Skocz do zawartości

[rama] peak 29er czy pells razzer 29 - co wybrać?


carminex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacowne grono najnerów.

Przymierzam się nadal do złożenia sobie 29-era i własnie zaczynam dokonywać wyboru ramy. Spośród wielu ram wybrałem sobie takie dwie:

1.) Accent peak 29" rozmiar L - czyli 19"

linka do geo: http://www.velo.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=3344

2.) Pells Razzer 29" rozmiar L - czyli 19"

linka do geo: http://www.pells.cz/uploads/media/Geometrie_PELLS_2010.pdf

W kilku słowach o obu ramach: Peak jest z zeszłego roku a Pells z 2010 - no chyba, że się mylę. Ale nie wiem gdzie to sprawdzić - ramę jutro będę mógł sobie dokładnie obejrzeć. Jak spojrzycie dokładnie w geo i przeanalizujecie to ramy się troszke różnią: długością rury podsiodłowej, kątami główki ramy i rury podsiodłowej.

Zasadnicze moje pytanie sprowadza się do tego, którą ramę byście wybrali. Ew. różnice cenowe na razie pomijam - choć jestem ciekaw ile bym zapłacił w Polsce za ramkę Pellsa, czy też może byście proponowali jakiś inny zamiennik - czekam na sugestie.

Kilka słów o mnie:

wzrost 188 cm

noga 90 cm

waga 110 kg (tak około)

gdzie jeżdżę: generalnie miasto i drogi szutrowo-piaszczyste, ścieżki leśne z całym dobrobytem tj. korzenie, kamienie.

Nie skaczę na rowerze, nie pokonuję jakiś mega kamieni

Pozdrowienia i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam akurat ramę Pells Razzer 29 z 2009 z dłuższym o 3 mm tyłem - 445 mm. Na razie leży nowa na szafie jako rezerwa, ale pojeździłem trochę na rowerze złożonym na takiej samej ramie. Rama jest w lekka - rozmiar L (19) waży równo 1700 g, jest dość sztywna - ma jakieś patenty poprawiające sztywność tyłu. Rama jest pod amor 80 mm i ma bardzo fajną geometrię. O ile w przypadku Peaka geometria (zgodnie z informacjami na forum) jest podana z sagiem amora, to Pells podaje geometrię bez sagu. Po zsagowaniu kąty wychodzą - główka ponad 71 st i podsiodłowa około 74. Zmierzona baza kół bez sagu to 111mm, dodatkowo niska główka pozwala na sportową pozycję. Geometria sprawia że Pells jest wyważony, dość stabilny ale jednocześnie chętnie skręca. Mam podobny wzrost i rozmiarowo dla mnie jest idealna. Poza tym, co dla Ciebie może być istotne daje radę od kilku kkm pod zawodnikiem z wagą 100+. Rama naprawdę godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie - dla mnie rzeczywiście cenne. Chciałbym włożyć właśnie amora 100mm o takim myślałem, no i przekonała mnie ostatnia wypowiedź, kolegi jeżdżącego na tej ramie i mającego ponad 100kg jak i ja, że rama daje radę.

Więc już postanowione - biorę i zaklepuję sobie tego Pellsa, żeby mi go nikt nie ściągnął.

Tak na marginiesie na ramie nie ma oznaczenia rozmiaru, więc zmierzyłem długość rury podsiodłowej i wyszło mi 480 mm, podzieliłem to przez 25,4 i wyszło mi 18,89" więc to chyba jest rozmiar 19" jak się przyjęło mówić.

Dobrze sobie tak kalkuluję?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...