Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Swiatła na godzine a potem gniazdko i ładowanie, a jak masz świecic na minimum mocy to po co Ci trzy diody? Znajomi mają takie i podobne lampki z osobnym pakietem aku i cała moc latarki jest pokazywana na postoju przez kilka sekund ''pacz jak świeci'' reszta drogi jest pokonywana na minimalnych trybach by światła starczyło na dłużej. Ja mam modowanego Convoya i 12 ogniw w zapasie, całą noc robie jako oświetlenie dla reszty ekipy z wypasionymi 3 diodowymi potworami.a nawet niektórzy w miescie wyłanczali latarki by zaoszczędzić trochę prądu

Edytowane przez GREEQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, rozwiejcie moje wątpliwości. Czy oświetlenie przymocowane do kierownicy nie drga za bardzo w terenie co mogłoby powodować niedoświetlenia? (Oczywiście chodzi mi o sprzęt typu convoy). Czy jednak mocowanie do kasku/głowy jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgać nie drga, ale na zakrętach jak chcesz między drzewami jakąś wąską droga leśną jechać szybciej to brakuje światła, żeby było widać "w co się skręca".

 

Kask z tego co zauważyłem będzie miał kolejny inny plus, bo światło z latarki umieszczonej na kasku pada na "ziemie" pod większym kątem, co daje sporo lepsze oświetlenie ewentualnych dziur zjazdów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się przejść do parku z latarką trzymana na głownie ręką, potem ją powiedzmy obniżyć do wysokości pasa i widać że różnica jest spora.

 

Nie wiem jak Convoy świeci na boki, bo ja mam Gaciron V5, du~ nie urywa, bo to wciąż 1 diodowa latarka, ale tragedii też nie ma, generalnie ja tam jestem z niej zadowolony.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kask z tego co zauważyłem będzie miał kolejny inny plus, bo światło z latarki umieszczonej na kasku pada na "ziemie" pod większym kątem, co daje sporo lepsze oświetlenie ewentualnych dziur zjazdów itp.

Chyba chciałeś powiedzieć minus i gorsze?

Im światło pada z większej wysokości, tym bardziej spłaszcza nawierzchnię. Trochę czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do lampki, która doświetla też obszar tuż przed kołem. Na większym zasięgu bez problemu widać krawężnik i nie ma problemu z oceną jego wysokości, ale te kilka metrów przed kołem wygląda jakby się po płaskim jechało.

Najprostszy test, to poświecić latarką prostopadle i równolegle do ściany, wtedy doskonale widać w czym rzecz.

 

Najlepiej i tak mieć zestaw dwóch lamp. Jedna na rowerze (raczej z mocniejszym skupieniem i większym zasięgiem), druga na kasku (bardziej rozproszona, do doświetlania). Tylko tutaj największy problem z właściwym zgraniem się oświetlenia, żeby się uzupełniało, a nie powstawały dwie różne plamy światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedną wypasioną S2 na kierownicy i szerokości brakowało, obok wylądowała druga z kolimatorem 15x90*. Efekt jest więcej niż satysfakcjonujący.

 

79094955185431369566_thumb.jpg

 

 

Zwykłe uchwyty, te bez obracania i innych głupot, po złotówce na allegro i nic nie drga nawet na mega wertepach, dziurach i innych takich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kask z tego co zauważyłem będzie miał kolejny inny plus, bo światło z latarki umieszczonej na kasku pada na "ziemie" pod większym kątem, co daje sporo lepsze oświetlenie ewentualnych dziur zjazdów itp.
 

Nie jest to takie oczywiste - oświetla nie dziur "z góry" spłaszcza je, niższe światło daje lepszy kontrast na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem za 200 zł dwie nowe lampki rowerowe USB DOSUN SF 375 są to prawdziwe lampki rowerowe prawidłowo i bezpiecznie oświetlające drogę mniejszy model DOSUN SF 300 to nic innego jak znany z naszego rynku Mactronic Citizen 300 lm który kosztuje 140 zł , a jest mniejszą słabszą  i tańszą wersją DOSUN SF 375 w miejscu gdzie je kupiłem więcej już ich nie ma to były dwie ostatnie jak ktoś je gdzieś znajdzie za 100 zł to serdecznie polecam są fantastyczne
link do strony producenta  : http://www.dosun.us/index.php?route=product/product&path=59&product_id=51

Edytowane przez fotofx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na CATEYE HL-EL135N?

Szukam od 3 dni cos odpowiedniego.dla mnie,przeszukuje wszystkie fora. Na poczatku kierowalam sie w strone convoy 2s ale... Bede jezdzic po miescie, no i to przeważnie w dzien,rzadko kiedy bede wracac po zmroku,a jesli bede to Najwyżej odcinek 2km. Droga asfaltowa, o duzym natężeniu ruchu tez bede smigac,ale przez dzien.Dlatego Zaczelam szukac czegos w nizszym budżecie,a spelniajacego moje potrzeby. Na tyl walle

 

150CDhttp://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5675565947

Edytowane przez Andzia90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że trochę drogę oświetli, ale po ciemku z czymś takim jeździ się powoli o ostrożnie :P a jakość wykonania może sprawić, że zostaniemy bez światła w ciemności.

Moja podobna chińszczyzna w sumie niby działa do dzisiaj, ale jednak szybko dokupiłem lepszą latarkę. Także podwójny wydatek zamiast oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...