Skocz do zawartości

[Straż miejska] Jeśli ich widzisz, to zawróć !


marekw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, skąd taka nienawiść do rowerzystów, czyżby aż tak słaba kondycja finansowa miejskiego budżetu ?? Jeśli widzisz staż miejską, to zawróć i uciekaj

'Koło naszego sklepu łapią rowerzystów': ostrzeżenie na Facebooku

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,11989120,Dlaczego_po_Krakowie_nie_warto_jezdzic_rowerem__LIST_.html

może popełniłeś jakieś wykroczenie, jeśli nie może się okazać, że nie masz dzwonka, albo przednie światło akurat zostało w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kolejny idiotyzm w naszym "pięknym" kraju. Auta jak nie zwalniają i nie zatrzymują się na przejściu stwarzają dużo większe niebezpieczeństwo niż rowerzysta który powoli sobie przejedzie przez pasy, ale to właśnie rowerzystów się czepiają. To przecież jawna dyskryminacja i sku@#@ństwo, za przeproszeniem, ale taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2-3 lata temu bylo normalnie, bo za takie wykroczenia bylo spisanie, pouczenie i tyle. Niestety zalozenia budzetowe sa jakies sa, wiec i policja i straz lapia ile moga i wlepiaja mandaty. Trzeba uwazac i tyle, bo jesli ktos ma bat nad soba to tez nie bedzie rozmawial tylko egzekwuje prawo i wytyczne pracodawcy :)

 

Wlepiają coraz więcej mandatów! - Fakt.pl

Wpływy z mandatów w 2012 roku sięgną 1,24 mld zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu odbyłem rozmowę ze strażnikiem w Chorzowie.Capnął mnie przed ratuszem gdzie na poruszanie się po 20 metrowej uliczce trzeba mieć zezwolenie.Oczywiście uliczka jest szczelnie wypełniona samochodami.Na moje grzeczne pytanie wtf? Pan powiedział,że dostali prikaz od Rady Miasta by tępić wszelkie wykroczenia popełniane przez rowerzystów.Od tej pory uważam na Straż Miejską,natomiast z radiowozami mijamy się jak zwykle :)Widać Policja ma ważniejsze sprawy na głowie.

Nie miałbym pretensji gdyby zatrzymali mnie pędzącego 40 na godzinę głównym deptakiem miasta.A tak to mi wygląda na na zwykłe czepialstwo i skok na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przepisy są po to żeby je przestrzegać. tyle że jeśli na tym samym skrzyżowaniu seryjnie łapią rowerzystów, a ignorują auta łamiące przepisy to jest raczej coś nie tak?

 

Absolutnie sie z tym zgadzam ze to jest nie halo. Kilka razy widzialem sytuacje ze SM czepia sie przechodniow rowerzystow, a obok na przejsciu dla pieszych jakis nowobogacki zaparkowal swoja nowa super furmanke. Oczywiscie udawali ze nie widza tego. Dlatego na codzien jesli moge to omijam centra miast szerokim lukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd taka nienawiść do rowerzystów, czyżby aż tak słaba kondycja finansowa miejskiego budżetu ?? Jeśli widzisz staż miejską, to zawróć i uciekaj

'Koło naszego sklepu łapią rowerzystów': ostrzeżenie na Facebooku

Dlaczego po Krakowie nie warto jeździć rowerem

może popełniłeś jakieś wykroczenie, jeśli nie może się okazać, że nie masz dzwonka, albo przednie światło akurat zostało w domu...

 

no i to jest Polska właśnie, w mediach nasi politycy głoszą (reklamują), że nasze miasta są coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów, że tworzą ścieżki rowerowe, zmieniają przepisy ruchu na korzyść rowerzystów, a prawda jest taka jak pokazują artykuły powyżej, tyle że o tym to już tak w telewizji i w radio nasi "wspaniali" politycy się nie wypowiadają. Kończy się jak zwykle, że rowerzysta jest zawalidrogą dla kierowców i niebezpieczeństwem dla pieszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co wam chodzi?

 

kazdy kto przejezdza przez przejscie i robi to swiadomie wiec powinien byc swiadomy wynikajacych z tego konsekwencji.

a jak zlapia to jest placz lament i wysylanie w inne miejsca bo cos tam.

zlamales swiadomie przepisy? to przyjmij kare na klate a nie szukaj wymowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów odwieczny konflikt między literą prawa a jego duchem... Niestety - litera mówi, że łapac mogą i pewnie powinni. I z tym tu chyba nikt nie polemizuje, bo takie ich zadanie. Szkoda tylko, że z innych zadań nie wywiązują się tak dokładnie - ale czegóż oczekiwać? W końcu od dawien dawna SM wlepia mandaty tam, gdzie jest łatwo (np. za piwko na ławe nad Wisłą mandat dostanie student, ale nie dostanie go menel, albo za wjazd w strefę B dostanie ktoś, ale ktoś inny za przejazd na czwerwonym świetle już nie)...

 

Ja mówię tak: spoko, niech łapią. Ale wszystkich, konsekwentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To może poczytaj dokładniej temat. Problemem jest to że kierowcy sobie w najlepsze łamią przepisy, straż niby nie ma uprawnień żeby ich zatrzymać, za to rowerzystów koszą równo. Ja mam nieszczęście mieszkać w centrum miasta i z okna mieszkania widzę jak non stop kierowcy łamią przepisy na pobliskim skrzyżowaniu, i nikt się tym nie interesuje. To jest problem, bo nawet najlepsze przepisy nic nie są warte, jak nikt nie pilnuje ich przestrzegania. Takie mandatowe akcje są jak najbardziej ok, ale w stosunku do wszystkich uczestników ruchu.

Mi się wydaje że pewien Pan Smutny Urzędnik stał sobie w korku, co przyjemne nie jest, i zobaczył jak jakiś wesoły rowerzysta go wyprzedza poboczem, szlag go trafił i kazał strażnikom zrobić nagonkę na rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez przeczytalem temat. skoro ktos lamie swiadomie przepisy niech nie zwala winy na inncyh, zawinil? to niech ma jaja i przyjmie kare.

 

no to nagraj i zanies na komende policji, jesli kierowca i nr rejestracyjny beda widoczne to go wezwa i ukaraja. no moze dwa pierwsze oleja ale przy kolejnych beda mandaty bo sie beda bali, ze pojdziesz wyzej.

 

skoro widzisz z okna to nie problem chyba nagrac, przy takim zgloszeniu nawet nie beda cie pozniej wzywac.

 

chcesz cos zmienic? daj przyklad innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja jak zwykle w temacie SM pozwolę sobie przypomnieć art. 129 e z PORD:

Art. 129e. 1. Kontrola ruchu drogowego wykonywana przez strażników gminnych (miejskich), strażników leśnych, funkcjonariuszy Straży Parku oraz pracowników zarządów dróg odbywa się na podstawie upoważnienia do wykonywania kontroli ruchu drogowego wydanego przez właściwego komendanta powiatowego (miejskiego) Policji.

Także jak Was haltują to warto spytać o upoważnienie do kontroli, w większości przypadków mają, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

alez przeczytalem temat. skoro ktos lamie swiadomie przepisy niech nie zwala winy na inncyh, zawinil? to niech ma jaja i przyjmie kare.

 

no to nagraj i zanies na komende policji, jesli kierowca i nr rejestracyjny beda widoczne to go wezwa i ukaraja. no moze dwa pierwsze oleja ale przy kolejnych beda mandaty bo sie beda bali, ze pojdziesz wyzej.

 

skoro widzisz z okna to nie problem chyba nagrac, przy takim zgloszeniu nawet nie beda cie pozniej wzywac.

 

chcesz cos zmienic? daj przyklad innym

Tyle że ludzie po to płacą podatki z których część idzie na utrzymanie policji i sm, żeby to te właśnie służby pilnowały porządku, nie po to żeby sami musieli nagrywać i ganiać po komisariatach.

Czy by takie zgłoszenia pomogły? Szczerze wątpię. Czytałem kiedyś w lokalnej gazecie o sprawi w pobliskim Jarosławiu, jak otworzyli jakaś klinikę i obok, na ruchliwym chodniku zaczęły masowo nielegalnie parkować samochody. Jako że tym chodnikiem do szkoły chodziły dzieciaki stwarzało to dla nich niebezpieczeństwo, było mnóstwo zgłoszeń na straż od rodziców, i co ? Tłumaczenie straży (z pamięci): "Musielibyśmy tam postawić patrol 24/dobę, bo jak wystawimy mandaty i odholujemy auta za 15 minut jest nowy komplet. Jedyne rozwiązanie to monitoring, ale miasto nie ma funduszy aby go zamontować".

A i dodam jeszcze że u nas w Przemyślu tuż obok komendy Policji jest takie skrzyżowanie ze non stop kierowcy łamią przepisy (jak się zapala zielona dla pieszych jednocześnie wjeżdżają auta z dwóch ulic, piesi oczywiście maja pierwszeństwo, ale wymuszenia ze strony kierowców są na porządku dziennym. Nieraz doszło tam do potrąceń). Z okien komisariatu na pewno wszystko widać, ale co z tego, skoro brak zainteresowania?

 

P.S. Coś kojarzę że była taka sprawa, ze jakiś obywatel wkurzony nieróbstwem służb naszych wspaniałych postanowił właśnie nagrywać wykroczenia i zanosić na komendę, a że nietrudno uzbierać tego sporo, wiec zgłoszeń szybko się spora liczba uzbierała. I co? Oskarżyli go o utrudnianie pracy policji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kali ukraść krowa to dobrze. Jak Kalemu ukraść krowa, to źle. Jeżeli ktoś decyduje się jechać niezgodnie z przepisami, musi być świadom, że może ponieść konsekwencje. Jeżeli kogoś bardzo boli, że Straż Miejska upodobała sobie rowerzystów, to w pierwszej kolejności powinien zastanowić się dlaczego... Ano dlatego, że są łatwym celem. A dlaczego są łatwym celem? Bo łamią przepisy. Proste. Więc zamiast załamywać ręce jaka to Straż jest niesprawiedliwa, dużo lepszy rozwiązaniem będzie jeździć tak, aby nie mieli pretekstu, aby wlepić mandat... Z punktu formalnego sztuka mandatu jest sztuką mandatu. Nie ważne komu został wystawiony. Prawo jest takie samo dla wszystkich. Nie widzę powodu, aby rowerzyści mieli mieć taryfę ulgową...

 

Ja natomiast dam pozytywny przykład działania policji. Stał sobie patrol kilkadziesiąt metrów od skrętu na Cmentarz Północny. Jechałem w kierunku Łomianek. Dwóm panom zachciało się mnie wyprzedzić na skrzyżowaniu (i w jego pobliżu). Zostali odłowieni natychmiast.

 

Rozumiem, że na karbonowych rumakach dzwonki i światełka się nie fazują albo niezmiernie ciążą. No ale jakby to powiedzieć - to nie jest problem Straży Miejskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś decyduje się jechać niezgodnie z przepisami, musi być świadom, że może ponieść konsekwencje. Jeżeli kogoś bardzo boli, że Straż Miejska upodobała sobie rowerzystów, to w pierwszej kolejności powinien zastanowić się dlaczego... Ano dlatego, że są łatwym celem. A dlaczego są łatwym celem? Bo łamią przepisy. Proste. Więc zamiast załamywać ręce jaka to Straż jest niesprawiedliwa, dużo lepszy rozwiązaniem będzie jeździć tak, aby nie mieli pretekstu, aby wlepić mandat..

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą, jeżdżę do pracy jedyną w Kraku ścieżką mającą w jednym kawałku ponad 5 km - więcej takich ścieżek nie ma, pozostałe 4 km robię po ulicach. Oczywiście nie przyznam się oficjalnie ile razy dziennie łamię przepisy, ale mam okazję zrobić to 5 razy w trakcie jednego przejazdu, czyli 10 razy dziennie. Przechodząc to sednum sprawy: robiąc 9 km muszę zejść z roweru 5 razy w ciągu 20 minut, czyli średnio co 4 min. Rzygać mi się chce, jak czytam, że łamiemy przepisy i mamy być za to karani !! Rowerzystów do tego łatwo kasować - na Smoleńsku SM wczoraj łapała ich średnio co 3 min, bez suszarek, ścigania, wykazywania własnej inicjatywy, tylko tak po prostu przy********jąc mandatem i olewając innych łamiących "prawo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto lamie przepisy powinien byc przygotowany na ewentualny mandat

każdy, kto stanowi prawo, powinien w szczególności wziąć pod uwagę, że zbyt częste jego zmiany, w tym kompletnie bezzasadne, nieprzystosowanie do realiów powoduje, że ma się je głęboko w "doopie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie widzę powodu, aby rowerzyści mieli mieć taryfę ulgową...

A ja nie widzę powodu żeby ja mieli mieć kierowcy. A jak wynika z artykułu, mają.

Jeżeli kogoś bardzo boli, że Straż Miejska upodobała sobie rowerzystów, to w pierwszej kolejności powinien zastanowić się dlaczego... Ano dlatego, że są łatwym celem. A dlaczego są łatwym celem? Bo łamią przepisy.

Tak piszesz jakby kierowcy przepisów nie łamali.Jest ich więcej i robią to znacznie częściej, dodatkowo stwarzając tym większe niebezpieczeństwo, dla siebie i innych uczestników ruchu.

Nie chce mi się dyskutować o "życiowości" przepisów, ale jak już jest prawo, każdy powinien być wobec niego równy. Najbardziej mnie zbulwersowało w tej sprawie, ze tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...