Skocz do zawartości

[widelec] widzieliście gdzieś sztywny widelec 29"?


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny karbonowy widelec i nigdy nie chciałbym mieć go w ALU !!!! jazda na nim w moim przewidywaniu jawi się jako tortura.... Rurowy widelec napierdziela w nadgarstki przy zjazdu z większych przeszkód, jednak karbon tłumi jazdę po szutrze kostce i innych drobnych tarkach, w alu poczujesz wszystko i jedynie opona będzie ciut pracować...

 

Do takiego widelca trzeba dobrać adapter klasyczny zależny od wielkości tarczy... jest ważne żeby adapter i wymiar tarczy był podany na przednie koło bo np adapter pod 180mm przód, pasuje jako 160mm tył.

 

Śrubami ustala się położenie zacisku w adapterze tak by wszystko pasowało. tzn klocki nie tarły o tarczę.

Zgadzam się z itr, tak jak pisałem wcześniej: ja bym nigdy nie brał alu(chyba że do miasta na bulwar; ) stal albo carbon tylko ze wzgledu na większy komfort.

 

Aha, i tutaj jeszcze taka ciekawostka:

 

BONTRAGER SPA RIGID/ SUSPENSION DISC ONLY 700c FORKS. | eBay

 

Aczkolwiek wątpię żeby on był dobry do konkretnego terenu???

 

POZDRo-:ver

 

A jak ktoś waży więcej niż zakładane 95 kg? I to o wiele więcej? Niestety ja do malutkich nie należę. Poza tym jeździłem na Unibike Freeway na sztywno, tylko na Big Apple i dawał radę. :) Nigdy amora nie miałem, a ten rower to mój pierwszy miękki widelec i cóż, połowa skoku na gładko idzie. Musze usztywnić i już. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko nocą:

 

Z takimi dylematami, kilogramami szukałbym sprawdzonej i polecanej stali, przynajmniej jest szansa że jak będzie pękać to powoli i zauważysz...

 

Sugeruję odkrycie ameryki, ponoć to naród gdzie urodzaj masy występuje i na pewno stalówki mają sprawdzone i bezpieczne dla Twoich parametrów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko nocą:

 

Z takimi dylematami, kilogramami szukałbym sprawdzonej i polecanej stali, przynajmniej jest szansa że jak będzie pękać to powoli i zauważysz...

 

Sugeruję odkrycie ameryki, ponoć to naród gdzie urodzaj masy występuje i na pewno stalówki mają sprawdzone i bezpieczne dla Twoich parametrów,,,

 

:D Aż tak duży nie jestem. Żadnego roweru jeszcze nie załatwiłem w ten sposób. :P Ale poszukam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie polecam Suntour Raidon(dosyc ciężki - stalowe lagi i sterówka) lub Epicon(wspomniane elementy alu) - można go nieźle napompować, ja ważę ok.100kg(choć po tym weekendzie to się zmieni; ), mam go nafukanego gdzieś ok. 130psi(można pojechać do 180!), ale lubię sztywno z przodu i żeby wybierało tylko największe nierówności i daje radę w zupełności. Kultura pracy daleka od Fox'a czy RockShox'a ale równie daleka jest cena!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie polecam Suntour Raidon(dosyc ciężki - stalowe lagi i sterówka) lub Epicon(wspomniane elementy alu) - można go nieźle napompować, ja ważę ok.100kg(choć po tym weekendzie to się zmieni; ), mam go nafukanego gdzieś ok. 130psi(można pojechać do 180!), ale lubię sztywno z przodu i żeby wybierało tylko największe nierówności i daje radę w zupełności. Kultura pracy daleka od Fox'a czy RockShox'a ale równie daleka jest cena!

 

POZDRo-:ver

 

Epicon ma fajne ceny. Jeśli jest możliwość go nabić mocniej i będzie twardszy niż ten M29 to było by fajnie. No i nawet Axon ma ceny do przyjęcia, ale nie widziałem modelu na 29". A tych Epiconów jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Mam podobny problem wyrwać coś stalowego pod duże koło. Zdecydowanie nie może to być alu bo wiem jak to niewygodne badziewie i na dodatek nie mówi kiedy się ma zamiar pęknąć :D. Tak więc stal albo węgiel, tyle że patrząc na ceny to chyba stal mi pozostaje. Osobiście mam dodatkowy wymóg by wideł był gięty i zwężany ku dołowi gdy stalowy, tak jak stare klasyczne widelce sztywne kiedyś w 26'kach masowo produkowane. Takie tłumią najlepiej. I tu jest kupa bo kompletnie nic nie znalazłem. Jakieś sugestie proszę ?

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z itr, tak jak pisałem wcześniej: ja bym nigdy nie brał alu(chyba że do miasta na bulwar; ) stal albo carbon tylko ze wzgledu na większy komfort.

Aż tak mocno odczuwacie różnicę? :)

 

Ja przy dużych objętościowo oponach i niskim ciśnieniu (np. 1.2-1.5atm w dużych jabłkach) w żadnym razie nie byłbym w stanie stwierdzić, z jakiego materiału jest widelec czy kierownica. Wszystko maskują opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że duże jabole dają uczucie jazdy jak na latającym dywanie, szczególnie w 2.35", ale według mnie różnica jest wyczuwalna szczególnie z innymi oponami nafukanymi trochę mocniej...ja swoje jabłuszka mam zwykle w okolicach 30-35psi(a więc ok. 2-2.5atm?) i przez krótki okres czasu miałem alu z przodu i było sztywniej. Nie jestem jakiś wyjątkowo spostrzegawczy w innych kwestiach ale jeśli chodzi o widelec to byłem w lekkim szoku jak można wyczuć różnicę materiału.

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś waży więcej niż zakładane 95 kg? I to o wiele więcej? Niestety ja do malutkich nie należę. Poza tym jeździłem na Unibike Freeway na sztywno, tylko na Big Apple i dawał radę. :) Nigdy amora nie miałem, a ten rower to mój pierwszy miękki widelec i cóż, połowa skoku na gładko idzie. Musze usztywnić i już. :

 

Ten karbon wytrzyma spokojnie twoje więcej niż 95kg. Sprawdzone w boju przez kilka miesięcy i opisane przeze mnie w teście na naszym portalu. Generalnie polecam całym sobą :) :). Ale stalóweczka oczywiście bezpieczniejsza choć cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale 450PLN za stalowy sztywny wideł to przesada bo ma to byc mój drugi awaryjny widelec zamiast Amortyzowanego Mańka.

Więc chyba za 64-70USD Konę P2 albo VooDoo Zombie kupię:

 

Bikeman Kona P2 29er Disc Fork

 

Bikeman Voodoo Cycles Zombie canti/disc 26/29" rigid fork, 1-1/8"

 

jest też bez canti

 

 

choć nie odpowiadją wszystkim mym wymaganiom.

 

Anyway jak ktoś cuś znajdzie w Juropie taniej niż ta Salsa dawać znać, może wspólnie kupimy.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale 450PLN za stalowy sztywny wideł to przesada bo ma to byc mój drugi awaryjny widelec zamiast Amortyzowanego Mańka.

Więc chyba za 64-70USD Konę P2 albo VooDoo Zombie kupię:

 

Bikeman Kona P2 29er Disc Fork

 

Bikeman Voodoo Cycles Zombie canti/disc 26/29" rigid fork, 1-1/8"

 

jest też bez canti

 

 

choć nie odpowiadją wszystkim mym wymaganiom.

 

Anyway jak ktoś cuś znajdzie w Juropie taniej niż ta Salsa dawać znać, może wspólnie kupimy.

 

Kona ładna. Ale jak według Was będzie wyglądał taki "gięty" widelec przy moim rowerze? Wiem że to głupie ale rowerek oko też ma cieszyć. ;)

 

A poza tym z tego co widzę to ta Kona już nie jest produkowana. :/

Edytowane przez Didusieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kona chce gonić towar "własnoręcznie" dlatego CRC i Paligap mają wyprzedaże - warto brać co jest po kosztach bo kiedy będzie nowe nie wiadomo...Unit, Sutra, Dew, Humu będą produkowane więc P2 fork powinien pozostać w ofercie. Tańszy nie będzie nie ma co się bajerować więc lepiej zawinąć teraźniejsze modele póki są tanie(a tańsze raczej nie będą). Zresztą:

 

http://www.konaworld.com/components.cfm

 

Didusieq: aż tak mocno nie jest gięty ten widelec żeby wyglądał Twój rower jak z przodem od ukrainy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Też poszukuję widelca do mojego roweru:) Znalazłem już interesujący, jedynie problem teraz z zamówieniem.

 

Chciałbym sobie zakupić Konę P2, i nie wydać więcej niż 200zł z przesyłką. Na CRC nie ma.

 

Może ktoś byłby w stanie mi pomóc z takim zamówieniem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Też poszukuję widelca do mojego roweru:) Znalazłem już interesujący, jedynie problem teraz z zamówieniem.

 

Chciałbym sobie zakupić Konę P2, i nie wydać więcej niż 200zł z przesyłką. Na CRC nie ma.

 

Może ktoś byłby w stanie mi pomóc z takim zamówieniem?

 

Pozdrawiam

pomóc chęrtnie, tylko wcześniej zjajdź taki wideł ;)

 

pamietajcie ~470 dla zastąpienia widelca 80mm, 485 dla widelca 100mm. W innym wypadku konkretniej mogą się zmienić kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiór, a może jakis inny widelec który jest dostepny gdzies na necie i nie będzie kosztował więcej niż 200zł. Chodzi mi o długość 470mm +/-5mm

 

Zależy mi także, aby widelec miał budowę podobną do widelców streetowych, np NS Fundamental.

 

Swoją drogą, mam taki widelec w domu, gdybym znalazł rurkę Cromo

4130 Odpowiednio utwardzoną termicznie, bardzo prostym sposobem mógłbym przedłużyć go o te 50mm. Lecz wtedy także waga nie za ciekawa, bo około 1400g:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki nic taniego nie ma. Jedynie Kona - dwa modele. Starszy wyglądał tak ten po lewej kona-project-2-26inch-mountain-bike-fork-47850.jpg, nowy jest bardziej obły B945AXX.jpg Jedynie używki. Napiszcie temat na Singletrack forum. Mnie po kilku minutach proponowali wideł od Karate Monkey i Salsę Fargo. Dla mnie są jednak za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Kona P2 była na CRC za 150zł. Jeszcze na początku grudnia

 

Nadal jest, ale to ten stary z cantiliverami i wysokością 440mm

 

pomóc chęrtnie, tylko wcześniej zjajdź taki wideł ;)

 

pamietajcie ~470 dla zastąpienia widelca 80mm, 485 dla widelca 100mm. W innym wypadku konkretniej mogą się zmienić kąty.

 

skąd takie dane, na stronie zaSramca nie mogę znaleźć wysokości ale zmierzyłem swoją Minetę 80mm i wychodzi jakieś 485/490mm a Mańki raczej wysokie nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...