Skocz do zawartości

[tarcze] a2z SPV vs XTR - SM-RT96


Beskidek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jeździcie może na tych tarczach?

 

Tarcza A2Z SPV 160mm

 

Z góry dzięki za wszelkie doświadczenia.

 

Temat założyłem, bo szykuję się do zakupów w tym sklepie, więc przy okazji można ugrać jakieś rabaty, dodając pare części ;)

 

A, zapomniałbym, jeżdżę na SM-RT96 ---> star[sz]y XTR.

 

Warto zmieniać? Bo nie wiem, czy za tymi kolorkami idzie też jakość :/

 

PS. Akurat mam piasty centerlock, na pewno brałbym do tego też adapter:

 

Adapter z Centerlock na IS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, za kolorkami idzie jakość hamowania. Im bardziej powycinana tarcza , tym więcej problemów - szarpanie, zgrzyty, zrywania okładzin, nadmierne zużycie okładzin, mniejsza siła, gorsza modulacja.

 

To są super tarcze do cyknięcia foty i wrzucenia na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Prowadzę serwis hamulców od 6 lat. Miałem do czynienia z wieloma tarczami i po prostu widzę, że tarcza jest źle zrobiona. Nawet to mocne wycięcie by nie przeszkadzały gdyby nie poroniony kształt.

 

Zawsze możesz spróbować. Może będą działać, bo w końcu nie sprzedaje się totalnie wadliwych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakie tarcze byś polecił bo ja też jestem na etapie wymiany i szukam z jednej strony lekkich tarczy ale tez chciałbym by były dość solidne. mój budżet to załóżmy 100 na sztukę. Potrzebuje 180 i 160. I pytanie numer 2 to co dają tarcze pływające? Czy warto dopłacać i kupować tego typu tarcze?

 

AAA i jeszcze jedno dlaczego ten kształt jest poroniony? tzn czego szukać w kształcie a czego omijać? Bo totalnie się na tym nie znam.

Interesują mnie tarcze na 6 śrub.

 

i co powiesz na http://allegro.pl/tarcza-unex-nitrite-titanium-180mm-i2342873873.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy "rzeźnik" wg mnie to tarcze shimano serii 97. Są bardzo sztywne, ciche, nie grzeją się. Najlepsze na jakich jeździłem (miałem zwykłe shimano sm-rt51, rt 98, slx, avidowskie, win zipy, accenta blade i jeszcze jednego, aligatora aries, avida xx, formule). Jeśli ktoś ma mocowanie cl to wg mnie to najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...