Skocz do zawartości

[Stery] Wymiana klasycznych na AHead


Tofi

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kierownicy mam tego typu mostek (nie jestem pewien nawet jak to się nazywa po polsku - w forumowym słowniku brak informacji) i chciał bym wymienić to na system AHead. Czy będzie duży problem z taką przeróbką? Czy też może to tylko kwestia nowej rury sterowej, mostka i gotowe?

 

Pytam się, ponieważ zaciekawił mnie SpyBike, który w odróżnieniu od nadajnika w lampce, nie zostanie zabrany bez roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, bo nakrętka do usztywnienia rury sterowej w ramie jest na klucz 36, co odpowiada właśnie 1 i 1/8. W zakłopotanie wprawiła mnie informacja ze strony sklepu internetowego gdzie wszystkie przejściówki ze sterów ze ściętą stalówką na mostek ahead są dla wymiaru 1''. Na koniec tylko pytanie o zestaw narzędzi do wymiany. Z filmów na youtube pamiętam, ze jest potrzebna prasa do kapsli, młotek, kawałek rurki o większej średnicy i to wszystko? A do zdjęcia starego headsetu co potrzebuję? Filmy instruktażowe pokazują w większości tylko jak coś zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miski wybijać kołkiem z twardego drewna, lub kawałkiem trzonka zmiotki, po ustabilizowaniu ramy kołek przykładasz do miski która jest wewnątzr rury sterowej.

Jeśli czodzi o wbijanie mise sterów to poprzez kawałek drewna , uważnie i powoli żeby w czasie operacji miska wchodziła równo, jeśli zacznie iść skosem główka pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybijaki do misek znalazłem bardzo tanio, a prasę do nabijania zrobioną na tokarce bez loga jakiejkolwiek firmy jeszcze taniej. Kwestia tylko tego czy przy zmianie będę musiał frezować krawędzie, bo zabawka do tego już taka tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będziesz musiał sporo zainwestować w możliwość odzyskania,
raz na jakis czas doladowac kartę i szybki telefon na policję gdy znam położenie roweru i do tego mi wlasnie ahead

 

Dobra, znalazłem odpowiedź dla siebie - tuleje redukcyjne np. taka, nie jestem pewien czy to akurat do mojego przypadku będzie pasować, ale znalazłem je w różnych rozmiarach więc nie powinno być problemu. Temat wydaje się do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Ci ta tulejka, jesteś kolekcjonerem tulejek ?, tulejka pozwala założyć mostek a-head do rury sterowej 1", tylko, że do takiej rury nie wciśniesz swojego Spy.

Jeśli chcesz zamontować mostek a-head do rury sterowej 1,1/8" to potrzebujesz dłuższej rury, a taka jest w nowym amortyzatorze i nie da się jej tak przedłużyć aby była z góry otwarta, więc to są spore koszty.

Ale możesz wcisnąc ten system od spodu do rury sterowej (jeśli to rura 1,1/8 i jest od spodu otwarta) w swoim rowerze a otwór zaślepić, i bez kosztów temat masz rozwiązany.

 

I zacznij myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...