodnie, wszelakie zjazdy po najgorszych kamerdolcach i NIC - trzyma się cały czas rewelacyjnie, telefon także w najlepszym stanie.

 

Miałem obciąć, ale takie fajne, długie, to zastępczo służą do transportu zwijanych opon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, otarcie nie w moim wykonaniu, a znajomego, od którego kupiłem tego SIDa w mega promocji, nawet się nie będę przyznawał za ile :P

 

Ponoć go auto lekko zahaczyło, rozwalił koła no i amorem zaciągnął po asfalcie :/ Na szczęście, górne lagi się zachowały nienaruszone :)

 

Chociaż i tak w stosunku do mojej wcześniejszej Reby Race to najbardziej odczuwam zmianę... na Pushlocka - super zabawka, działa w systemie 0-1, a nie jak PopLock, gdzie odblokowanie manetki nie zawsze zaskakiwało "od razu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil13342: cóż więcej dodać, ja się cieszyłem jak małe dziecko, jak mi ten PushLock w ręce wpadł, i ta myśl, że on kosztuje AŻ 150zł :D

 

A najlepsza zabawa, żeby to pod siebie ustawić, w końcu PushLock ma 3 punkty rotacji:

1. obejma - kierownica,

2. manetka - obejma

3. dźwignia zmiany - manetka(!!!!)

 

Tak, jestem z tych , tzw. "upierdliwców", i musiałem zobaczyć, jak to jest w środku zbudowane, a i linkę(była troche sfatygowana) dużo łatwiej było mi tak przełożyć. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że ta dźwigienka jest zamontowana z obu stron takich "zębatkach-gwiadeczkach, które widać po odkręceniu śrub z każdej strony manetki - dzięki temu możemy sobie to jeszcze lepiej ustawić :D

 

W ogóle jestem zdania, że za taką cenę, jaką sie płaci w sklepie za nowego RockShoxa klasy SIDa czy Reby, to PushLock powinien albo być standardem, albo za dopłatą max 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do syfu, to fakt, w Beskidzie Śląskim rowerek nie ma lekko ;D

 

Mix klamek i zacisków oceniam bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów przy hamowaniu, nawet przy zjeździe z naszego Klimczoka :)

Mix spowodowany rozczarowaniem Dual Controlami M765, a że nowe i starsze klamki były w podobnych cenach, nawet starsze były gdzie niegdzie droższe, to wziąłem nowsze.

 

W sumie, to zdecydował system odpowietrzania - ten kubełek, co to się go wkręca, jest bardzo wygodny. Dodam, że zazwyczaj odpowietrzam od zacisku, na "przepchnięcie" wszystkiego właśnie do tego kubeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...