Skocz do zawartości

[błotniki] Jakie blotniki do Scotta scale 29 ?


kowjack

Rekomendowane odpowiedzi

Sks X blade to tylny błotnik do 29era, do kompletu jest pod inną nazwą przedni, błotniki opisane są na stronie team 29er.

 

Jak wyżej... dodatkowo

chwila googlania i popatrz co można znaleźć

Teraz to już wiesz jak to wygląda

Ale pamiętaj ze SKSy są dobre ale drogie... accent ponoć ma też to 29" błotniki

 

JtHF1.jpg

Edytowane przez PrzemkoVonLezajsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

@mrmorty Dziekuje bardzo przepraszam - regulamin jeszcze raz przeczytany :-)

 

@ itr , @ PrzemkoVonLezajsk dziekuje serdecznie koledzy za pomoc . Z tymi blotnikami to niestety ale koniecznosc po ostatnim wypadzie :-( Niemniej jednak sadze ze blotniki psuja wyglad roweru. Dam znac na co sie zdecydowalem .

 

dziekuje serdecznie jeszcze raz :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to podjechać do sklepu rowerem i niech mierzą, do 29er'a chyba każdy uniwersalny określony jako do kół "26-28 calowych" też wejdzie.

26 żeby zapewnił odpowiednią szerokość, dedykowane tylko dla 28-ek będą prawdopodobnie za wąskie - chyba że się jeździ na wąskich kichach. ;)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Dzieki za pomoc . Niestety ale w mojej okolicy nie ma zadnego dobrego sklepu rowerowego :-( . Jestem zmuszony na fotki z internetu i zakupy w sklepach internetowych . Dalej jeszcze szukam , cos co bedzie funkconalne jak SKS ale troszke ladniejsze w wygladzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem właśnie przez allegro zestaw shockboard + x-board do 29era. Chciałem dokładnie to, co polecane przez team29er, czyli http://www.team29er.pl/testy/224-sks-shockblade-i-x-blade-qczasem-soce-czasem-deszczq

 

Nawet podesłałem sprzedającemu ten link i pytałem czy to dokładnie ten sam towar. Zapewniał mnie, że tak. Dostałem błotniki z napisem 28. Czy to faktycznie to samo, czy gościu sobie ze mnie jaja robi? Wymiary się trochę różnią od tych podanych w powyższym linku, ale nie wiem czy to kwestia rocznika, czy faktycznie dostałem model do mniejszych kół? Nawet na broszurce jest napisane max 28x1,75" no a ja mam 29x2,25". Ktoś kupował w tym roku te błotniki? Miał na opakowaniu napis 29?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja wiedza się trochę na ten temat zmieniła, więc zaktualizuję. Model który kupiłem był najprawdopodobniej z zeszłego roku, bo miał tylko oznaczenie 28". Porównałem je w SkiTeamie z tymi z napisem 28-29 no i są identyczne.. kropka w kropkę. Na dodatek są inne niż te najaktualniejsze na stronie SKS, przynajmniej wizualnie, nie wiem jak wymiarowo. Do tego dostałem od SKS stronę katalogową z zeszłego roku i wtedy te błotniki występowały w dwóch wersjach o zupełnie różnych wymiarach (konkretnie w 3, ale nie chodzi tu przecież o 26 :P ). Wersja 28 miała 7-7,5cm szerokości, a do 29"... 9,5cm szerokości. Nie wiem czemu się wycofali z tych ostatnich i zaczęli pisać, na tych mniejszych, że to to samo, bo 7cm to niewiele więcej niż wynosi szerokość opony co moim zdaniem nie zapewnia dostatecznej ochrony. Trzeba też wziąć uwagę, że błotnika na szybkich zapięciach nikt co do milimetra nie ustawi. A jak trafi się lekko wygięta sztuka, to w ogóle pozamiatane.

 

Ja zrezygnowałem z SKS na rzecz Topeak XC1 i XC11 29er. Błotniki jeszcze droższe (110zł za przedni i tyle samo za tylny), do tego nie są szybko ściągalne. Ale za to mają taką szerokość i długość, że nie ma się o co marwić :P ponad 10cm szerokości. No i przedni XC1 wygląda genialnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...