Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Ta osłona na blatach razi me oko :yucky: :yucky:

tak jak pisałem nie jest to rasowa 29" :) osłona na razie nie przeszkadza mi, ale może zacznie w terenie i wtedy coś ogarnę, wagowo nie muszę nić zrzucać bo to 12kg więc :)

 

ps. razi Cię ale chyba tylko u innych bo patrząc na galerie Twojego bike'a to na kilku zdjęciach masz osłonę, rozumiem że z sentymentu :thumbsup:

 

@dovectra, bardzo dobrze to ująłeś

Edytowane przez KCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mię tam nic nie razi. Przyjemny sprzęt, a tarcza przyda się jak cza będzie naciachać drew na opał.

 

 

Dzięki, z tarczą prawda, dlatego zamówiłem już drugą żeby był zapas bo drzewa jest sporo :) Po wymianie przodu jakoś to nie gra razem więc mimo że tył jest w bardzo dobrym stanie to jednak pójdzie pod młotek, jak ktoś będzie zainteresowany oryg. tarczą hayes stroke to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tą są Smarty 29x1.75 linia Performance (dual-compound) drutowane, nie zwijane. Zwijana jest seria EVO, jest ok 150gram lżejsza (kevlarowa) ale ponad 3 razy droższa niestety.

 

W oryginale były S. Racing Ralph EVO 28x1.35, typowo miejskie oponki (aż za bardzo miejskie) niby bardzo dobre ale wcale nie byłem zadowolony z tej serii EVO zwaszcza ze zużycia, nie były też tak uniwersalne jak chciałem. Ze Smartów puki co jestem bardzo zadowolony, nawet jazda po miescie (zwłaszcza roskopanym) jest dużo przyjemniejsza, nie mówiąc już o terenie.

Edytowane przez KCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez
To będzie bardzo głupie stwierdzenie i raczej podchwytliwa myśl ale czy 29" to nie po prostu rower o kołach 29"? jeżeli mamy rozbieżności od 68 do 71,5* na sterze, od 69 do 74 na podsiodle, ogony nawet po 455mm a górne od Cuba po Speca to jak mówic o geometrii 29"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam , w crossie  długości ram i rozstaw osi są sporo mniejsze nawet niż w Cube, do tego przeważnie wyższe główki ramy i geometria pod niższe widelce... 29er to góral na dużych kołach a nie wynalazek. I piszę to ja (bynajmniej nie Jarząbek) który na crossie zaczynał jazdę w terenie ;)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem za bardzo namieszać z moim cross em którego nazwałem hybrydą 29er :) Ale z drugiej strony jak juz wspomnieliście o geometrii to trzeba też napisać że cross crossowi nie równy jeżeli chodzi o ramę, może to tylko moja subiektywna ocena ale uważam że rama w moim cube nie jest typowo crossowa (to można też sprawdzić patrząc na spec.) Sam Cube często w katalogach czy w artykułach określa swoje krossy jako bardziej terenowe niż miejskie. Również nie bez powodu producenci gum wprowadzili opony 29 o szerokościach 1.75 czy 1.90 po to właśnie aby mogły pasować do cross ów. Osobiście uważam ze crossy Cube bardzo fajnie wyglądają na 29tkach i w połączeniu z bardzo dobrym osprzętem, widelcem i niezłą wagą wychodzi naprawdę fajny uniwersalny bike. Bo o to też chodziło gdy wymyślono 29tke tylko w innym kierunku, aby z mtb zrobić bardziej uniwersalny rower, to dlaczego nie może być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie jest crossowa, przy 19" ma tylko 585 mm długości, a rozstaw osi 1069 mm, tyle nie mają  an 29er Cube ani turystyczny 29er Scotta Aspect, ... krótka rama i ostre kąty to nie całkiem rower terenowy, rama jest bardzo crossowa ... a opona 1,9 nie zrobi z roweru 29er.

Pewnie, że crossem da się jeździć w terenie, i to trudnym, jednak 29er pojedzie w jeszcze trudniejszym, i  łatwiej go opanować.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez, to taka polemika dla polemiki ale np moja Sarna ma 1080 mm bazy, przy 595 górnej (a i znam takich co mają mniej). 585 znajdziesz w niejednej 17" (można by rzec, że powyższy cube to przerośnięty garbus :) )
A rura sterowa? A czy taka np Salsa czy Singular nie robią 29" ram z wysoką sterówką pod widły koło 440mm. To tylko takie gdybanie i pokazywanie jak bardzo zaciera się różnica pomiędzy nie którymi "grupami" co jak zawsze sprowadza się do tego, że powinno ujmowac się nic w żelazne ramy.
Oczywistą jest, że w ciężkim terenie pewnie ciut mu zabraknie na szybkich zjazdach lub stromych wzniesieniach, ale tylko "ciut".

ps: też zaczynałem na crossie :) ale wtedy na podwórku wołali na to "paa jaki góral jedzie!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, no i co z tego? Co za różnica jakie długości i kąty jak i tak liczy się końcowy efekt. Na prawie najnerze na bazie ramy Accent Shannon z amorem 50mm lepiej się podjeżdżało niż na obecnym Authorze Instinct z amorem 80mm. Z kolei nowszy jest zwrotniejszy.

 

Na obu jest zabawa w terenie i chyba to jest najważniejsze, a nie debaty czy 1mm robi różnicę. Wasze dyskusje zaczynają zalatywać fanatyzmem spod znaku "Czaka"...

 

 

KCI

Ile masz jeszcze miejsca w ramie przy tych oponach? U siebie namierzyłem, że by weszły 2", ale w rzeczywistości 1,75" to był zdrowy maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim razie podobnie do Ciebie, 1.9/2.0 bym pewnie zmieścił, zwłaszcza z przodu gdzie jest sporo miejsca. Ale z tyłu w newralgicznych miejscach mam ok 0.7cm wiec tak jak napisałeś uznałem to za zdrowy max. Naprawdę jestem zadowolony z tych Smart ów, są jak by "na miarę szyte" pod ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to ja dobijając offtopa do końca :)
trzy modele, ta sama marka, ten sam rozmiar (celowo pominę wielkości i markę)
- rura górna - model A: 600, model B: 592, model C: 596
- długośc ogona: A: 455, B: 435, C:450

- sterówka: A:100, B:100, C:100
- kąt sterowej: A: 70, B:71,5, C:69
- podsiodłowa: 73,5, 73,5 i 75,5 :)

kto bez zaglądania w tabele na 1000% i palec u nogi orzeknie który z nich jest crossem a który 29"?
i czym będą się różniły te rowery jeśli powsadzamy feriousa 29" (!?) i Smart Sama 28"(!)x1,75

to tylko hasła i nic więcej, enduro, monstercross czy 29"


ps: Venom, ja Południok z krwi i kości, ino mnie wywiało na Północ 15lat temu

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę podzielić swoimi odczuciami  na zakupionym rowerze 29", użytkując równolegle dwóch zestawów kół RR 29"x 2,25 oraz 28X1,6 Kedna Khan. Cross to cross a 29" to 29". W Crossie przy ciśnieniu opon 4bar czujesz przejazd przez każdą szczelinę, więc komfort mniejszy i jest twardo, szybciej przyspiesza, bo lżejsze opony, do miasta jak znalazł, ale w terenie błotko oraz podjazdy zapomnij, wczoraj wróciłem z błotem na plecach i nigdy w życiu moje opony crossowe by się nie sprawdziły w takim terenie z powodu przyczepności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mi uwierzyć na słowo że przy Smart ach 29x1.75 napompowanych do 3.5 (czyli min. producenta) jest bardzo komfortowo, nie czuć szczelin, niskich krawężników i jazda po rozkopanym mieście gdzie co chwila na drodze czy chodniku są kamienie, żwir i piasek jest bardzo przyjemna, a rower nie traci nic na szybkiej jeździe po równym asfalcie i nie ma problemu z rozpedzaniem go. Dużo zależy od opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie jest crossowa, przy 19" ma tylko 585 mm długości, a rozstaw osi 1069 mm, tyle nie mają  an 29er Cube ani turystyczny 29er Scotta Aspect, ... krótka rama i ostre kąty to nie całkiem rower terenowy, rama jest bardzo crossowa ... a opona 1,9 nie zrobi z roweru 29er.

Pewnie, że crossem da się jeździć w terenie, i to trudnym, jednak 29er pojedzie w jeszcze trudniejszym, i  łatwiej go opanować.

Zgadzam się, że geometria Cube'a (sam posiadam takiego)jest typowo crossowa, natomiast porównanie rozmiaru 19" crossa i MTB 29"

jest nie do końca trafne: cross 21"/54 cm (w rzeczywistości 52 cm) tego producenta jest dla mnie idealny , MTB 21" byłby zdecydowanie za duży (wysoki), a 19" (w rzeczywistości 47 cm) jest odpowiedni.

 

 

 

 

KCI

Ile masz jeszcze miejsca w ramie przy tych oponach? U siebie namierzyłem, że by weszły 2", ale w rzeczywistości 1,75" to był zdrowy maks.

 

Nie jestem KCI, ale też mam crossowego Cube' i założone opony Smart Sam 1,75 i odnoszę wrażenie, ze szersza już bym się nie

zmieściła. Na szerokość spokojnie by weszła, natomiast przeszkadza ten element ramy do, ktorego przykręca sią przednią, dolną

część tylnego błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dobijając offtopa do końca :)

trzy modele, ta sama marka, ten sam rozmiar (celowo pominę wielkości i markę)

- rura górna - model A: 600, model B: 592, model C: 596

- długośc ogona: A: 455, B: 435, C:450

- sterówka: A:100, B:100, C:100

- kąt sterowej: A: 70, B:71,5, C:69

- podsiodłowa: 73,5, 73,5 i 75,5 :)

 

kto bez zaglądania w tabele na 1000% i palec u nogi orzeknie który z nich jest crossem a który 29"?

i czym będą się różniły te rowery jeśli powsadzamy feriousa 29" (!?) i Smart Sama 28"(!)x1,75

 

to tylko hasła i nic więcej, enduro, monstercross czy 29"

 

 

ps: Venom, ja Południok z krwi i kości, ino mnie wywiało na Północ 15lat temu

Dochodzą jeszcze amory ni w kij ni w teren, i brak możliwości założenia konkretnej opony mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda :) w różnice nie wątpie, na pewno jest większa niż jak przechodziłem z 1.35 na 1.75. Jak tylko będę miał okazję (i jakiegoś kolegę właściciela) to z chęcią rasowym 29er em się przejadę dla porównania komfortu w mieście (bo myślę że w terenie sprawa jest jasna)

Edytowane przez KCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...