Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Uchwyty masz stałe i obrotowe. Te drugie też mają kilka rodzajów. Inna sprawa, jak nie jeździsz w bardzo trudnych warunkach to każdy będzie dobry. Te tańszą są nieco cieńsze i lżej chodzą. Jak coś kup od razu dwa, będziesz miał na zapas na czarną godzinę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten:http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-v1-uniwersalny-latarka-i6730984807.html

 

Cena nie jest najwyższa, ale uchwyt ma niezaprzeczalna zaletę, latarka ciaśniej w środku dzięki czemu nie musimy jej przytrzymywać przy naciskaniu przełącznika. W dodatku gdy mamy latarkę mocno skierowana w dół to jadąc w terenie latarka nie przesuwa sie samoistnie.

 

Nie mam pojęcia jak te uchwyty rozpoznać na GB itp. sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten:.....

... Cena nie jest najwyższa, a ...

 

12zł !?   No bez jaj . :)

 

Lepiej za ok 5zł wziąć regulowany u Chińczyka : http://www.gearbest.com/bike-holder/pp_374385.html

Jak mocujesz na kierownicy w miejscu , które nie jest prostopadłe do koła -  to ta obrotowość ratuje sprawę.

Edytowane przez mageek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- ten ktos poleci ? zależy mi żeby mocno trzymała.
 

Miałem chyba identyczny uchwyt. Tylko mój chyba był z jakiegoś tworzywa .
Mocno trzyma, tylko ... "dominuje optycznie" ;-) nad Convoyem S2 .
Ten uchwyt to potwór, ale trzyma jak na potwora przystało - jeśli trzymanie jest dla Ciebie ważniejsze niż wygląd - to bierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten:http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-v1-uniwersalny-latarka-i6730984807.html

 

Cena nie jest najwyższa, ale uchwyt ma niezaprzeczalna zaletę, latarka ciaśniej w środku dzięki czemu nie musimy jej przytrzymywać przy naciskaniu przełącznika. W dodatku gdy mamy latarkę mocno skierowana w dół to jadąc w terenie latarka nie przesuwa sie samoistnie.

 

Ja się nie zgodzę z tą opinia, ale cholera wie, może mój uchwyt ma minimalnie inną średnicę lub  mój S2+...

Ten uchwyt trzyma dobrze, ale jak jest ciepło. Jazda w temp poniżej zera zamienia go w śliski i twardy kamlot. Latarka potrafiła mi prawie wypaść przy zjechaniu z krawężnika i tak samo przy jej włączaniu bez przytrzymania  ;)   Gdy jednak jest ok 10 stopni to trzyma całkiem dobrze, jednak nie ma porównania do uchwytów skręcanych na śrubkę czy zacisk.  

 

Dobrym sposobem mocowania Convoyów jest też użycie silikonowych uchwytów. Trzymają szokująco dobrze i są praktycznie nieinwazyjne jak i lekkie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12zł !?   No bez jaj . :)

 

Lepiej za ok 5zł wziąć regulowany u Chińczyka : http://www.gearbest.com/bike-holder/pp_374385.html

Jak mocujesz na kierownicy w miejscu , które nie jest prostopadłe do koła -  to ta obrotowość ratuje sprawę.

O matko, ale byka strzeliłem.  Miało być "nie najniższa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie widzę sensu zakupu lampki za 600zł, za mniejsze pieniądze osiągnie się lepszy efekt.

Chętnie poznam Twoją propozycję.

 

Wymagania:

- minimum 450 lumenów przez 5 godzin

- dostępna jasność ok 800 lumenów lub więcej

- wąski strukień światła i nie punktowy jak w zwykłej latarce

- układ tak zrobiony by nie oślepiać poruszających się z naprzeciwka

- wymienialna bateria

 

Dodatkowo bardzo spodobała mi się funkcja włączenia "długich" (ok 2000 lumenów) za pomocą przycisku, który można mieć pod palcem. Taka funkcja jest w lampce Fenix BC30 i Moon Meteor Storm, choć w obu działa trochę inaczej.

 

 

Czemu takie wymagania?

Jeżdżę wieczorami. Czasem 3 czasem 4 godziny. Szosą. Na moich ulubionych trasach są długie odcinki bez oświetlenia. (15 - 20km) Chciałbym móc nie zwalniać poniżej 29km/h. Ze słabym oświetleniem ciężko to osiągnąć.

 

Kuszą mnie 3 lampki.

1. Moon Meteor Storm (Pro lub nie) - dla mnie ideał, ale trzeba na własną rękę sprowadzać z zagranicy. Na polskim rynku ponoć ma być dopiero pod koniec tego roku,

2. Fenix BC30,

3. Cateye Volt1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BC30R. Funkcja "długich" to fajna sprawa. Jedziesz sobie po mieście na 100lm, koleś wymusza na Tobie pierwszeństwo, walisz mu 1600lm i panika.

Poza tym jakość wykonania, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dobra lampka.

Do tego wyświetlacz, warto wiedzieć ile zostało Ci dokładnie czasu działania na każdym z trybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, lampki Moon nie mają odcięcia. Tak samo CatEye Volt to standardowa latarka.

 

Jak ma być mocne i nieoślepiające, to może coś ze stajni B&M?

Ixon Space http://www.bumm.de/de/produkte/akku-scheinwerfer/parent/196/produkt/196l.html jasno ale krótko i wbudowany akumulator

IQ-X Speed http://www.bumm.de/de/produkte/akku-scheinwerfer/parent/164/produkt/164bla-silber-164bmla-schwarz.html zewnętrzny pakiet akumulatorów ale raczej nie jest łatwo rozbieralny i nie da rady szybko wymienić w trasie

IQ Speed Premium http://www.bumm.de/de/produkte/akku-scheinwerfer/parent/1932/produkt/1932qla.html jw. tylko mniej światła ale dłużej działa

Ixon IQ Premium http://www.bumm.de/de/produkte/akku-scheinwerfer/parent/1922/produkt/1922qmla.html ciut słabsza, na zwykłe paluszki/akumulatorki, przeważnie do dostania w komplecie z ładowarką i akumulatorami, cena dużo przystępniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moon to coś jak dwa Convoye (S2+ z kolimatorem wraz z S2 z ref OP) tylko, że to się zupełnie nie opłaca.  Dla tych co latają na szosie polecam właśnie taki zestaw, ewentualnie zamiast S2 można dać M2 ref. OP.  Ja tak latam moją uszosowioną przełajówka i nawet przy 50 km/h widzę wszystko prawie jak za dnia.

 

Pozdro

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawie robi wielką różnicę ;)  Chodzi mi to, że dla mnie wystarcza taka moc, ale ja jestem ryzykant i zdarzało mi się zaliczyć dropy z 1.5 m przy prędkościach ponad 40km/h (w dzień) ze złym finałem hehe.   Moje dwa convoye po tuningu (prąd ponad 3A) dają radę na 100% i spokojnie wszystko widać przy szybszej jeździe w ciemnych miejscach, jednak wolałbym M2 do przejazdów ponad 30 km/h niż S2 (lub dodatkowo jako trzecie światło ;) ). W terenie i lesie też zasuwam z tymi latarkami (S2 na kasku) i wszystko widać.

 

Najważniejsze aby przed jazdą wypić eliksir Kot ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz 3.05 jak mówisz ponad, chyba że jedziesz na 3 diodach to można wyciągnąć więcej.

Ja tam wolę duet s2 z c8, żadna ciemność mi nie straszna. Jeszcze parę modyfikacji i będę mieć swój złoty duet :D Oczywiscie teraz jest dobrze, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że sporo osób odradzało mi C8 pisząc, że to szperacz i na rower to przegięcie, ale przyznam, że czasem brakuje mi mocno takiego dopalacza w lesie aby zobaczyć "dzika z daleka" ;)   W nocy to śmigam głównie w terenie i z takim kompletem jak opisałem.  W S2+ mam kolimator 60x20 i prąd 2.8 A, a światła długie (na kasku w MTB) S2 ref. OP prąd 3.04 A. Wszystkie latarki od Pana Dariusza70 z forum światełka.pl.   Planuję dokupić sobie do zestawu jeszcze kolejne długie (na kierownicę) aby doświetlać przy szybkich prostych to co daleko przede mną (mowa o MTB) bo na przełaju to latam po okolicy tylko z dwoma na kierownicy (ale rymy hehe).

 

 Jednak mam mały dylemat, ponieważ na kasku chyba wolałbym jednak S2+ z reflektorem, która da mi nieco szersze światło czyli większy spot  (porównywalne z tym co chcę i mam widzieć), a w takim wypadku S2 poleci na kiere do wspierania S2+.   Z drugiej strony chciałbym jeszcze jakąś lekki szperacz i nie wiem co kupić czy M1 czy C8   ;)  Czy jest sens śmigać z trzema światłami na kierownicy + jedna na kasku?

 

  Pewnie za rok skończę z trzema nowymi światełkami i będę sobie dobierał to co i potrzebne zależnie od trasy.  Dla mnie ogromnym plusem Convoyów jest to, że ściągam je z roweru i mam wypas mocną latarkę - w sam raz do piwnicy czy spaceru z psem gdy zapada zmrok. 

 

Pozdro

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chętnie poznam Twoją propozycję.

 

Wymagania:

- minimum 450 lumenów przez 5 godzin

- dostępna jasność ok 800 lumenów lub więcej

- wąski strukień światła i nie punktowy jak w zwykłej latarce

- układ tak zrobiony by nie oślepiać poruszających się z naprzeciwka

- wymienialna bateria

 

Dodatkowo bardzo spodobała mi się funkcja włączenia "długich" (ok 2000 lumenów) za pomocą przycisku, który można mieć pod palcem. Taka funkcja jest w lampce Fenix BC30 i Moon Meteor Storm, choć w obu działa trochę inaczej.

 

 

Czemu takie wymagania?

Jeżdżę wieczorami. Czasem 3 czasem 4 godziny. Szosą. Na moich ulubionych trasach są długie odcinki bez oświetlenia. (15 - 20km) Chciałbym móc nie zwalniać poniżej 29km/h. Ze słabym oświetleniem ciężko to osiągnąć.

 

Kuszą mnie 3 lampki.

1. Moon Meteor Storm (Pro lub nie) - dla mnie ideał, ale trzeba na własną rękę sprowadzać z zagranicy. Na polskim rynku ponoć ma być dopiero pod koniec tego roku,

2. Fenix BC30,

3. Cateye Volt1200.

Na światełka pl możesz zamówić convoje z zew. akumulatorem. Myślę że to nie jest problem zrealizować taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie już musisz sam sobie odpowiedzieć, M1 a c8 to inne latarki. Wbrew pozorom wśród moich znajomych c8 cieszy się dobrą opinią, nie jedni tylko na niej śmigają i im wystarczy. 3 latarki na front to chyba lekki przerost, ale co kto lubi. W mojej c8 muszę jeszcze zrobić skalpa i podbić napięcie do 3.04, będą "długie" jak się patrzy ;) Na minus to pytanie jak bardzo ociepli to barwę, tutaj jest loteria :/ Na s2 myślę że pójdę w 3 diody i prawdopodobnie też zwiększę prąd ze sterownika. Druga rzecz że często śmigam po lesie i sama s2+ z koli na dłuższe trasy jest za mało dla mnie. 

 

Ogółem przymierzałem różne latarki i c8 z s2 to chyba najładniejsza para :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tematu jest:


[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł

 

Ja tym razem zapodałem sobie takie coś.

10en4te.jpg

2zggnqh.jpg

 

Co prawda jest to trochę więcej jak tytułowe 150 zł, ale mam nadzieje że sprawdzi mi się to jako takie światełko sygnalizacyjne.

Zastąpię sobie tym Olight-em tego zielonego Convoy2+bo ten Convoy jakoś tak mało rowerowo wygląda :)

ilerti.jpg

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...