Skocz do zawartości

[Kaseta] 9 na miejsce 8 - da rade?


b1ogusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kasete srama - 8, czy da raze zamienic ja na 9 bez dodatkowych zmian, jak np przeplatanie kola?

Jesli zmienie kaseta na 9 to musze zmieniac lancuch? Czy z manetkami 3x9 bedzie dobrze dzialal naped 3x8?

Mam piaste shimano LX, nie bedzie problemu z nowa kaseta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę bez problemu. Ale manetki i łańcuch muszą być pod 9, nie ma siły :). Z manetkami na 9 napęd na 8 raczej nie bedzie działać, nie wiem bo nie testowałem. Z samego załozenia system na 9 przełozen cignie mniej linki na pojedyncza zmiane przelozenia wiec moze byc ciezko :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło oczywiście zostaje bez zmian. W kasecie wymieniasz tylko przekładki na 9-ki. Zębatki zostają te same. Być może nie będziesz musiał zmieniać łańcucha.

Ja miałem w szosówce kasetę 7biegową. Zmieniłem manetki najpierw pożyczone 8-ki, potem kupiłem 9-ki.

Wymieniałem tylko przekładki w kasecie. Łańcuch SRAM PC-69, przerzutka 105 7-mio biegowa i wszystko pięknie biegało.

Potem, mając miejsce na bębnie kasety dołożyłem ósmą koronkę i też jest dobrze bez jakich kolwiek zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przekładki znów?

Większość kaset jest na nitowanym pająku więc nie da rady zmieniać pojedynczych podkładek.

A po cóż komu nitowanie kasety? Wyjmuje się (bo nawet nity nie są zabite) i się rozbiera kasetę. Nie wiem w jakim celu Shimano stosuje te bolce, ale one są absolutnie zbędne - to jeśli chodzi o kasety z pojedyńczymi koronkami połączonymi bolcem.

Ale faktycznie nowe kasety są na pająkach po 3, albo 2 koronki. A to już faktycznie jest problem. Wtedy skok przerzutki będzie zbyt krótki. Jak się dobrze wyreguluje przerzutkę to jeden bieg nie będzie wchodził.

Nie pomyślałem o tym pająku, bo zawsze kupowałem kasety z pojedyńczymi koronkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaste mam dosyc nowa, bo kolo niedawno robilem, jest to LX 580. Teraz kolejne pytanie. Nie mam za duzo kasy na zmiane calego napedu na raz i pomyslalem najpierw zmienic manetki + klamki (bo mam klamkomanetki 3x8), a dopiero moze po sezonie zmienic kasete, prtzerzutke i lancuch. Czy manetka na 9 bedzie dobrze wspolpracowala z 8 biegowym napedem?

Co do podkladek: mam kasete srama (jaki model to nie wiem, bo wg specyfikacji roweru powinienem miec sh;]) i zebatki sa na jednym bolcu z przekladkami - calkowicie rozbieralne. Ale to bez znaczenia, bo kasete i tak cala wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, i tylko tyle - nie spodziewaj się perfekcyjnej współpracy

 

Jeździłem na LX'02 manetki, kaseta SRAM 5.0 i łańcuch/y IG70, później PC 58-ki , przerzutka przód LX'03 a tył stary poczciwy STX RC, i tak ze dwa trzy sezony, bo zawsze brakowało pieniążków na napędzik 9-cio rzędowy , czasy jednak lepsze nastały ;))

 

Da radę jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wszystko jasno i precyzyjnie napisałem hehe.;) Skoro masz klamkomanetki to musisz kupić nowe manetki i klamki lub nowe klamkomanetki. Sam wybierasz. Lepiej jednak kupić osobno, bo m.in. jak Ci sie coś gdzieś zrypie np. przy glebie, to nie musisz od razu całości wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...