Skocz do zawartości

[dętka] do opony 29x2,25


michalj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję kupić dętkę z wentylem auto do mojego Rapid Roba 29x2,25 i nie wiem jaką. W rowerowym proponowali 47-622, choć wg katalogu schwalbe i napisu na oponie to 57-622.

Czy dętka 47-622 będzie pasowała? Czy jest ona przeznaczona do takiej opony?

Ewentualnie jaką inną mogę zastosować?

Jakie oznaczenie MUSI posiadać dętka do mojej opony?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję kupić dętkę z wentylem auto do mojego Rapid Roba 29x2,25 i nie wiem jaką. W rowerowym proponowali 47-622, choć wg katalogu schwalbe i napisu na oponie to 57-622.

Czy dętka 47-622 będzie pasowała? Czy jest ona przeznaczona do takiej opony?

Ewentualnie jaką inną mogę zastosować?

Jakie oznaczenie MUSI posiadać dętka do mojej opony?

Pozdrawiam

 

Nie zastanawiaj się tylko zakładaj dętkę 26", ale pamiętaj, żeby kupować szerokie tzn 26x2,25. Bardzo dobre są dętki Geax, lekkie i z dobrej jakości gumy. Jeśli jednak zdecydujesz się na dętkię teoretycznie dedykowaną do 29 to wybór masz taki sobie i zwracaj uwagę faktycznie na cyferki - powinno być minimum 47x622 lub więcej. Dętki do 29 robi np Author, ale to kowadła ważace po 250g. Dlatego upieram się przy dętce 26" która naciąga się bez problemu i jest wszędzie dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dętka 28x2,25 to dętka 29x2,25? Pewnie tak, ale myli mnie to, że w niektórych rowerowych są też dętki z napisem 29". Chcę Schwalbe, na pudełku było od jakich 28x1,5 do 28x2,4.

Kup dętkę Schwalbe sv 19 lub sv 19A, używam tych ostatnich ważą od 130 do 165 gram, zawór sportowy, Sv 19 miałem z zaworem samochodowym w starych kołach i nie wiem czy są z wentylem sportowym.

 

Dętki Schwalbe polecam choć po 3 latach potrafią się przycierać już ze starości w miejscach kontaktów z jakimiś krawędziami taśmy czy aluminiowym wnętrzem obręczy bezdętkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

TAK.

Przytoczę samego siebie z innego forum "to największe marketingowe zawrócenie kijem Wisły przełomu XX i XXI w"

28" to też 29" to też 700 (razy "coś tam")

Zaraz ktoś mi zarzuci, że przecież 700 "kończą się" na mniej więcej 700x42 a 29 to 1,9" i więcej ale rozmiarowo patrząc na obręcz to jedno i to samo koło.

A to co pisze powyżej Śliski odnośnie używania zamiennie 26" to całkowita prawda, nie warto tylko używać nic lżejszego niż te 130 gramów (nie mówię tu o fossach Wiewiór :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam na co dzień racing ralph EVO 29x2.25 oraz geaxy barro race 29x2.0 na lekkie maratony i do obu stosuje maxxisy ultralight

 

http://www.bikestacja.pl/detka-maxxis-ultralight-26x190-2125-128g-zawor-samochodowy-p-4357.html

 

Przekładałem opony już kilkanaście razy i dętki nadal się trzymają. Jedyna ich wada to dostępność w mojej okolicy, zostaje mi tylko allegro i sklepy internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętkę 29" z auto widziałem, a nawet sam posiadam. Nie widziałem natomiast 28(29) z auto ale wylajtowanej, a taką bym najchętniej kupił

 

Wg mnie "lajtowa" wersja jest tylko dla SV. Sam chce zamówic Schwalbe AV19 na zapas do takiego samego roweru jak Twój.

SCHWALBE STANDARD 700 x 38C/38B zawĂłr AV 40 mm DÄtka | Bike4race.pl - Szosa & PrzeĹaj - specjalistyczny sklep rowerowy

Edytowane przez bva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie "lajtowa" wersja jest tylko dla SV. Sam chce zamówic Schwalbe AV19 na zapas do takiego samego roweru jak Twój.

SCHWALBE STANDARD 700 x 38C/38B zawĂłr AV 40 mm DÄtka | Bike4race.pl - Szosa & PrzeĹaj - specjalistyczny sklep rowerowy

 

38C będzie o wiele za wąska. Rozciągnięcie na średnicy z 26 na 29 to tylko kilka procent, natomiast szerokość z 38C na 57C nie przejdzie, jak nie pęknie podczas zakładania to od samych ruchów opon się momentalnie przetrze

Edytowane przez Konr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam na co dzień racing ralph EVO 29x2.25 oraz geaxy barro race 29x2.0 na lekkie maratony i do obu stosuje maxxisy ultralight

 

Dętka MAXXIS UltraLight 26x1.90-2.125 128g zawór samochodowy - bikestacja.pl

 

Przekładałem opony już kilkanaście razy i dętki nadal się trzymają. Jedyna ich wada to dostępność w mojej okolicy, zostaje mi tylko allegro i sklepy internetowe

 

Ja stosuję z powodzeniem dętki Maxxis Ultralight, a nawet Flyweight w rozmiarze 26" do opon 29x2,2 i 29x2,4. Przed założeniem dętkę trochę pompuję i rozciągam. Nie ma najmniejszego problemu. Przez 6 lat nic mi samoistnie nie pękło. Polecam to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako zapasy dokupiłem maxxisy welter weighty 29. Leciutkie. Jedna się ok sprawdziła ale druga wybuchła zaraz po napompowaniu. Było przy górnej normie ciśnienia. Teraz przy nagłej potrzebie zakupiłem 2 dętki Authora za szokującą cenę ponad 27 zł! Nie ma podanej wagi, ale już w ręce czuć że kowadła (ktoś podawał tu i było ciężko) i ku mojemu zdumieniu okazało się, że to tandetne chińskie CST. Jakieś takie krzywe i śmierdzące. Tandeta! Ale najgorsze jest to, że nie mogę ich napompować. Prubóję 2 pompkami - stacjonarną i lekką. I nie daje rady. Frustracja. Z dedykowanych to chyba, dostępne są sensowne maxxisy. Z tym, że jedna zrobiła mi bum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka: te "authory" mają trochę mocniejszą blokadkę wentyla presta. Mocniej nacisnąłem i działa. Reszcza oceny organoleptycznej pozostaje. Wieje tandetą a cena paskarska. Nabiłem na twardo, bo miałem szybki szuter. A moja waga to 96 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie czytając tematu

 

łatałem dzisiaj dętkę maxxis flyweight 26' 96 g i napompowałem potem żeby sprawdzić szczeloność i własnie tak mnie naszło że taką leciutką dętkę mozna do 29'era wsadzić :D

dętka sama się rozciaga to dużych rozmiarów, a jak się spuści powietrze to wraca z powrotem ( nie tak jak Foss)

 

cena 30 zł ale dętka 96 g w kołach 29 to leciutko będzie, myśle ze z pękaniem z powodu rozciągniecia problemu nie będzie

Edytowane przez Cox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...