Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się przyłączę z moim Scott'em Scale Comp. W stosunku do wersji fabrycznej wymieniłem mostek na PRO 110 mm, siodełko na WTB Silverado, koła na Shimano XT, tarcze SLX i XT, hamulec tylny na shimanowski (oryginalny tektro zaczął przeciekać po tygodniu). Rozmiar L. W kolejce do wymiany amortyzator.

post-133423-0-19369000-1340960441_thumb.jpg

post-133423-0-94650600-1340960451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim strażniku u-lock zbędny :)

 

Rzymo!!!! śliczna b1 !!!! najśliczniejsza!!!! zdjęcie też w kategorii - elza z afrikan buszu !!! :)

 

Mam hopla na punkcie czarnego, cztery czarne ramy, z czego dwie z proszku, ale flagowy fiszer pomazany jakimiś wstawkami z błękitu, i napisami Gary, z racji tekturowej ramy nie do prostego malowania, ale taśmą izol, doczerniany...moja B1 jest w w oryginale, ale z chęcią bym ściągnął ten niebieski... Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus Wszystkim

Na szybko: rower złożony dla kumpla z biura. Miało być w miarę ekonomicznie, w pół drogi między trekkingiem a terenówką, prosto i uniwersalnie. Wyszło tak:

 

DSCN213%252C2.jpg

 

DSCN214.1.jpg

 

Wykorzystałem zalegającą ramę z mielca (1,8kg, szlifowane spawy, pancerze w ramie) i nietypowo amor Z2 X fly przerobiony pod 29". Piasta tylna nexus inter8 (do cyklu mieszanego i mało intensywnego powinna wystarczyć).Hamulce Magura Louise (tylni po sezonie jak wróci frezer z urlopu), reszta prosty Ritchey plus Spec.

 

Ps: wiem, na drugim zdjęciu łańcuch do napięcia :) (co tez po zauważeniu zrobiłem)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

alfy - specjalne zamówienie. Gdybym miał coś o niej powiedzieć?

Dla przeciętnego odbiorcy jakość wykonania na niezłym poziomie (patrząc na odbiór przez osoby "postronne"). Niestety Mielec nadal popełnia (od lat) te same błędy -niedokładność odwzorowania geo, źle wykonane gwinty, brzydkie (po prostu brzydkie) haki itp. Zważywszy jednak na cenę przymknąłem oko i naprawiłem niektóre błędy. Plus za estetykę i to że dobrze wykonali mocowanie tarczówki (hehe).

Długa historia bo rama miała być tylko tanim wzorem geo dla późniejszej docelowej stalówki ( o wiele droższej). Potem wszystko się zmieniło, rama wisiała, znalazł się chętny a w kieszeni właśnie pusto itd. :)

paznok - piasta? jestem zaskoczony, tzn "zauroczony" jakością pracy i zmiany biegów. Niestety w wersji nexus (a nie alfine) katowania w terenie nie wytrzymała by choćby ze względu na słabe uszczelnienie i stały smar w środku. Ale po wrażeniach z jazdy zastanawiam się czy nie zaryzykować z jakąś prostą 4-8biegową alfine lub sturmer. Co do amora - stara dobra Z2 X fly QR20 (1,5kg bez podkowy) ale z odkręcaną podkową i tą właśnie wymieniłem na wyższą, wycinaną z alu. W golenie poszedł jeszcze "ogranicznik" ze sprężyny zwrotnej zmniejszając skok do 60mm aby opona nie dobijała do korony. Z fotą może być ciężko bo po testach przekazałem rower nowemu właścicielowi a ten miał wywieźć rower "na wieś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy wiec pokażę wam co ja osiągnołem po przerobieniu poczciwego authora dextera 29

 

dsc0002xz.jpg

By icewin83 at 2012-07-16

 

dsc0001lg.jpg

By icewin83 at 2012-07-16

 

Lancuch - connex 920

Suport i kotba - shimano xt na octalinka

Kaseta tył - shimano HG-50

Przerzutka przednia - Sram X9

Przerzutka tylnia - Sram X9

Manetki przerzutek - Sram X9

Hamulce - tarczowe hydraulczne Hayes Dyno Comp

Tarcze - Hayesa V8 8 cali 202 mm

Rama - od dextera

Koła i opony od dextera jedynie opona tył to Schwalbe Rapid Rod 29x2.25

Amortyzator - Manitou tower pro 29 ze zmienionym tłumikiem na on/off i manetka Milo R7 MRD

Nie obcinałem go tylko dodałem dużą ilośc podkładek karbonowych co podwyższyło kierownice

i dałą jeszcze większą frajdę z jazdy

Waga spadła nie liczyłem o ile. :-) Moja trzecia miłość po żonce i synku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak dla mnie musisz być specyficznej konstrukcji - przy takiej pozycji nie ma możliwości pochylić się na stromych podjazdach, dociążyć przedniego koła ani - wg mnie - efektywnie pedałować. Robiłem na własnym organizmie wiele eksperymentów, także ten i oczywiście da się. Pytanie jednak jak. Pewne jest - ideał względna rzecz. Mnie się nie udało takiego efektu osiągnąć przy takiej pozycji i kilkunastu objeżdżonych rowerach :) - a z reguły zostawiam na początek sporo rury widelca na dopasowanie i przyszłą potencjalną odsprzedaż. No ale pozostawienie całej sterówiki oczywiście nie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mylnego idealny do wzniesien jak i szybkich zjazdów bo każdym terenie przetestowane na razie na górze żar

 

To możliwe, choć trudno w to uwierzyć. Musiałbyś być w tych kilku procentach ludzi, którzy mają inaczej niż pozostali. Może dlatego, że masz inne proporcje budowy ciała, a może z innych powodów.

 

Jednak dla 90% rowerzystów (jeżdżących gdzieś dalej niż miasto i poza asfaltem) optymalna pozycja (kompromis komfortu/efektywności wykorzystania energii/prowadzenia) to właśnie taka, jak opisał Tobo.

Edytowane przez Herodot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...