Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, m0d napisał:

Podzielam zdanie porcelanowego.

Bladawiec, na pewno plus za konsekwencję i bezkompromisową realizację swojej wizji, ale poza tym to taka ewentualna ciekawostka bez większego praktycznego zastosowania. Finalnie wyszło coś jak "mokry sen 15-letniego miejskiego dałnhilowca" ;) chociaż ten wolałby pewnie jednak "większe rurki".

Ten rower przejeżdża (nie sam, ma się rozumieć - jak mawiał klasyk) 7000 -8000 km w roku. Argument o braku większego praktycznego zastosowania jest więc jak kulą w płot.  Bo każdy jeździ na tym co mu odpowiada. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamis dziś dotarł, poskładałem i kurde te kapcie to są szerokie :D a z rzeczy co do których były wątpliwości/uwagi:

1. Rama 17" - jak dla mnie bardziej niż ok (klejnoty w granicach bezpieczeństwa), odpowiednia zwrotność - być może sprawdzę troszkę dłuższy mostek, ale to muszę trochę pojeździć, bo to zupełnie inna pozycja niż na moim wszędołazie z barankiem

2. Opadająca sztyca - nie zauważyłem, aczkolwiek w ramie było sporo syfu, więc została wyczyszczona przed montażem siodła

3. To czego się najbardziej obawiałem, czyli ocierania butami o tylne widły - w moim przypadku nie występuje.

Co do samego sklepu i przesyłki, to bez problemu przed zapłatą, z kurierem pooglądaliśmy rower - wszystko jak należy.

Na dzień dzisiejszy zakup uważam za udany ale dopiero dłuższy wyjazd pozwoli na ocenienie walorów użytkowych roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zrobione "kalkulatorem" i nie z tej strony co trzeba...

przed złożeniem:

https://zapodaj.net/c04f0c321fbdf.jpg.html

a tu już czeka po kontroli żony (siodełko opuszczone na maxa):

https://zapodaj.net/9b7b66e5c83d4.jpg.html

Ps. przepraszam za jakość zdjęć, ale tylko to miałem pod ręką.

edit:

@Regenade 178/82 przekrok (bez butów) a długość rąk - nie mierzyłem ale jest w normie...

Edytowane przez Pankrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymiary już znasz - powyżej, więc sam sobie odpowiedz, bo każdy preferuje inny styl jazdy i ułożenie na rowerze. Ja wolę trochę mniejsze ramy, szczególnie w terenie gdzie kontrolę nad rowerem można stracić szybciej. Sam miałem dylemat nad tymi dwoma rozmiarami i szczerze to bym chętnie sprawdził jak się jeździ na 19" . Ciężko porównywać skoro mam odniesienie do jednego rozmiaru. Jak jesteś ze śląska (okolice Katowic) to chętnie udostępnię rower do przymiarki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Option UPC MPN
Ano Black / 15-inch 845436019161 03-0700-BK
Ano Black / 17-inch 845436019178 03-0701-BK
Ano Black / 19-inch 845436019185 03-0702-BK
Ano Black / 21-inch 845436019192 03-0703-BK

 

Patrz na pogrubione numery, u mnie zgadza się numer z rozmiarem 03-0701-BK - taki zamówiłem + komentarz do zamówienia że chciałbym 17".

Ok już widzę - 19" wyprzedana.

Edytowane przez Pankrat
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Pankrat napisał:

Ok już widzę - 19" wyprzedana.

czyli wybór pozostaje jedyny słuszny :) 

1 minutę temu, adamos napisał:

Kolega @gof wystawił tu na forum na sprzedaż swojego Dragonslayera. 17-stka w pełnej krasie wygląda tak:

ooo bardzo fajno ,odezywam się do gofa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W śmiesznej cenie? Cenę weryfikuje rynek, a swoją w stanie wizualnym podobnym ale technicznie lepszym (brak rdzy w suporcie + nówka sztuka stery na łożyskach maszynowych) sprzedałem z bólami za 300zł.

Jeśli chodzi o małe koło to obecnie jest rynek kupującego :)

Aż mi się łezka zakręciła...

d3LXlko.jpg

p.s. W ramę powinno wejść koło 27,5" z jakąś niezbyt tłustą oponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@popio pytałeś czy mieszczę się ze stopą, niestety nie, ocieram pięta o tylni trójkąt :( tak że rower wraca do sklepu, chyba  że ktoś kto się nie załapał na promocję jest chętny na dragonslayera 19'' ;) 

Natomiast nie odnotowałem problemu z opadającą sztycą.

Edytowane przez plou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze na temat ruchawych sztyc - polecam smar montazowy do karbonu.  Lapie nieco lepiej niz zwykly, a jak i to nie pomoze to tniemy puszke browara Fanty, montujemy w podsiodlowej i z usmiechem na japie jedziemy dalej ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...