Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Jazda na rowerze a spadek masy ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Waty są waty. Popatrz na torowców, ja np drobny nie jestem, a przy takim "przeciętniaku" torowym wygladam jakbym cierpiał na anoreksje. Ale coś za coś, oni latają po 70 km/h gdzie 60 kg. chrustom licznik kończy się na w okolicach 60 km/h. Może dla kogoś z boku to niby żadna różnica ale znów fizyka się kłania, dwukrotnie wyższa prędkość to ośmiokrotnie więcej mocy potrzeba na to. Tak na szybko przy 60 km/h to okolice od 400 watów w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko "zapomniałeś" wspomnieć że jednak nachylenie terenu ma znaczenie i wcale nie "waty to waty", a waga ma bardzo duże znaczenie. Jak zaczynają się podjazdy, to takie klocki nie mają szans, fizyka się kłania, jak to określiłeś :P

I wcale nie "top 3" w amatorce, a obstawiam, że większość z "top 20" jest mocno naszprycowana. 

Kto się kręci w pobliżu wyścigów, temu nie trzeba tłumaczyć jak jest ;)

Edytowane przez beskidbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko sam widzisz gdzie my jeździmy. Napedy 1x11, kasety Srama bo tam jest 10T i blaty od 36T w górę żeby mieć prędkosci przelotowe powyżej 40 km/h. Mazowsze to takie "góry" że wszystko można tłuc z "siły", ale tam gdzie jest juz te 6-8% na podjeździe to kurczaki robią z nami co chcą. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Grunt, że Forstemann jest czysty :icon_wink:
https://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02294/greipel-and-forste_2294083b.jpg
Z kolei jakby wszyscy wyglądali tak, to byłyby posądzenia o narkomanię i anoreksję :
http://3.bp.blogspot.com/-SEfJyBaOHrs/T0muGESgsMI/AAAAAAAAA-c/IWEnjkjuHjI/s1600/Memo+Bradley+Wiggins.jpg
Ta pani/ten pan wygląda ciekawie ( Tammy Thomas ) :

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forstemann spokojnie może walczyć z Sebą Faceless'em w Strenght Wars. On siada z 250 jakby to był pusty gryf, ale i miecha na nodze jest bardzo dużo. A taki Froome nogi ma jak bocian, jednak FTP powyżej 400 watów. Skąd ? No własnie... 

Ale że to wątek o odchudzaniu to gwiazdą odcinka jest @Mess :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mess napisał:

Ta dyskusja idzie w słabym kierunku, bo zaraz wyjdzie, że prawdziwe wyścigi to tylko w górach, kryteria to nie wyścigi, a Greipel to cienki kolarz. me passe

Nie raz to już na tym i innych forach słyszałem.

Cytat

Jeżdżąc razem zawsze mieliśmy porównywalnie niskie wartości, koledzy z sektora na mecie średnie 190, niektórzy blisko 200, my po 160 z groszem, dwa dobre mocne silniki diesel. Jak usłyszałem że w Modlinie u Jarka było średnie 154, dobrze pamiętam ? to co tu komentować ? Sorry ale cięzką pracą można dużo, a sama igła nic nie da.

Nie ma to żadnego związku z wytrenowaniem :) Na tej podstawie nic nie można powiedzieć o wydolności organizmu. 

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

@KrissDeValnor jakiś czas temu jak spodnie kupowałem to cyknąłem sobie też fotkę, do koksiarzy jeszcze przepaść wielkości drogi mlecznej :D

 

 

Spoiler

nogi2.jpg

 

Edytowane przez mess
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mess napisał:

jakiś czas temu jak spodnie kupowałem to cyknąłem sobie też fotkę, do koksiarzy jeszcze przepaść wielkości drogi mlecznej

@mess, jeśli to Twoje nogi, to nie boisz się przy takiej aktywności o serce....? Pytam, gdyż przy takiej wadze i wysiłku wydolnościowym serce musi bardzo mocno pracować.... Oczywiście taki Greipel to ma cały sztab, który się nim opiekuje...A Tobą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, and309l napisał:

Chodzi o to, że te mięśnie trzeba dotlenić... Układ krwionośny w tym przecież uczestniczy, więc serce musisz mieć niesamowicie "przerośnięte"...?

 

tego nie wiem w sumie, generalnie jestem niskotętnowcem.

@michalr75 niezłe czy nie, nie wybierałem sobie, muszę z nimi żyć. Takie mam, nigdy nic nie robiłem aby rosły, aktualny stan widzę jako efekt solidnie przepracowanej zimy na rowerze. Siłowni nie dotykałem. Trudno mi też przez nie osiagnąć niższą wagę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

mess
A to moje żabie udka - cenzura na łydki :icon_lol:

Spoiler

image.thumb.jpeg.e87e7635d865428979c9803693cc9fd6.jpeg

Lekko się zdziwiłem, bo ważę w tej chwili 72 kg, a jestem tego samego wzrostu.
Kiedyś ważyłem 3 - 5 kg więcej i liczyłem, że waga pokaże 74 - 75, a tu lipa...
No, ale może niepotrzebnie denerwuję tych próbujących schudnąć - jeśli tak, to przepraszam :rolleyes: , ale skłonności do tycia nie mam żadnych i mam nadzieję, że tak zostanie, chociaż zaraz 4 dychy i różnie może być...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, teraz nie dziwię się, że niektórym szybka jazda łatwo idzie, nawet uwierzyłbym w "czystość" u @messa - niesamowite predyspozycje genetyczne.. Ale też nie chciałbym mieć takiej genetyki, no chyba, że cel to kulturystyka. Spadek wagi jest faktycznie duży, ale to dzięki właśnie tym duuużym mięśniom. Natomiast predyspozycje do tycia to tylko efekt braku dyscypliny w diecie. Tylko, @mess co będzie jak przestaniesz ćwiczyć ? Zostaniesz "potworem" z kupą mięsa i tłuszczy ? :)

Przy okazji, znam koleżankę, która co tylko wsiądzie na rower to "momentalnie" następuje rozrost ud - ubita jest niesamowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, and309l napisał:

Spadek wagi jest faktycznie duży, ale to dzięki właśnie tym duuużym mięśniom. Natomiast predyspozycje do tycia to tylko efekt braku dyscypliny w diecie. Tylko, @mess co będzie jak przestaniesz ćwiczyć ? Zostaniesz "potworem" z kupą mięsa i tłuszczy ? 

możesz rozwináć pierwsze zdanie?

co do reszty, będę musiał się pilnować z żarciem, mam nadzieję, że się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to proste: duże mięśnie potrzebują więcej dostawy, a przy założeniu, że będzie odpowiednio pilnował żarcia, to organizm pobierze z zapasów... Generalnie, przynajmniej po mnie, zauważyłem, że "mały" człowiek musi bardziej się pilnować i mniej jeść, bo później będzie ciężko to zrzucić, natomiast większy może sobie pozwolić na więcej, a w przypadku nadmiaru, łatwiej mu będzie zrzucić, dlatego, że będzie miał gdzie to wszystko spalać...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważysz stówkę to zapotrzebowanie do przeżycia - uśredniając, bo kalkulatory też podają jakiś zakres, z "maski" też wyjdzie coś ciut innego, ale to zawsze okolice 3000 kcal. 60 kg chrust to już poniżej 2000 kcal. Dlatego z jednej strony duża ilość tkanki mięśniowej to przekleństwo, a z drugiej można sobie pozwalać na więcej z jedzeniem. Ot fajne narzędzie to pobawienia się wagą

http://www.1percentedge.com/ifcalc/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000kcal dla 100kg? Eee, chyba jakaś przesada. Chłopak był u dietetyka, pomierzyli go prądami, zważyli, wybadali i chyba przy 90kg wyszło mu niespełna 1700kcal.

and, nie wiem co masz na myśli duży człowiek, ale nie jest tak, że 100kg umięśnionego i wytrenowanego chłopa = 100kg zalanej kluski. Ten drugi zrzuci 20kg nawet w kilka miesięcy i będzie się z tym obnosił na każdym forum z dopiskiem jakie to łatwe. Ten pierwszy będzie się niestety męczył, bo tak naprawdę nie bardzo ma co zgubić, bo organizm musi zjadać własne mięśnie czyli rzecz, którą tak naprawdę chciałby zachować dla utrzymania siły. No i niestety dochodzimy do pewnego limitu własnej wagi i stop, nie chce iść dalej w dół mimo, iż nadal trzymamy dietę, trenujemy itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...