Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

ale jak tu złożyć podobny rower na stali, który nie będzie kosztował więcej o 100%

Mówisz chyba o framesecie a nie całym rowerze :) Bo rowery na glinie nie są o połowę tańsze. Inbred 29 z forkiem to jak podejrzewam kwota rzędu 1200 zł plus przemyt a kupić za 600 zł glinianą ramę 29 ze sztywnym widelcem może być ciężko. Zakładając taki sam osprzęt różnica w cenie będzie nieco inna. 

 

Z innej beczki przynoszę niezbyt dobre wieści na temat Ronina. 

Jeśli ktoś planował dotknąć/mierzyć/zakupić może mieć problem. 

 

Z ciekawości zapytałem w zaprzyjaźnionym lokalnym sklepie jak sprawa wygląda i dowiedziałem się że na ekspozycję nie dostaną raczej żadnego egzemplarza. Sporo rowerów już się sprzedało bądź ciągle sprzedaje w przedsprzedaży a o kolejnej partii nie ma wieści, niewykluczone że nie będzie jej wcale.

 

W sumie nie ma się czemu dziwić, niemniej jednak jeśli ktoś planuje ten sprzęt to zalecałbym pośpiech :)

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko o ramy stalowe do sztywnego 29era. Czy są jakieś opcje framesetów do ~2kpln oprócz On One i Csepel? W EU najlepiej.

 

/chcę zawrócić znajomego z drogi w kierunku glinu, ale jak tu złożyć podobny rower na stali, który nie będzie kosztował więcej o 100%../

 

Genesis High Latitude za około 270 funtów

http://www.moosecycles.com/m6b0s355p1877/GENESIS_High_Latitude_2015

 

 

Jest jeszcze Gienek Vagabond w komplecie z widłem

http://www.langsettcycles.co.uk/m24b0s173p11441/Genesis-Vagabond-Frameset-2016

 

Charge

http://www.alltricks.com/mtb/frames/hardtail/charge-2015-frame-cooker-pearl-grey-102-194856.html#social-actions

 

Sobre

http://www.sobreshop.com/epages/227877.sf/fr_FR/?ObjectPath=/Shops/227877/Products/%22Cadre%20Upgrade%22/SubProducts/%22Cadre%20Upgrade-0001%22

 

Jest tego trochę :)

Sztywne widły do tego to jakieś 500-600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Tak jak wspomniałem - sklep partnerski Velo i dystrybutor Authora.
 

A to jest jakaś tajemnica, co to za sklep? Napisz Koledze, który to sklep, żeby mógł sobie taką informację zweryfikować, skoro jest zainteresowany zakupem. Inni też pewnie chcieli by wiedzieć - parę osób zainteresowanych Roninem tutaj było.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mike, cały czas mam wrażenie, że źle sformułowałeś pierwotnego posta z informacją, albo niepotrzebnie siejesz zamęt.

Chyba nie tylko ja wywnioskowałem, że wspomniany NSB Rzeszów, pomimo że nie dostanie roweru na ekspozycję, to prowadzi przedsprzedaż (i to jeszcze w cenie polskiego dystrybutora).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś planował Ronina to podzwoni gdzie trzeba i się upewni. 

 

Ja dowiedziałem się że rowerów jest (już) na tyle mało że choćby chcieli nie dostaną żadnego na ekspozycję. Ale jakby ktoś chciał zakupić w przedsprzedaży to jest taka możliwość i mogą spróbować mu ściągnąć ale też nie na zasadzie że dla wszystkich chętnych wystarczy, przez wspomniane problemy z dostępnością.

Mam nadzieję że teraz wszystko jasne ale jak wyżej - telefon w poniedziałek nie zaboli. 

 

Na temat ceny niczego nie pisałem bo i nie pytałem. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Z tym authorem to żeście mnie dobili :( Miał być plan na przyszły/następny rok...

Obaczymy.

 

Szybkie pytanko o ramy stalowe do sztywnego 29era. Czy są jakieś opcje framesetów do ~2kpln oprócz On One i Csepel? W EU najlepiej.

/chcę zawrócić znajomego z drogi w kierunku glinu, ale jak tu złożyć podobny rower na stali, który nie będzie kosztował więcej o 100%../

U nas jest np: http://allegro.pl/show_item.php?item=5901767754

Z informacji ze sklepu:

 

Rama sprzedawana jest z widelcem, kompletem haków single speed oraz zaciskiem sztycy.

więc lekko ponad budżet (ale wideł jest ;) ) i trzeba by było kupić hak pod przerzutkę.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mówiłeś, mówiłeś... ale pieniądza nie było  a i potrzeb.
A rower był piękny, pamiętam. Nic to - dołoży się swoje stare graty, poszuka jakiś obręczy i będzie pięknie ;)
Jeszcze tylko jeden - średni został na aluminiaku (uuu) ale poczekamy jak wyrośnie z 24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś nie mogę zarazić dzieciarów moją stalowizną. 20- alu.... i 27,5 niestety też... żeona 26 gliniany z kota (scotta)

A propos miał ktoś to w łapach???? http://surlybikes.com/parts/handlebars/cheater_bar czy gnie się i sprężynuje lepiej od glinianki??? czy lepiej carbon... choć macałem carboniaste syncrosy i one ni drgną ;-(. Wiem że może lepiej opona 3.0 ale to nie mój klimat...max co jest w stanie zaakceptować moja podświadomość to 2,4 choć oko już nie. Prędzej amor wciepnę niźli kapcia 3.0 na front.  A no i miałem w rękach-na serwisie stary rower MTB z kierą stalową 720 (tak były takie) średnica 25,4 to pracowała pięknie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ostatnią stalową kierę macałem w zeszłym millenium, ale na pewno na zimę o wiele komfortniejsza będzie wunglowa.

 

A co jeśli zimą będzie węższa a latem zaś rozjedzie się jak PeKaPowe szyny? ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...