Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 12 głosy

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2010 odpowiedzi w tym temacie

#1981 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2017 - 23:10

Ciekawe, czy jak ktoś naiwny kupi, to mu odda kasę... Nie prościej w opisie dodać - towar niedostępny? Nie trawię takich praktyk.

Tapnięte z s7 edge

Na logikę. Wystawiasz towar a w opisie napiszesz że jest niedostępny mimo że aukcja trwa? :) I tak lepsze to jak darmowe wysyłki do innych krajów by być wysoko w pozycjach. Takich powinni banować bez gadania ale to tylko marzenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Reklama

Reklama

#1982 inforobert

inforobert

Maniak

• Użytkownik
  • 262 postów
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2017 - 01:02

Regulamin allegro pewnie uniemożliwia wystawić coś czego nie ma, a jeśli to jest płatnik vatu (sklep) to fiskus by się czepiał.

• 0

#1983 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 22:25

Można zgłaszać delikwenta, ale to walka z wiatrakami. Ręka rękę myje. Allegro nie ma realnej konkurencji więc pewnie przymyka oko na pewne sprawy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#1984 Wooyek

Wooyek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 904 postów
Garaż Rower

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:19

Convoy S2+ w tym wątku przewija się regularnie, ale jak sam się przekonałem, kupić prawidłową wersję nie jest tak całkiem prosto.

Dlatego podsumowałem informacje m.in. z tego wątku, w poradniku na blogu: Convoy S2+ czyli kupujemy latarkę na rower : 1Enduro

• 2

#1985 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:40

Kawał dobrej roboty, ale dodam swoje 3 grosze.

ALLEGRO

Kupując na Allegro, kupujesz dokładnie to co w Chinach – tylko drożej.

Ale za to szybciej – choć trzeba wystrzegać się aukcji w których sprzedający zamawia dla Ciebie latarkę… w Chinach (zwróć uwagę na lokalizację oferty i termin realizacji). Jeśli nie masz noża na gardle – zdecydowanie polecam zakup u źródła (i ew. dopłacenie do szybszej wysyłki).

Nie widzisz czy nie chcesz widzieć aukcji gdzie są Convoye już przerobione i również dostępne na allegro ? Trzeba czytać to co jest na aukcji.

Dioda może mnieć barwę zimną (jaśniejszą) lub ciepłą (przyjemniejszą dla oka i lepiej oddającą kształt terenu). Na rower najczęściej wybierany jest neutralny kolor 4C („ciepły biały”).

Na jakiej podstawie te dane ? Bo ja sądzę że jest inaczej. Najczęściej wybieraną barwą jest biała zimna. Wiele osób patrzy na cenę.

Przy ładowarkach warto dodać OPUS-a BT 3100 v2.2 oraz Lii 202 jako rozbudowę Lii 100.

Od 22 juro można "liczyć" na VAT jak celnik przyśle pismo o przedstawieniu wartości i zawartości paczki.

Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt na środek kierownicy, może warto o nim wspomnieć ?

Użytkownik Dziubek edytował ten post 12 styczeń 2017 - 23:42

• 0

#1986 Umpero

Umpero

Pro

• Użytkownik
  • 192 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 09:46

Mam convoy s2+ 60x20 i do totalnej ciemnicy w lesie w zupełności wystarczy. Sprawdzone w Parku Kampinoskim około 23:00 w nocy w zimę.

Mam ogniwo Samsunga za około 15 zł i o dziwo jeździłem na nim jakieś 3 godziny. Po około 2 godzinach jasność światła spada, ale dalej jest zadowalająca.

• 0

Reklama

Reklama

#1987 Wooyek

Wooyek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 904 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 10:08

Dziubek, dzięki wielkie za podpowiedzi i uwagi! Zaktualizuję artykuł, jak będę w domu.

PS. Jaki uchwyt na środek kierownicy masz na myśli?

• 0

#1988 cervandes

cervandes

Master

• Użytkownik
  • 1779 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 13 styczeń 2017 - 10:20

Zdecydowanie się zgadzam, że najwięcej ludzi wybiera diody 4c i 3c, przez neutralną barwę światła. Chińczyki często wciskają zimne diody, ale nie warto ich wybierać bo przy zimnym świetle - mimo, że jest go więcej widzimy nieco gorzej, nie odróżniamy tak dobrze nierówności.

• 0

#1989 AkadaemiaStolarstwa

AkadaemiaStolarstwa

Amator

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Imię:M

Napisano 13 styczeń 2017 - 10:30

PS. Jaki uchwyt na środek kierownicy masz na myśli?

Coś w tym stylu :

Uchwyt rurka do lampki i licznika na kierownice

• 0

#1990 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:53

Dziubek, dzięki wielkie za podpowiedzi i uwagi! Zaktualizuję artykuł, jak będę w domu.

PS. Jaki uchwyt na środek kierownicy masz na myśli?

Takie cudo Dropbox - Link not found fota robiona na szybko. Używam od dawna i do duetu s2 i c8 idealna.

Sądzę że ciepłe diody wybierają tylko świadomi użytkownicy Convoy, wielu którzy kupują w Chinach kupują najtańsze czyli z białą zimną.
  • 0

#1991 Wooyek

Wooyek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 904 postów
Garaż Rower

Napisano 13 styczeń 2017 - 15:15

Sądzę że ciepłe diody wybierają tylko świadomi użytkownicy Convoy, wielu którzy kupują w Chinach kupują najtańsze czyli z białą zimną.

Po to właśnie ten poradnik ;)

(ja też pierwszy raz zamawiając w Chinach nabrałem się na promocję i kupiłem złą wersję, co zresztą można wywnioskować z gifów w artykule ;))

• 0

#1992 qb3

qb3

Pro

• Użytkownik
  • 165 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 13 styczeń 2017 - 15:31

Takie cudo Dropbox - Link not found fota robiona na szybko. Używam od dawna i do duetu s2 i c8 idealna.

Hej Dziubek, jaką masz tą C8 - na XML-2 i jak sprawuję się ona jako światło długie? (mniemam, że tak ją właśnie używasz, chyba, że polujesz ;))

Wg. wielu to jest laser - szperacz i nie nadaję się na rower, a jednak niektórzy ją używają.  Śmigasz z nią na kierownicy na szosie 60 kmh czy jak?

Napisz proszę jeszcze jak się ma ona wobec S2, która też masz (pewnie zwykła wersja z reflektorem).  Pytam ciągle oraz każdego co ma te latarki ponieważ, czeka mnie wkrótce zakup świateł długich do wspomagania S2+ (kolimator 60x20). W planach mam zakup najmocniejszej wersji (3.04 A) S2 z reflektorem do jazdy w terenie na MTB. Ciekaw jestem bardzo opinii osób, które zamontowali na kierownicy grube sztuki jak M1 lub C8 i czy to nie jest czasem przesada ;) 

Pozdro

• 0

Reklama

Reklama

#1993 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 15:56

Powitać qb3 :)
Powiem tak, z latarek mam trochę tego i to co na zdjęciu to awaryjna s2 doczepiona na szybko bo podstawowa padła i czekałem na części by naprawić. W weekend postaram się zrobić. C8 ogółem mam od dawna i jest dla mnie bardzo dobra. Moje trasy to las, pola i inne zadupi@. Tam spisuje się genialnie, jako długie. Barwa zimna w zupełności mi wystarcza na c8 bo tutaj liczy się zasięg którego Convoy z kolimatorem niestety nie da.
Ja używam 2.1 s2 bo mocniejsze światło mam z c8 a poza tym w mieście i tak jadę na max połowy mocy z s-ki.
Czy przesada c8? Też tak myślałem dopóki w teren z nią nie ruszyłem. Aktualnie nie znalazłem alternatywy dla niej i nawet nie widzę sensu szukać.
  • 0

#1994 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 01:05

Hej Dziubek, jaką masz tą C8 - na XML-2 i jak sprawuję się ona jako światło długie? (mniemam, że tak ją właśnie używasz, chyba, że polujesz ;))

Aparat z tela, ustawienia auto. C8 tutaj na neutralnej ciepłej, s2 na zimnej białej. W realu lepszy efekt, światło faktycznie "dociera" do drzew. O tej porze nie jeżdżę z lustrzanką więc jakoś zdjęć nie powala ;)

Sama c8

IMG201701_aeeenxp.jpg

s2 + kolimator 20x60

IMG201701_aeeenxx.jpg

Combo s2+c8

IMG201701_aeeenxa.jpg

Foto było robione z myjni

AshampooS_aeeennh.jpg

Użytkownik Dziubek edytował ten post 16 styczeń 2017 - 01:08

• 0

#1995 cervandes

cervandes

Master

• Użytkownik
  • 1779 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 16 styczeń 2017 - 09:13

W 3 zdjęciu idealnie widać snop jakim wali C8. Kropka daleko, daleko daleko w las. Po co? 

• 0

#1996 Dziubek

Dziubek

Maniak

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 11:27

W otwartym terenie to i tak nie da rady tak świecić bo oślepiasz wszystko i wszystkich, takie ustawienie tylko dla foto było. Wyjątek to stosowanie zbliżonej pozycji w lesie (między 45 a 90 stopni) podczas jazdy nocą w moim przypadku.

Mówcie co chcecie ale przerabiałem różne kombinacje latarek i takie combo dla mnie jest idealne. Z czasem pewnie wymienię diody na identyczne w obu modelach i myślę że dla mnie będzie malina pod względem świecenia.

• 0

#1997 zaba402

zaba402

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 13 postów

Napisano wczoraj, 19:03

Zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu CONVOY S2+ + Uchwyt rowerowy + ogniwo (6687076233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. . Opłaca się czy znajdę w tej cenie coś ciekawszego? Zależy mi na tym aby był również uchwyt.

• 0

#1998 Wooyek

Wooyek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 904 postów
Garaż Rower

Napisano wczoraj, 21:01

Ogólnie spoko, że celujesz w S2+, ale ta wersja w Chinach kosztuje $11 (choć lepiej dopłacić do mocniejszej wersji i neutralnej barwy diody). Uchwyt na Allegro w granicach... 1 zł. Do tego akumulator - lepiej kupić lepszy, jak poświęcisz chwilę to za 10 zł kupisz coś dobrego. 

Więc ogólnie to polecam mój poradnik ;) Convoy S2+

• 0

#1999 zaba402

zaba402

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 13 postów

Napisano wczoraj, 22:09

Przydany poradnik. Chciałem skorzystać i zamówić zestaw, niestety ładowarka HXY 18650/17670 4.2V Dual-Slot Lithium Li-Ion Battery Charger - US.69 jest niedostępna. Jakieś alternatywy w podobnej cenie? Przy okazji pytanie, czy jak wybiorę priorytetową przesyłkę(do 12 roboczych kolo 7zl) to czy zestaw zostanie skompletowany w jedną paczkę i przyjdzie razem?

• 0

Reklama

Reklama

#2000 Wooyek

Wooyek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 904 postów
Garaż Rower

Napisano wczoraj, 22:47

Bardzo fajna jest Liitokala Lii-202, ale niestety z bliżej nieokreślonych przyczyn niedostępna na Banggood :( Ew. Lii-100 i ładowanie pojedynczo. Ale na ładowarkach słabo się znam, więc może koledzy podpowiedzą jeszcze jakieś tanie i dobre alternatywy. 

Co do łączonej przesyłki, to chyba tak właśnie będzie, ale głowy nie dam. W każdym razie jak zapłacisz za wysyłkę raz, to w sumie bez znaczenia w ilu pudełeczkach przyjdzie zamówienie ;)

• 0