Skocz do zawartości

[opony] Big Apple zamiast 700Cx35


Tofi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trekkinga i w związku z irytującą nawierzchnią ścieżek rowerowy pojawiło się u mnie pytanie, które kieruję do właścicieli wielkiego koła - czy ktoś może testował big apple w ramach i widelcach dla 700C? Pomijam sam fakt wymiany kół, bo to oczywiste że 19mm to za mało, ale czy nie bedzie mi obcierać o ramę? Z tego co patrzyłem to największe bigapple mają 48mm więc to tylko 6 mm na stronę i 13 na promieniu. błotniki mam full do chyba 45 mm więc nie powinno być źle, ale wolę się upewnić zanim kupię koła i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowo największe mają 60, najmniejsze 50. Ile w praktyce - pewnie mniej.

Czy wejdzie, to trzeba sobie pomierzyć, bo w jedną ramę max to 35, a w inną i 52 wejdzie.

 

A po co zmieniać koła? W 19 spokojnie wejdzie opona 2".

Z błotnikami będzie raczej kłopot. Mam pełne o szerokości 45mm i opony 700x35 bez problemu wchodzą, a przy zimówkach 700x42 potrafi szorować o drut.

 

Miarka (najlepiej suwmiarka) w dłoń i sprawdzasz. Możesz sobie też wyciąć z kartonu szablon przekroju opony i spróbować tak przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczą, skrzypią piasty? Skoro nie, najwyżej je otwórz, nasmaruj i ciesz się dalej kółkami. W starym rowerze miałem z tyłu piastę FH-RM30 (najniższa półka, ani to uszczelnione, ani nic). Pierwszy serwis miała dobrze po 5kkm i to tylko dlatego, że uszkodził się bębenek. Od strony napędu smar rzeczywiście był brudny. Od drugiej czyściutko. A rower ciągle widział błoto. I wiesz co? Choć już nie przeze mnie, ta piasta nadal jest używana.

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często bardzo się dziwię czytając informacje na forum, szczególnie gdy dotyczą eksploatacji w gorszych warunkach, np deszczowych. Moja "niska" piasta shimano zdechła z tyłu w ciągu jednej zimy dwa razy. Drugi raz reanimacji się nie podejmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak jest z tanimi częściami. Jedna wytrzyma eksplozję bomby atomowej, a druga padnie po 100km. Choć częściej to drugie.

 

 

//A, ta fotka wyżej jest moja, wiosna 2011. Straszny syf, błoto zalepiało wszystko.

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 60-662 Duze Jablka na obreczy o zewnetrznej szerokosci 25mm(Bontrager Ranger) i suwmiarkowo wyszlo mi 59mm. Koles ma wersje 50-622 i wyglada na anorektyczna przy moim balonie! W poniedzialek bede mogl pomierzyc Jego kapcie, pod warunkiem ze przytoczy sie na rowerze do roboty...

 

Tak jak sugerowali Koledzy wyzej, bierz suwmiarke i zobacz ile miejsca masz w zapasie...a propos "48mm więc to tylko 6 mm na stronę i 13 na promieniu" to tez nie jest tak latwo bo oczywiscie sa rozne biezniki, rozne marki i juz wszystkie rozmiary sie rozlaza i wcale nie musi to byc tyle roznicy ile wynikaloby na papierze. Pomysl o butach lub spodniach a najlepiej tiszertach - czy wszystkie masz w tej samej rozmiarowce/czy leza tak samo?

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tofi" ty tak z nudów wymyślasz różne tematy ? czy chociaż jeden z tematów które założyłeś zmienił się w czyn ? miałeś już zmieniać widelec, zakładać spy-bike, teraz chcesz niby zmieniać obręcze , opony, chyba się bardzo nudzisz w tym UK i wymyślasz dyrdymały ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

eeee, przepraszam eeee, a czego dotyczy ten temat? No bo zaczęło się od opon, przeszło przez koła, piasty i nasze patriotyczne błoto, a po powyższym komentarzu są duże szanse na przepychanki. Może tak nieśmiało powiem - do rzeczy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknęcia, zmierzyłem i przy hamulcach jest wsystko ok, ale przy dolnej rurze tylnego trójkata mam równo 48mm (6,37 mm od brzegu opony 35mm), a im dalej (większy promień koła), tym wężej.

miałeś już zmieniać widelec, zakładać spy-bike
widelec w szfie na dole, a spy bike na pułce, nawet mam wszystkie narzędzia do wymiany, łącznie z nabijakiem gwiazdek, ale temat raczej jeszcze poleży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofi:Big Apple jest dosyc, hm, spiczasta opona wiec teoretycznie jest szansa na upchanie jej w ramie...jutrem pstrykne kilka fot, i pomierze dwucalowe jabluszko kolesia! A jak zamkna temat to skrobne Ci na Priv...

 

Dzieki dla MOD'a za przywolanie towarzystwa do porzadku i upomnienie tetryka ;)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...