Skocz do zawartości

[SS MTB] Jednobiegawcze MTB


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na singlu(lub piaście planetarnej) zawsze używam łańcucha singlowego, obecnie KMC i Gussett.

 

Najlepszy jest oczywiście dedykowany pod singla - 3/32" albo grubszy i bardziej pancerny 1/8". Na pewno wytrzymają więcej niż zwykły "biegowy" łańcuch i nie wyciągną się aż tak bardzo, można też pokombinować z kolorami...

 

c410-single-speed.jpg

 

kmc1.JPG

 

$(KGrHqZ,!jgE0vLevnN-BN,RI5Qmsw~~_3.JPG

 

Opcja Half Link:

 

Half-Link-Group.jpg

 

dk_ext_half_link_chain.jpg

 

Jest też ciekawy łańcuszek Shimano dla singli:

 

cnnx01.jpg

 

 

a jeśli juz koniecznie chcesz biegowy łańcuch to zapodaj ósemkowy - jest nieco grubszy niż dziewiątkowy!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z łańcuchami grubymi to był jeden świetny bezimienny, a potem pasmo niepowodzeń łącznie z pc 1 na końcu, nie pasowały mi, głośne i wyciągające się, od tego czasu mam albo duracza ( 8 albo 9, chyba jest w torówce) albo 8 od srama pc 870, i coś jeszcze w przełaju ale też wąsko, łancuchy nie wyciągają się pracują cicho i bez terkotowibracji, nie widzę żadnych minusów...zębatki nie zjadają się z siłą wodospadu....

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i nie trzeba było czekać pierwsze wiosenne słońca i zrobiłem TO, pon pon pojechał do Daleszyc, para w gwizdek w życiu się trak nie ujechałem, co za trasa, aż zastanawiam się nad większą relacją, powiem tak zachciało się ekstremów to były.... apropo miałem w tym roku nie jeździć mtb, tylko szosa, żadnego ścigania....jak widać się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Przymierzam się do takiego cudenka

http://www.t-bike.pl/kross-unplugged-kremowy-zielony.html

Mam w związku z nim dwa pytania:

1. Czy rozmiar 19 " będzie dla mnie odpowiedni - wzrost 188 cm i 89 cm noga

2. Czyy jeśli jednobiegowosc przerośnie mnie i moje kolana to czy dam rade zamontować do tej ramy Alfons??pozdro

 

Alfine miało być oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No nie masz specjalnego wyboru co do rozmiaru bo Unplugged jest tylko w 19-tce :P

 

Jeśli górna rurka efektywnie 607mm to dla Ciebie OK - dla mnie byłoby just about right a jestem o 10cm niższy - to w sumie czemu nie...

 

Alfa spokojnie założysz, ale pamietaj że widelec jest w tym Krossie aluminiowy, czyli generalnie jakaś pomyłka...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Mod Team

Odświeżam :)

Nowe panaceum na jęki i sŧęki konowała od kończyn dolnych. :P

Takie piękne, poranne słoneczko mnie dzisiaj przywitało pośród oszronionych leśnych polanek. Najlepsze życzenia noworoczne dla wszystkich Sztywnych Stalowych SS-manów. ;)

qyveqd.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Mod Team

Sentymentalnie odświeżam temat, po wysłuchaniu audycji na ST:

http://www.singletracks.com/blog/mtb-podcast/singlespeed-mountain-biking-is-this-some-kind-of-a-cult/

Trochę czasu minęło od ostatnich postów, więc wrzucajcie co tam się u Was pojawiło nowego w garażach z garścią świeżych wrażeń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, w amerykanskim stylu. Cos o czym mozna powiedziec w 5 minut rozmawiali 25 ;) Dla mnie najwazniejszy jest czynnik 'niskich wymagan serwisowych'. Poza tym w okolicach Katowic zanudzilbym sie na fullu z przerzutkami. Wyjazdy na jure nabieraja smaku wysokogorskich wycieczek. Beskidy za to pozwalaja lepiej zrozumiec postac Don Kichota! ;) 

 

BTW. fajnie kiedys byloby spotkac reszte SSJ braci (poszerzona o frakcje amortyzowana, alu i karbonowa ;)) i wspolnie pokrecic. ja polecam wlasnie Jure, ale doskonale sa tez wydmy nadmorskie Ustka-Rowy, okolice Debek.. Rzucam pomysl, moze cos sie urodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

BTW. fajnie kiedys byloby spotkac reszte SSJ braci (poszerzona o frakcje amortyzowana, alu i karbonowa ) i wspolnie pokrecic. ja polecam wlasnie Jure, ale doskonale sa tez wydmy nadmorskie Ustka-Rowy, okolice Debek.. Rzucam pomysl, moze cos sie urodzi!


Nie wiem do końca, czy mogę o tym pisać, ale kroiła się naprawdę spora i ważna singlowa impreza w naszym kraju. ;) Może Ivan napisze coś więcej, ale jak wynika z ostatnich wieści, to po prostu nie jesteśmy chyba jeszcze gotowi zgrać się i ogarnąć tej skali imprezę osobowo/liczbowo oraz logistycznie.
Taka mniejsza, wewnętrzna impreza była by świetna na "przetarcie" i zdobycie doświadczania, co by nie dać plamy. No cóż, może uda się coś takiego w najbliższej przyszłości zorganizować. Moim zdaniem, to jak zwykle największy problem tkwi w tym, by zgrać się terminowo-kalendarzowo.
A na chwilę obecną, to brakuje trochę osób na zbudowanie polskiej reprezentacji na najbliższe Mistrzostwa Europy, więc jeśli masz ochotę to zajrzyj tutaj, choć nie wiem, czy lista zapisowa jest nadal otwarta. Ja, niestety w tym terminie raczej odpadam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Spoko-floko, pomysł był, ale wiadomo, ze sie na razie rozejszło po kościach. 

 

Faktycznie, najpierw trzebaby wyrzeźbić coś na poziomie lokalno-specyficzno-ogołnopolskim a potem porywać się na słońce.

 

Lista z tego co wiem jeszcze chyba otwarta na SSEC bo Koval przebąkiwał coś i złożeniu swojego akcesu.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A na chwilę obecną, to brakuje trochę osób na zbudowanie polskiej reprezentacji na najbliższe Mistrzostwa Europy, więc jeśli masz ochotę to zajrzyj tutaj, choć nie wiem, czy lista zapisowa jest nadal otwarta.

 

Znam temat, nawet z rodzina rozmawialem. Niestety nie damy sie rady wybrac.

 

Co do imprez lokalnych, moze nie SSPLC od razu, tylko lokalna ustawka na poczatek. Zapoznac sie, pojezdzic, pogadac. Jak wyzej, ze swojej strony polecam Jure. Komunikacyjnie dobrze polozona (TLK i IC Waw-Kce zatrzymuje sie w Zawierciu), rozbudowana baza noclegowa (pola namiotowe, agroturystyki itp.) Bedzie wszystko - single po sciolce, korzeniach, skalach, troche po piachu. Wszysko w przyjaznych przewyzszeniach - jednorazowo nie wiecej niz 100m w pionie. Terminy od juz do poznej jesieni ;) Ja jestem gotowy opracowac trase i zaproponowac noclegi. Do dodatkowych atrakcji potrzebne bedzie wsparcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skorzystam z okazji że Jednobiegacze zbierają się w tym wątku...

Ludziki , jaki łańcuch kupić ? Teraz mam Srama 971 (9rz).

Tylna zębata (stall) ma się dobrze  i ma 2,3 mm szerokości a korba to Stylo 1.1

 

PC1 Srama będzie ok ? Zakładają go do SIRa 9 SS.

Musi być dostępny na alle.

Shimano ,KMC ...?

 - ten 971 chodził i chodził no ale to nie singlowy chainek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...