Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Dezent napisał:

Jeden jeździ rowerem na piwo i wystarczy mu 3x7 jak 25 lat temu. Inny startuje w zawodach i potrzebuje 1x12.

Akurat mam dwa rowery z róznymi napędami

Stary 2x10 -> 11-36 + 26/26T

Nowy 1x12 10-50 + 32 T

Szczerze nie widze różnicy w działaniu. Jedynie to że nieraz trzeba skorygowac bieg tył po zmianie na przodzie. Ale aby wymieniac specjalnie ?? Lepiej kupić sobie jakiś porzadny ciuch albo wycieczkę w gory. Powodzenia w zmianie napędu :-)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maczet190399 napisał:

Szczerze nie widze różnicy w działaniu. Jedynie to że nieraz trzeba skorygowac bieg tył po zmianie na przodzie. Ale aby wymieniac specjalnie ?? Lepiej kupić sobie jakiś porzadny ciuch albo wycieczkę w gory. Powodzenia w zmianie napędu :-)

Ale ja właśnie czekam na rower z napędem 1x12  w międzyczasie ujeżdzając, nota bene bardzo zacny, 2x11 czyli SCALE 915 :D

Nie zamieniam nic w nim zmieniać, ani konwertować.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jaro0011 napisał:

Mój nowy szutrowiec. Budowany od zera przez kilka miesięcy. W końcu złożony do kupy i przetestowany :)
Osprzęt: rama Cube Reaction HPA SL 2017, wideł Workswell Rigid Full carbon boost, napęd 1x11 SLX M7000, hamulce BR M506, koła składane na gratach DT Swiss, rurki Pro Koryak.

IMG_20180509_181208.jpg

IMG_20180509_181402.jpg

IMG_20180509_181419.jpg

IMG_20180509_185829.jpg

ten wideł to od jakiegos fata ? ohydnie wygląda w tej ramie IMO

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gdy napisał:

ten wideł to od jakiegos fata ? ohydnie wygląda w tej ramie IMO

Zwykły chiński karbonowy sztywniak do 29era na osi boost. Górna część podobna do RS1.
Mi się podoba taki wideł w tej ramie - kwestia gustu...

IMG_20180501_150202.jpg

Edytowane przez jaro0011
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Swietlikos napisał:

Widelec fajny sam byłem zainteresowany zakupem, nie wydaje ci się ze jedna offset jest za duży do twojej ramy ?  

Czemu za duży?
Szczerze jak go kupowałem to nie zastanawiałem się nad tym. To była chyba jedyna opcja w moim budżecie, która pozwoliła na założenie koła z piastą boost więc go kupiłem.

Poza tym to rower na szutry i jakieś łatwe leśne i miejskie ścieżki więc offset nie ma dla mnie większego znaczenia. W trudniejszy teren i na wyścigi zabieram inny rower :)

Edytowane przez jaro0011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba się koledzy czepiliście tego Kubka powyżej. Rzeczywiście, wideł jest trochę przerysowany, zwłaszcza w kontekście do górnych rurek tylnego trójkąta. Ale, jak nie jestem fanem Cube, tak tutaj uważam że @jaro0011 złożył jeden ze zgrabniejszych 29erów pokazanych w tym temacie. Zwłaszcza że "na dzień dobry" zaznaczył że to szutrowiec. Po co szutrowcowi opony większe niż 2.1, retorycznie pytam? Rower przemyślany, zgrabny, nie ma absurdalnej ilości podkładek pod mostkiem czy absurdalnej pozycji siodła, nic tylko używać :thumbsup:

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dawid1110 napisał:

@jaro0011 jak Ci się jeździ na napędzie 1x? nie brakuje Ci przełożeń? 

Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Prędkość max przy kadencji ok 100 rpm to coś w okolicach 40 km/h i to mi wystarcza, raczej rzadko się tak rozpędzam. Natomiast kaseta 11-46 to nawet za dużo, spokojnie starczyło by mi 11-42. Na drogach po których będę jeździł tym rowerem nie mam takich podjazdów, żeby używać największej zębatki.

Edytowane przez jaro0011
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym SKOCIE można bez problemowo wymienić korbę na 40 czy 44 i będzie to wszystko działać? Interesuje mnie taki wariant osprzętu na GX, ale korbe potrzebuję na min 40 i nie wiem czy sie da :)

Przykładowo korba z grupy Rival1?

Edytowane przez MusicMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pięćdziesiątce z tyłu niedługo użytkownicy będą kombinować jak wsadzić większy blat z przodu żeby nie mielić jak w tym scott'cie  z 32T , ja w swoim szrocie mam 11/34 na 36T z przodu i objechanie maratonu w puszczy bukowej nie sprawiło mi większego problemu, przynajmniej poczułem że przejechałem te 40 km.

IMG_5133.thumb.jpg.9cc5fe2ace751be60bd124588b806359.jpg

Pozdrower
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następca mojego HT. Skok 100/100, osprzęt Sram XX1, waga niecałe 11kg. Tak jak bardzo lubiłem mojego sztywniaka, to ani przez moment nie żałowałem przesiadki. Fajne uczucie, gdy NIC nie boli nawet po wielogodzinnej jeździe w terenie :)

821B460A-0BCE-4F32-B4B0-8ABBD0EA4C5F.jpeg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sobek82 napisał:

Teren raczej nizinny, co Cię miało boleć nie wnikam ;)
Pozdrower

Głównie odcinek lędźwiowy kręgosłupa ;) "stara", dość poważna kontuzja, której skutki będę pewnie odczuwał już zawsze.

Mam zresztą jeszcze przełaja, którego też często używam i generalnie bardzo lubię na nim jeździć. Dłuższe trasy w terenie natomiast już tylko na FS, różnica względem HT jest w moim przypadku kolosalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...