Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Wizard jest świetny. Jak do lasu, to tylko ciepła dioda. Jednak Wizard jest fajny jako uzupełnienie, bo fajnie świeci szeroko, ale dość niedaleko (jak na jazdę na rowerze). 

Lepiej w tym przedziale cenowym wybrać Convoy S21 oraz Convoy C8+ jako długie światła. Spokojnie starczy kasy na dwie latarki, akumulatory i ładowarkę. Trzeba pamiętać, że te światła powinny być wykorzystywane tylko w lesie. Na drogi z innymi użytkownikami się nie nadają. Z resztą tak samo jak Wizard. 

Uwielbiam latarki Armyteka (mam i korzystam), ale do lasu dobrze mieć wygar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że odległość na jaką świeci Wizard w zupełności wystarczy (125m) nawet do szybszej jazdy może nie zjazdwo DH ale kto jeździ DH w nocy he he. Convoy S21 duża i ciężka na aku 21700, a convoy C8+ to typowy szperacz, zgodzę się jak mówisz jedna i druga, jedna świeci dość szeroko a druga daleko jako światło długie ale nie wyobrażam sobie takich dwóch wielkich lamp na kierownicy... 

 

 

Mój Wizard koło pojej c8+ a s21 gruba parówka he he 

 

 

IMG_20201204_133303-01_copy_1587x1190.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S21? Duża i ciężka na kierownicę?! 21700 to zaleta nie wada :) nie jest dużo większa niż S2+, z której bardzo dużo ludzi korzysta. Niestety rozkład światła Wizarda tak średnio nadaje się kap jedyne światło do. Lasu. Oczywiście każdy jeździ w innych latach i z innymi prędkościami. Bałbym się polecać Wizarda jako jedyne światło do lasu. Zasięg ponad 100m, to umówmy się fajnie wygląda na papierze. Fakt, że ma boost, ale tu chodzi o rozkład światła i długość świecenia jak najdalej. Taka S21 lub S11 dużo lepiej sobie z tym radzi nawet bez boosta. 

Można też pomyśleć nad Sofirn SC31 pro - będzie dalej świeciła niz Wizard i w dalszym ciągu dość szerokio.Do tego Anduril - można sobie zaprogramować + ładownie USB-C. 

C8+ jako doświetlenie jak najbardziej ma sens, ale jako opcja. Da się zamieścić na kierownicy. Chociaż faktycznie kobyła spora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasu dobrze mieć dwa światła. Jedno szeroko świecące, a drugie daleko. Czołówkę już masz, a pewnie nawet led lenser świeci szeroko. To potrzebujesz czegoś dlaej świecącego. Można pomyśleć na Covoyem S2+, Sofirn SC31 Pro. Obie są na akusy 18650 - potrzebna ładowarka w przypadku Convoya. Sofirn ma wbudowane złącze USB-C, a zatem ładowarka nie jest potrzebna. Jak będzie za słabo dla Ciebie, to można pomyśleć nad Convoy S21a - ten już jest na większe akusy, a dokładnie 21700 (mają większą pojemność). 

Do tuch latarek też musisz dokupić uchwyt na kierownicę. 

Same latarki lepiej kupować u chińczyka. Sofirn ma swoje magazyny w EU, a zatem szybką wysyłkę za kilka złotych więcej. 

Są jeszcze rozwiązania dedykowane na rower. Możesz zerknąć na przykład na Astrolux BL03. 

Popatrz na to jak świeca na YouTube i wybierz co dla Ciebie będzie najbardziej pasować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informacyjnie. Od 10.2019, czyli od prawie 2,5 roku mam Gaciron V9D-1800. Zrobiłem mu właśnie test pracy na baterii myśląc, że może po tych ponad 2 latach warto byłoby mu wsadzić nowy pakiet. No więc na najsłabszym trybie 200lm którego najczęściej używam do jazdy - nadal wytrzymuje ponad 12 godzin w temperaturze 8 stopni. Jakość ogniw - wzorowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czytam i czytam o lampkach i coraz głupszy jestem. Mam takie typy, co powiecie o takich modelach?
Fenixa BC25R
Lezyne Micro Drive Pro 800XL
Specter XPG750 750 lm
Prox Crater 880 lm
Poczytałem i jednak dobrze kupić lampkę z odcięciem.

Dodam że to jest moja pierwsza lampka. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casian wszystko zależy, do czego lampka potrzebna. Lampka do wszystkiego -Proponuję zobaczyć Astroluxa (ładowanie powerbank, odcięcie, itd.), to znany producent bardzo dobrych latarek.Chodzi o to: https://usa.banggood.com/Astrolux-BL02-XPG-3-1200lm-5Modes-Dual-Distance-Beam-Bike-Light-USB-Rechargeable-suport-Wire-Remote-Switch-Flashlight-5000mAh-Power-Bank-Waterproof-Front-Light-for-Electric-Bike-Scooter-p-1860708.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam z odcięciem, raczej rower będzie użytkowany w dzień, typowo po asfalcie, drogach rowerowych, ale chciałbym mieć lampkę umożliwiająca jazdę po zmroku. tak max 200 zł, chyba że cos jest troszkę droższe i warte dodania pieniędzy. 
Ten Astrolux całkiem ciekawa opcja. Czy z tej strony można bezpiecznie kupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 21:46, KrissDeValnor napisał:

Z powyższych żadna nie ma odcięcia, a Fenix z tak krótkim czasem świecenia przy 600 lm i w tej cenie, to kiepski żart...

Sprawdź lampki Cateye, które może nie są tanie, ale posiadają odcięcie - np. GVolt 50/60/70.1

Heh Fenix w najwyższym trybie według producenta świeci dłużej jak droższy GVolt  100 także akurat te 2 h to nie jest aż taki problem patrząc na inne lampki ( chociaż sam rozkład światła mógłby być lepszy).

Ogólnie 70.1 średnio polecam. Lampka podobnie jak Sigmy i Trelocki cierpi na syndrom wąskiego strumienia tuż przed kierownicą ( dalej jest już lepiej niż wspomniane lampki). Przy zakrętach o 90 stopni skręca się w ciemność co jest dość mało komfortowe. Sam rozkład też ustępuje najlepszym. 

Zdecydowanie lepiej dołożyć do Ixona Rocka.

Edytowane przez Nemrod82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc - lampka przednia Do 80zl ewentualnie 100zl (albo w zestawie z tylną, choć tu już mam faworytów, których polecaliscie i to nawet za 20zl).

Lampka do jazdy do pracy, czyli przez miasto nocą oraz sporadycznie na szutrowe drogi poza domem z dala od lamp ulicznych.

Czytam i czytam i dalej nie wiem. 

Prox Aero plus set 400lm,  prox hydra set 400lm,  ale nie wiem czy te zapinania będą dobre...

Vayox va0047 600lm  lub  Vellberg elbrus 880lm,  Vellberg grix 800lm   (nie wiem czy wartosci luminow nie sa przesadzone) , a może zwykła polecana tutaj Kross Turismo sport? 

Jestem zielony w temacie. Widzę tylko że wiele z lampek na rynku ma przeszacowane informację o luminach/luxach, dlatego proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...