Skocz do zawartości

[Pedały]PD-MX80 Pierwsze wrażenia.


Hanzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W związku z coraz gorszym stanem moich obecnych platform, oraz irytująco pracochłonnym ich serwisem nadszedł czas żeby poszukać czegoś nowego. No i padło na najnowszą ofertę od Shimano, a dokładnie na PD-MX80. Jest to odnowiona wersja PD-MX30, które miały całkiem dobre opinie na MTBR.

Całość zapakowana jest w takie pudełko, 6c47c314389c2f14m.jpg całkiem typowe jak na Sainta.

W pudełku znajdziemy pedały, instrukcję, klucz (torx), dodatkowe podkładki i 8 pinów, które można wkręcić w wolne miejsca w pedałach.

d55cecbf189d72eem.jpg b183480fee1a2f76m.jpg 05d0fc78af01e0f2m.jpg e59ab582baebe3fam.jpg

Całość prezentuje się dość solidnie, uszczelniona oś wykonana ze stali Cr-Mo, korpus wygląda na aluminium, piny stalowe, w sumie jest ich 9 na stronę (fabrycznie nie są wszystkie wkręcone). Piny są wkręcane od spodu, a dzięki podkładkom można regulować ich wysokość. Możliwe jest też zamontowanie odblasków :)

Sam korpus ma wklęsły kształt, na środku ma grubość 15mm na końcach 18mm. Shimano twierdzi że ma to poprawić kontrolę i wydajność (zobaczymy).

Jako że nie są dostępne jeszcze pliki z exploited view dla nowych komponentów ale z zewnątrz budowa jest podobna do starej wersji, można się domyślać że w środku będzie to wyglądać tak: 23885f326a4663d7m.jpg

Pedały nie należą do lekkich, ale raczej nie są skierowane do osób liczących każdy gram. 177e0f953887b7c2m.jpg

Waga pokazuje 493gr czyli praktycznie tyle samo co poprzednie platformy których używałem.

Pierwsze wrażenie jest pozytywne, mam nadzieję że w terenie również mnie nie zawiodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...