Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumaczę to po raz setny. 

Nie ma naprawdę mocnych na baterie. Bo nie i już. A akumulatory mają SAME plusy. Są tańsze... o wiele. Mają dłuższy czas działania. Są lżejsze. Nic nie stoi na przeszkodzie by kupić 4 szt i wziąć zapasowy do kieszonki, torebki, czy gdziekolwiek. Można je ładować z powerbanku na wyjazdach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne? Oczywiście jest masa latarek na baterie które podobnie wyglądają. Ale żadna z latarek na AA/AAA nie będzie świeciła ani tak długo ani tak jasno przy podobnych wymiarach. Jeden akumulator 18650 może mieć w sobie jakieś 4 razy więcej energii niż jest w baterii/akumulatorze AA, więc łatwo sobie można przeliczyć ile musiało by ich być by były podobne osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej latarki: KLIKNIJ

150 zł kosztuje z : Samsung LH351B, natomiast  za 130 zł otrzymujemy: CREE XP-G2 LED 

 

Pytanie moje brzmi, czy z ceną idzie lepsza jakość światła? W obu cenach świecą z mocą 400lm

 

Mactronic to kiepskie światełka przednie. Dwukrotnie-trzykrotnie za drogie względem możliwości i dość słaba jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Większość używa latarek. A ja mam prądnice w piescie i obecnie lampkę halogenową która mnie już denerwuje. Postanowiłem zmienić na coś na diodzie led. Ale na allegro jest tyle tego, że nie wiem co kupić.

 

Chce kupić coś takiego by mieć oświetloną drogę jak na zdjęciu przy lampce 70lux http://www.roweryholenderskie.net/test-lampek-rowerowych-buschmuller/

 

Niestety konkretnie tej z tego testu już nie ma i jest tylko na allegro o mocy 50lux http://www.allegro.pl/show_item.php?item=6063757269

 

Czy kupując tą 50lux będę miał to samo co przy 70lux?

 

Cena to max 300pln. Ważne też, by miała podłączenie do światła na tył.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmarco83

 

Jestem tu nowy co prawda, ale pewnie wiem, że wszyscy Ci polecą convoya s2+.

 

Przygotowałem sobie zestaw, który niebawem zamówie. Myśle, że jest on dobry na start, a masz wszystko co potrzeba.

 

Latarka od Darka:

Wersja z driverem programowalnym 2,8V-4,5V 3,04A Sterownik rozszerzony na Attiny25V wersja 2.0.
Zabezpieczenie termiczne, trzy grupy, tryby wysokiej sprawności, dwukierunkowa zmiana trybów i pomiar napięcia na ogniwie i inne.
Cena 145zł + 9zł wysyłka (z XM-L2 na Noctigon).
 
Parametry do zamowienia swiatla:
Moc:3,04A ( chociaz tu innej opcji nie ma)
Światło: 3D
Kolimator: 60x20 (uniwersalny)
 
Akumulator i ładowarka
1 lub 2 szt Akumulator panasonica 3400mah - 30zł/szt ( od darka i na allegro ta sama cena:http://allegro.pl/akumulator-li-ion-ncr18650b-panasonic-3400-mah-i5438695741.html) - razem 60zł lub 30zł
 
 
 
Razem około 250zł w zależności ile akumulatorów wezmiesz.
 
Koledzy, którzy więcej wiedzą. Czy temu zestawowi czegoś brakuje? Jaka jest żywotność diody? Co ile trzeba wymieniać? Kolimator jest w zestawie od darka?
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corey

Zasadniczo wszystko jest ok. Ale ładowarka lepsza będzie nitecore i2 ewentualnie NITECORE UM10. Akumulator można wybrać trochę tańszy a równie dobry czyli LG INR18650 MH1.

Diody led mają bardzo dużą żywotność, szczególnie jak są dobrze chłodzone a w tej latarce powinno tak być, dlatego spokojnie wytrzyma naprawdę bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Większość używa latarek. A ja mam prądnice w piescie i obecnie lampkę halogenową która mnie już denerwuje. Postanowiłem zmienić na coś na diodzie led. Ale na allegro jest tyle tego, że nie wiem co kupić.

 

Chce kupić coś takiego by mieć oświetloną drogę jak na zdjęciu przy lampce 70lux http://www.roweryholenderskie.net/test-lampek-rowerowych-buschmuller/

 

Niestety konkretnie tej z tego testu już nie ma i jest tylko na allegro o mocy 50lux http://www.allegro.pl/show_item.php?item=6063757269

 

Czy kupując tą 50lux będę miał to samo co przy 70lux?

 

Cena to max 300pln. Ważne też, by miała podłączenie do światła na tył.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

To jak? Doradzi ktoś?

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam zestaw:) Z kolimatorem na krótkie i z reflektorem na długie. Fajnie w terenie się sprawdza. 

Sznureczki gdzieś dokupywałeś^^? 

 

Co prawda test był tylko "z ręki", ale już wiem, że jest świetnie :)

60x20 w S2+ robi wielka robotę. Świeci wystarczająco szeroko pod kołem (to czego mi do tej pory brakowało przy jeździe w terenie). Natomiast OP w S2 (nie mylic z S2+) świeci elegancko w dal.

No i rozwiały się moje obawy co do sterownika. Wziąłem nowy 3way z zabezp. termicznym, trochę się obawiałem braku trybu 75% ale nie potrzebnie. Dlaczego? Ponieważ 75% by znikło, różnica byłaby mało widoczna; 50% przy 2 latarkach jest idealne, a 100% to już naprawdę chyba na jakieś ciężkie zjazdy w górach. 

No i przynajmniej w tym sterowniku mam przy 50 i 100% wysoką sprawność bez PWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
jestem po zakupie Convoy'a S2+ na kolimatorze 60x20 od Pana Darka (polecam zakupy u tego gościa- szybko a nawet ekspresowo) jak i zakupów ogniw u woytazo (również ekspresowo i tanio), ale
teraz powoli zaczynam się szykować do zakupu światła długiego wspomagającego nocną jazdę po lesie. Wyczytałem i wybrałem z różnych opcji Convoy'a M2 (chociaż zastanawiam się jeszcze nad M1) na kolimatorze OP.
Między czasie wpadł mi wręce ten oto filmik:


co sądziecie o tej latareczce Ultra? Jest znacznie tańsza a świeci całkiem sympatycznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pytanko w temacie: miałem Noise 500, którą niefartownie zgubiłem.

 

I moje pytanie brzmi: czy znajdę coś tańszego od Noise 500, co świeci na podobnym poziomie? Zależy mi na cenie i na podobnym (jeżeli lepszym to świetnie) poziomie oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tańszy i znacznie lepszy czyli convoy s2+, szczególnie modowany czyli w pełni dopracowany.
Ale o tej latarce jest już sporo informacji w tym temacie i znacznie więcej tu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13249.
A przykładowo można go kupić tu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pytanko w temacie: miałem Noise 500, którą niefartownie zgubiłem.

 

I moje pytanie brzmi: czy znajdę coś tańszego od Noise 500, co świeci na podobnym poziomie? Zależy mi na cenie i na podobnym (jeżeli lepszym to świetnie) poziomie oświetlenia.

 

Trupioniebieskie światło z tego czegoś mnie po prostu zaszokowało. Oj, dowiesz się dopiero co to znaczy dużo światła, na dodatek w przyjemnym dla oka kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...