Skocz do zawartości

[Stery] Wymiana klasycznych na AHead


Tofi

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym widelcu niczego się nie obrabia (oprócz przycięcia do odpowiedniej długości rury sterowej i obrobienia miejsca cięcia) ważne żeby dobrze obliczyć potrzebną długość rury sterowej, po cięciu przeszlifować papierem ściernym lub pilnikiem aby zlikwidować ewentualne zadziory.

 

I nie wiem co to jest "korona" którą trzeba nabić ? , nabija się tylko miski sterów na główkę sterową ramy, główki nie trzeba frezować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube pełno filmów gdzie mówią crown, ale na jednym znalazłem crown race, czyli chodzi o dolną bieżnię łożyska. Dzięki za pomoc. Teraz już ostatecznie wiem na czym stoję. Zabieram się za szukanie widelca, chyba, że ktoś ma do polecenia jakiś w miarę niskobudżetowy 700C do crossa lub trekkinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz sterów A-head klasycznych (standarowych) .

Tu przykład A-head klasycznych z kulkami na wianku (1" ale to nie ma znaczenia) gdzie na rurę nabija się bieżnię łożyska :

Nowe FIRST 308 1" - 1cal A-HEAD Kolory Wys.0! (2244876268) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

stery A-head klasyczne z łożyskami ACB są nowszą konstrukcją, to przykład :

Nowe MOCNE AMOEBA HUSSAR 145g MTB Enduro Wys.0! (2247875695) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W tych sterach na rurę sterową nakłada się pierścień stabilizujący dolne łożysko.

 

Stery półzintegrowane oraz zintegrowane montuje się do innej główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem coraz bliżej finishu. Prasa do ustawiania gwiazdki idzie pocztą (pręt m6 30mm, podkładki m6x30 i nakrętki mosiężne M6 żeby praska wytrzymała więcej niż jeden raz bez korozji i luzów), wybijak do starego headsetu, praskę do nowego już mam (zestaw jak do gwiazdki tylko M10 i dwie warstwy teraflenu żeby nic nie uszkodzić), rura od odkurzacza i młotek do nabijania bieżni na widelec. Widelec dorwałem jakiś tani suntour t950 (do trekinga wystarczy). Brakuje mi tylko headsetu (dzięki za informację o ACB) i mostka. Trochę za wysoką mam rurę sterową i nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Obcinał ktoś kiedyś sterówkę obcinaczem do rur? Jakoś nie uśmiecha mi się kupowanie piły i korytka tylko dlatego, że mają napis park tool. Znalazłem gdzies na youtube sposób właśnie na taki obcinacz prowadzony nad zaciskiem do sztycy, żeby było równo. Moje pytania dotyczy tego czy takim obcinaczem nie poszarpię krawędzi rury i czy nie będzie to miało jakiś konsekwencji przy montowaniu sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...