Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

@Yarr

Po co mi stahlowa kiera?

Komfortowa jest niemiłosiernie.

Kto skakał na pacę to wie o co biega..i jego nadgarstki też. W tym wypadku sztywność to wróg number ohne. Na wypadek zwykłej jazdy i wluczegostwa to ta elastyczność nie ma znaczenia..jam nie jest kolarz torowy co kładzie się.na kiere na finiszu podczas dokręcania.

@akkwlsk

Argumenty powyżej. Nie przeszkadza elastyczność mam gdzieś sztywność.

@djzatorze

Hola Panie.. Paczemu jam jest dziwny?

 

To już politbiuro zabroniło być innym?trza być skorojonym na te same kopyto?to znaczy że trekkingami to jeżdżą same dziady?? Ah zapomniałem że wielu myśli, "chopper??? Tym to same 40 up dziady jeżdżą!ja chcę szlifiere?!"tak chce mieć kiere że stahli.

@Kazafaza

Tak komfort to podstawa

Ps j####ć Wagomira

@skwarek2

2 Sztuki się poddalo naprężeniom 3 dartmoor nitro dh twardo się trzyma.

 

 

Jak Kazafaza zauważył mając stahlowy wideł dobrze mieć i kiere komfortowa.

Dodatkowo chrzanic Wagomira po raz 2.

Mój rumaka ht waży 15 kg.

Ktoś rzecze:lo Jezu Toć to Jest Terek Titan,mój full to waży zaledwie 13 kg!

Mam gdzieś Wagomira po raz 3.

 

Pzdr. Stahl forever

Edytowane przez walkingchair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To już politbiuro zabroniło być innym?

No nie ale ciekawi jesteśmy, przecież Ci nikt tu nie kupi Alu kiery i Ci nie wciśnie jej na siłę.
Ja mam HT 14kg i też nie narzekam, choć 10kg wunglem bym nie pogardził. HATE it or LOVE it.

 

 

 

Kto skakał na pacę to wie o co biega..

Rozwiniesz myśl bo ja w ogóle nie wiem co to paca(?) i biegam, teraz mniej ;) 

 

PS pisz normalnie z kropką i literkami jak możesz. Łatwiej się będzie czytało Twoje zapalenie na stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok na pacę to tak samo jak na blachę do wody. Na oba koła jednocześnie.

I wtedy nadgarstki mają nieprzyjemności w rozmowie ze sztywnoscia aluminium..

Jak ma się amortyzator, to może mniej dokuczliwe ale jak na sztywnym widle to slabizna.. 2 amelinium kierowniki tak załatwiłem w innym rowerze i nadgarstki też zadowolone to niezbyt były.

Ps:

Planuję przejść na sztywny wideł w obecnym rowerze.

Pzdr Stahl forever

Edytowane przez walkingchair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Walki A dużo tej stali już masz że tak forewerujesz? :D
No i Ty tu jako jedyny świat sztywnych chcesz nam odkryć?
Są kierownice z alu miękkie jak i kiery diabelnie sztywne (testów kierownic nie robiono ale już sztyc alu i owszem - glina glinie nie równa)
Są kierowniki tytanowe - mocne, trwałe i pracujące.
I na koniec są kierowniki z wyngla - mocne, trwałe, pracujące wybitnie.
Czy trzeba rzeźbić customa na miarę obręczy z tytanu? Tk, jeżeli kręci Cię sztuka dla sztuki.

Możesz szukać dobrej, nie najcięższej stalówki, kupić, zrobić testy - napisać nam tutaj - sam chętnie zobaczę ale proszę nie staraj się być bardziej sztalowy niż wymaga tego "politbiuro" wykrzykując tu jakieś swoje rewolucyje ;)

A tak po za tym to każdy Ci tu powie, że komfort jazdy na sztywniaku to opona, ciśnienie, sposób zaplecenia kół, widelec (jego budowa, długość, średnica piór), szerokość kierownicy i materiał z jakiego jest zrobiona, odpowiednie rączki i na koniec pracujące łokcie. Jak więc widzisz - jest nad czym się pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie Prezesie za rady,spokojnie obreczy nie będę robić.kierownik ważna rzecz musi być dobrze skrojona. Sam żeś Wacpan napisał w poście na samej górze, że tu miejsce dla nawróconych że złej drogi glinu.więc jako świeży adept stahli mowie, zapału nie gascie.

Ps

Tak mam 2 retro że stahli 20 i 25 letni

Bmxy w liczbie 1

I teraz stalowa rama ns bikes.

Pzdr Stahl forever

Edytowane przez walkingchair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Którą ramę masz od NSa?

Będziesz stawiał na niej teraz rower czy leżakuje? :)

 

Poskładałem swojego Koniaka prawie tak jakbym chciał docelowo... i króliczek znów sp...la w kierunku większego koła :D

 

W innym wątku już wklejałem, tu zdaje się jeszcze nie - wybaczcie nędzny fotek:

MQgplee.jpg

W niedzielę robię prostą traskę na dotarcie i przetestowanie tarczówki :)

Zostanie jeszcze do wymiany kiera na szerszą+mostek jak będzie potrzeba i stery bo siadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto skakał na pacę to wie o co biega.

(...)

Skok na pacę to tak samo jak na blachę do wody. Na oba koła jednocześnie.

I wtedy nadgarstki mają nieprzyjemności w rozmowie ze sztywnoscia aluminium..

Jak ma się amortyzator, to może mniej dokuczliwe ale jak na sztywnym widle to slabizna.. 2 amelinium kierowniki tak załatwiłem w innym rowerze i nadgarstki też zadowolone to niezbyt były.

W trialu czy streecie rzeczywiście lepiej lądować na tyle i dostawiać przednie koło, ale tutaj raczej mało kto uprawia takie dyscypliny :) Ja słyszałem jedynie o skokach "na płachę", czyli na grunt bez nachylenia. Hopki mają to do siebie, że te dobre posiadają skośne lądowania. Telemark na 2 koła to chyba najlepszy sposób lądowania przy normalnym tempie jazdy. Przy bardzo skośnym lądowaniu dobrą praktyką jest dotknięcie gruntu pierwej przednim kółkiem. Ale żeby kierownice pękały od lądowania na 2 koła to pierwsze słyszę (może w streecie?... hm w sumie 2m drop na chodnik mógłby się tak skończyć). Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie kolegi. Do On One Inbreda 29 z hakami vertical drop out to normalna piasta wchodzi 135*10? Pytam bo przymierzam się do składania kół. 

znalazłem temat o szerokich obręczach pod 29 na forum ale temat jest już zamknięty. To pozwolę sobie tu zapytać czy może ktoś ma wiedzę o istnieniu obręczy o szerokości 35 mm i więcej do kol 29 ale w rozsądnych pieniądzach do zakupienia w naszym kraju. Bo na angielskich stronach sklepów znalazłem ale cena powala bo 66 funtów za sztukę plus przesyłka.

pozdrawiam

Tomek J 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym się tak nie rozpędzał z szerokością obręczy/papucia w Inbred'zie. Panas Rampage (2.35) na WTB DualDuty (23mm wewnętrznie) pasował OK z minimalnym zapasem na dodatki w bok. Do mufy suportowej i górmnego mostka było w pytę miejsca, ale boki limitowały...

 

Potem miałem Bontiego 29-4 (2.4) i było niemal tak samo, może minimalnie ciaśniej... Tymbardziej, że papuć był na bezdętce...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, rama jest u mnie. Na razie niewiele mogę napisać bo dopiero ją rozpakowałem. Rama była walnięta w hak przerzutki co wyraźnie widać po popękanej farbie. Do tego stopnia, że nie mogłem wsunąć w hak koła. Kilka uderzeń gumimłotkiem i koło wchodzi. Pewnie czeka mnie prostowanie haka przerzutki. Poza tym tak jak Ivan pisał a ja żywiłem obawę - o widelcu. Rozstaw  na piastę 135mm. Jeszcze nie wiem jak to rozwikłać. Ale mam czas i się nie pali.

pozdrawiam

Tomek

Ps chyba zdecyduję się na taką piastę, szkoda, że ma 36 otworów. Bo akurat mam obręcze na 32 (trochę wąskie)

 

http://allegro.pl/szeroka-piasta-przednia-fat-bike-135-novatec-d101-i5653146960.html

 

Ps. Co do szerokości obręczy to optymalnie była by 35-38 mm zewnętrzne.

 

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby kierownice pękały od lądowania na 2 koła to pierwsze słyszę

No pękają, przy takim lądowaniu zwykle jest najmocniejsze łupnięcie. Poza tym aluminium pracuje inaczej, w sensie jest sztywniejsze, więc łatwiej o pęknięcie, tak mnie uczono. Ja śmigałem strita i bardo technicznie jeździłem, bęz ciężkich dzwonów, delikatnie, a kiera potrafiła mi pęknąć po paru miechach, więc kupiłem stalówkę ns, z poprzecznym łącznikiem i ta znosiła wszystko potem gładko :)

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem koło z oponą conti. race king 2,2 na szerokiej obręczy 38 na zew. i wchodzi w tylny widelec bez problemu ze sporym około 1 cm zapasem na stronę. A takie opony właśnie mam zamiar założyć.

 

Co do malowania to chętnie bym tą ramę przemalował na inny kolor, najlepiej pędzlem. Bo dla mnie wygląda za bardzo wycacana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

conti. race king 2,2

 

Z tym, że tej oponie bliżej do 2 cali niz do 2.2. To i nie dziwara, ze Ci pasuje. Ja tam mówie o przyzwoitym kapuciu, który nie przeciera się od patrzenia na niego i ma faktycznie tyle powietrza ile napisano na bocznej ściance...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
dlatego przeceniają ramy - musiała komuś upaść na hak. Bo zapakowana była dobrze.

 

 

A co to ma do rzeczy? Przeceniają to przeceniają. Norma. A jak jest uszkodzona/naruszona, to powinni o tym napisać...i zrobić jeszcze większą obniżkę.

 

Widzę, że nadal trzymają różne standardy.

 

 

Przymierzyłem koło z oponą conti. race king 2,2 na szerokiej obręczy 38 na zew. i wchodzi w tylny widelec bez problemu ze sporym około 1 cm zapasem na stronę. A takie opony właśnie mam zamiar założyć.

 

 

Tak jak wspomniał Ivan - szkoda trochę marnować taką obrączkę na takiego cherlawca.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...