Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Thor, dzięki, w takim razie czekam na info. No i tak, najprostsze i najtańsze jest obrobienie śrub (podfrezowanie w zębadce nic nie da pozatym nie ma na to miejsca). Można to błyskawicznie, ładnie, dokładnie zrobić, nie ma się co przejmować rdzą. Wystarczy szlifiereczka kątowa z regulacją obrotów i wkrętarka. Tą pierwszą kładziemy na stół i włączamy, obniżamy obroty a do wkrętarki zakładamy obciętego jakiegoś starego imbusa 5'kę (jaki każdy ma) na który zakładamy śrubę. Właczamy we wkrętarce też nie za wysokie obroty i przykładamy na płasko tak kręcący się imbus ze śrubą do obracającego się kamienia szlifierki. Piękniutko równiutko i pod kątrolą ściągnąć można ze śruby tyle ile trzeba. Tylko nie mówcie że nie macie tak podstawowych narzędzi w domu jak szlifierka kątowa i wkrętarka albo nie umiecie się tak podstawowymi narzędziami posługiwać bo Was zwyzywam od zniewieściałych tęczowców :icon_cool:

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Tylko nie mówcie że nie macie tak podstawowych narzędzi w domu jak szlifierka kątowa i wkrętarka albo nie umiecie się tak podstawowymi narzędziami posługiwać bo Was zwyzywam od zniewieściałych tęczowców :icon_cool:

 

Be my guest...

 

Tak się składa, że w związku z permanantnym życiem w wynajmowanych chałupach o różnej powieżchni i niejednokrotnie bez garażu czy nawet podwórkowej szopy nie posiadam flexy, wiertarki stołowej, imadła. Wkrętarka akumulatorowa jest mi potrzebna może 2 czy 3 razy do roku, więc na razie podarowałem sobie jej zakup...

 

Czekam zatem na zniewagi :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięski został utorbiony. Śmiem donieść iż prowadzi się lepiej z obciążonym przodkiem a wszelkie próby zgubienia bagażu zakończyły się niepowodzeniem pomimo "tymczasowych zawiesi"(projektant widzisłyszy?). Następny krok to torba w główny trójkąt, najchętniej typu Leniwca a więc nadal z możliwością bidonowania...

 

IMG_3104.JPG

 

IMG_3125.JPG

 

IMG_3111.JPG

 

 

Obiecuję kiedyś wziąć lustrzynkę i poczynić profesjonalniejsze focyki. Póki co jaram się fotami z notesu ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a wszelkie próby zgubienia bagażu zakończyły się niepowodzeniem pomimo "tymczasowych zawiesi"(projektant widzisłyszy?)

słyszy, słyszy. Z tego co pamiętam to na baranka z owijką i 31,8 zabrakło :/
Tylko tak myślę, po cóż Ci Lordzie Najwyższy nowe zawiesia skoro z tych nie umiesz korzystać ;)
SZEROKO! Szeroko je rozstaw! Po co Matka Stallova dała Ci packmana z regulowanym rozstawem zawiesi, po co dystanse umożliwiające  przepuszczenie linek jak Ty z tego nie korzystasz :whistling:  
Szeroko=stabilnie i pewnie. Tak wąsko to do przełaju lub szosy (co by dłoń się zmieściła na kierze).
nooo!

I oklej ramiaka, szkoda było by tak pięknej ramy. Ivan nie posłuchał i pamiętasz co było....


aaaa...a o to urwanie bym się aż tak nie bał ;) Jak tylko wszystko dobrze podopinasz. Takiemu Pablo od roku tyrania w terenie (Rumunia, Ukraina, Polska) nic się jeszcze nie urwało i obtarło, a z ilością bagażu wręcz przegina (namiot trójka, 3 śpiwory i jakieś ciuchy):
_DSC0842.jpg
Zdjęcie dzięki uprzejmości Magdy B.



ps: Lordzie - nie widzę opaski wokół sterówki. Najlepiej dać ją najniżej jak możesz, nawet na wysokości wideł i dolnej miski sterów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie umiesz"  :laugh:   Nie ma nic do umienia, gdy mostek 50mm, kąt 68* i w szerszym uchwycie torbę "wywija" do góry i "wygina" o sterówkę(paska do-tam-tego ni mam). Mógłbym o jeden poziom szerzej zamontować, ale wtedy przy każdorazowym przekładańcu z CX do MTB musiałbym kombinować. Niby nie problem. Machnę Ci fotki na Privny... 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest średni torbacz Ortlieb Saddle Bag: https://www.ortlieb.com/en/produkt-details/?produkt=saddlebag&list=bike-touring&slug=bike-touring&clearname=Bike%20Touring

 

1,3 litra "tylko", eLka ma 2,7l ale wieść paprykarzowa niesie iż trzeba mocować uchwyt w "najkrótszym położeniu" inaczej potrafi sobie odpaść na wertepach...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest średni torbacz Ortlieb Saddle Bag: https://www.ortlieb.com/en/produkt-details/?produkt=saddlebag&list=bike-touring&slug=bike-touring&clearname=Bike%20Touring

 

1,3 litra "tylko", eLka ma 2,7l ale wieść paprykarzowa niesie iż trzeba mocować uchwyt w "najkrótszym położeniu" inaczej potrafi sobie odpaść na wertepach...

 

 

POZDRo-:ver

 

Mam L i potwierdzam ułomność mocowania. Kędyś torba wypięła mi się przy skoku z krawężnika i zablokowała tylne koło.

Dlatego, komu życie miłe niech montuje tak, jak podpowiedział Lord.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strasznie dziwny bubel,  najgorsze jest to, że renomowana firma nie odpowiedziała na korespondencję. Bo po angielsku? ;)

W zasadzie ten towar nadaje się do zwrotu.

Rzeczywiście pomaga głębokie osadzenie. Ale po to jest regulacja żeby sobie dopasować, a nie kombinować metodą prób i błędów kiedy nie odpada...

To się działo w Szczecinie...   doprowadziło mnie do szewskiej pasji,  sakwa wypełniona ciuchami i dętką  dokładnie tak jak pisze Artur, co dziura spada i blokuje tylne koło...  Gdyby nie plecak pożyczony mi na szybko przez Dawida nie miałbym jak jechać za znikającym ogonem zlotu... 

Plastikowe mocowanie jest po prostu za wiotkie i się rozgina. Sakwa wypada.

Może ktoś kto zna niemiecki pomógłby napisać coś do nich i wystąpimy wspólnie, wkurza ciągła obecność tego towaru na rynku i jak widzę nawet tutaj trzy osoby się nadziały, cena nie jest niska... sama sakwa i jej koncepcja jest fajna, chcę wozić w niej ciepłe i suche ciuchy w górach plus dętka telefon i klucze....... to nie waży dużo, ale myślałem o rowerze szosowym... odpinająca się sakwa gdzieś na zjeździe w deszczu  w Alpach... i uślizg tylnego koła, świetna perspektywa....  wstyd i hańba...

 

Zamocowanie w sankach w tym miejscu jest najbardziej niebezpieczne

orsbg2-2.jpg

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Plastikowe mocowanie jest po prostu za wiotkie i się rozgina

 

...a może klinem go jakim od góry spacyfikować? Kawałkiem tałatajstwa które zapobiegnie "wyjęciu" uchwytu z szyn? 

 

Co do pisankowania po krzyżacku to mam wgraną jedynie wersję v1.2 - kilka podstawowych rozmówek i okazjonalnych bluzgów, za mało to aby podejmować się pisania ofycjalnego pysma do Miejsca Miłego

 

@anarchy: tak, wiem że śmieciujemy oftopą niestalową, niebawem poprosimy o przycięcie strony ;) 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem sprawdzić... Moje mocowanie jest jak na zdjęciu w moim poście, czyli Ty masz odwrotnie. Nie sam suwaczek tylko całe łoże to co jest na 4 śruby przykręcone do torby...

  Patrząc się na to "moje" zdjęcie nie dopuszczalne jest ustawienie takie jak na zdjęciu i takie w którym ten element z przyciskiem jest jeszcze bliżej szytcy... żeby nie wypadało ten przycisk musi być jak najbliżej nas czyli w stronę ... poowierzchni monitoru czy prawego dolnego rogu...

 

Zdjęcie nie jest "moje" porzyczyłem sobie z sieci, trochę inny materiał torby...

 

Nie wiem w której pozycji zaczęło mi wypadać w Szczecinie, czy w pozycji ze zdjęcia czy maksymalnie lewy górny róg, są ślady wytarte w plastiku ale nie mam pewności ktry element zaczepu je zrobił ( stałe ząbki które są daleko od przycisku zwolnienia czy te przeginalne dośrodkowo które służą do regulacji pozycji suwaka mocującego...

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było odwrotnie, ale śrubki są to i poprawić dałem radę.;)

Mam tak siedzenie ustawione że muszę mieć w najbardziej wysunietej pozycji, inaczej nie łapie, śladów zjechania plastiku nie ma ale jak wyskoczyło raz to wolałem nie ryzykować i pasek się pojawił.

Podjadę tam gdzie zakupiłem pogadać w piątek. coś może temat znają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...