Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Amortyzator] Manitou Drake 2008

Drake Manitou Manitou Drake 2008 amortyzator

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
625 odpowiedzi w tym temacie

#621 durnykot

durnykot

Emeryt

• Mod Team
  • 5564 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2016 - 12:51

To ,co pokazujesz na zdjęciach to tłumik powrotu ( Rebound damper assembly).  Większy o-ring powinien być założony na biały,gwintowany element, a mniejszy- na końcu trzpienia. te dwa oringi mogą działać- trzeba poskładać i sprawdzi ,jak będzie działać tłumienie powrotu.

Kiedyś był dostępny zestaw oringów do drake'a ,nr katalogowy Manitou -141-24001. Zapytaj w Velo, może gdzieś jeszcze mają.

• 0

Reklama

Reklama

#622 kravec

kravec

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 10 postów

Napisano 23 maj 2016 - 13:37

Durnykot- czyli tak jak jest- na nagwintowanym elemencie o-ring był i jest, na końcu trzpienia- jakby pod tłumikiem powrotu jest taki malutki o-ring (widoczne na zdjęciach). Tam gdzie założyłem do zdjęcia te 2 małe nie było nic, ale peknięty był luzem- nie widzę innego miejsca gdzie mógł być. Dziwi mnie to i to że te 2 małe o-ringi założone przeze mnie nie wypełniają szczelnie rurki- jest minimalny luz, ale z drugiej strony- to ma pracować- więc może tak ma być? Durnykot- mówisz żeby poskładać i zobaczyć jak chodzi? Smar mają mi w serwisie odłozyć motorexa żółtego (podobno zastępcze do judy butter)- będzie dobrze?
Przepraszam za post pod postem- cos jest nie tak z opcją edycji postów- proszę o połączenie. Na stronie na zdjęciu zestawu o-ringów są 2 bardzo grube: Zestaw o-ringów, Manitou DRAKE/CIRCUS ale są 2- a tutaj jest potrzebny 1. Jest też mniejszy a płaski (to już w sumie nie o-ring)- ale myślę że to tez nie to. Składamy chyba dzisiaj wieczorem i testujemy :D Dam znać. Dzieki Panowie!

Użytkownik kravec edytował ten post 23 maj 2016 - 13:29

• 0

#623 durnykot

durnykot

Emeryt

• Mod Team
  • 5564 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2016 - 14:38

Dziwi mnie to i to że te 2 małe o-ringi założone przeze mnie nie wypełniają szczelnie rurki- jest minimalny luz, ale z drugiej strony- to ma pracować- więc może tak ma być?

Jeśli dobrze pamiętam, to w moim Drake'u też był minimalny luz. Idea tego oringu to zapewnienie szczelności między tłokiem a środkową częścią goleni górnej i zapewnienie kontrolowanego przepływu oleju przez porty olejowe w tłumiku powrotu. Czyli, upraszczając, olej ma płynąć tylko tam,gdzie powinien.

Jeśli te dwa oringi spełnią zadanie, to będziesz widział różnicę w działaniu tłumienia powrotu.

• 0

#624 kravec

kravec

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 maj 2016 - 22:52

Złożone iiiii.... działa!  :)  :)

Regulacja tłumienia odbicia działa, amorek chodzi dużo lepiej niż przed serwisem.

Dzięki za rady Panowie  :)

• 0

#625 Ador

Ador

Amator

• Użytkownik
  • 57 postów
  • Imię:Adam

Napisano 13 czerwiec 2016 - 17:27

Witam, mam mały problem ukręciłem śrubkę imbusową, która skręca obejmę manetki MILO (dolna część zamocowana do tłumika), czy ktoś orientuję się jaka jest jej średnica (nie posiadam suwmiarki) . Z góry dziękuję za pomoc.

• 0

Reklama

Reklama

#626 Ador

Ador

Amator

• Użytkownik
  • 57 postów
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2016 - 12:57

Witam, mam pytanie , czy tłumik odbicia manitou drake/minute/tower  http://allegro.pl/ma...6652048582.html będzie pasował do amora manitou black super tpc lockout 100mm. Praktycznie chodzi o wymianę pręta z urwanym gwintem.

• 0

Reklama

Reklama

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Drake Manitou, Manitou, Drake, 2008, amortyzator