Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie będę zakładał tematu pod jedno krótkie pytanie, więc pozwólcie, że zadam je tutaj.

 

Czy Przerzutka przód SRAM X5

Montaż na 34,9 mm

Biegi 3x10

 

będzie pasować do mojego roweru z napędem 3x8 (manetki sram x5, przerzutka tył Sram X7) ? http://www.forumrowerowe.org/topic/104308-rower-kross-a2-na-sramach-upgrade/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manetki X4 (3x8). Łańcuch SRAM 850 (fabrycznie był KMC Z7). Chcę wymienić obie przerzutki na SRAM X9 (3x9) z tyłu oczywiście z długim wózkiem. Z tego, co czytałem, to tak na chłopski rozum to to działać powinno, ale być może ktoś na Forum spotkał się z takim zestawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pacjent przedstawia się następująco:

- korba alivio

- kaseta jakaś shimano 7 rzędowa

- do tej pory łańcuch sachs, albo sram - jakiś 10 letni - stąd nie bardzo pamiętam

Jako że jego żywot się kończy, polećcie mi please, jaki założyć - cena nie szczególnie gra rolę, chodzi o to, żeby był twardy i wytrzymał parę tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy 7/8 można łączyć wymiennie przerzutki pod 7/8s będą działały wymiennie z manetkami i kasetami jedyne co trzeba ustawić to śrubki krańcowe (ograniczyć liczbę biegów), manetka 7s będzie działa z przerzutką 8s i na odwrót również nie będzie problemu.

 

a manetka 7s + przerzutka 7s da radę jakimś cudem z kasetą 8-rzędową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieznaczna różnica w rozstawie zębatek między kasetą 7 a 8, ale jest ona liczona w dziesiątych częściach mm. Na zestawie manetka 7, a kaseta 8 jeżdżę w zimówce już dwa lata i daje radę. Nie używam tylko największej zębatki w kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, pytam o kompatybilność tych podzespołów bo mam też opcje zakupu koła i kasety 7 rzędów w cenie zaledwie 5 zł niższej;p natomiast gdyby miały występować większe komplikacje (kaseta 8rzędów - przerzutka i manetka 7s), wolałbym wziąc tą kasetę 7s, bo nie na ilości biegów mi zależy, a na niezawodności, którą kaseta posiada dużo większą od wolnobiegu (gięcie osi itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie: mam z tyłu przerzutkę Alivio dedykowaną na 8sp czy jeśli zmienię kasetę na 9s oraz manetki na 3x9edzie to chodziło? przerzutka nie ma luzów. I czy przednia przerzutka także alivio nie bedzie sprawiała problemy? Zastosowałbym np. manetki deore i kasetę.... no właśnie jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje vitesse kupuje to koło, powiedzcie mi jeszcze czy cena ok i jestem zdecydowany.

 

Takie tam najbardziej podstawowe koło jakie jest. Nic specjalnego, ale będzie jeździło dobrze. Ta obręcz trochę taka nijaka, ale myślę, że będzie ok. Mam tą samą piastę i nie narzekam. ;) Śmiało możesz kupować.

Bębenek na 7 działa tylko pod siedem biegów. Bębenek szerszy, czyli na 8, 9 i 10 biegów obsługują własnie taką ilość. Ja mam podkładkę do kasety 7 rzędowej. Nie przeszkadza to w jeździe, więc możesz tak spokojnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...