Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

No to że tak powiem :) napięcie powierzchniowe spadło !!!! Kazafaza - cieszę, się że podoba!

 

Cieszę się, że odnalazłem szczęśliwą sekwencję ramowych liter, powiem więcej oczyma duszy widzę nawet i markowe bidony :)

 

Sam objeździłem sobie swojego Jaguara, jest jednak ( bo nie miałem oporów do kantilewerów) w wersji ostrokołowej. Kurcze ale to fajne uczucie objeżdżać coś nowego...

No może nie nowego tak do końca bo na tej ramie już nie jedne zawody jechałem. Ale widelec od P. Rychtarskiego działa słodko. Wczoraj testowałem też przedni hamulec, zdobyłem przedni opór pancerza, I alivio no po prostu nie za bardzo powala, i tak się jeździło kiedyś w górach, trudno uwierzyć. Może kupię jakieś bardziej żabie hamulce - tektro albo avida 4

 

W Lasku Bielańskim na tych małych kołach ( 622 plus opona 32, obwód pewnie troszeczkę tylko większy od koła górala 26, może jak 27,5 :) ) pojechałem pętlę na której kręcę normalnym alu 29. Tym ze sztywnym stalowym widelcem. Dwa światy.

 

Ależ różnica w kapciach, mówię Wam stal nie stal, komfort jaki dają grube Racing Ralfy nie do powtórzenia, za to przełajowe koła to frajda jak bieganie na bosaka, czuć po czym się jedzie przez skórę ....

 

W swoim Jaguarze mam 39/16 i koło przełajowe, to dobry kompromis na Mazowsze, ostre trochę pomaga w terenie jak trzeba podduszać, ale w bardziej xc-esowych pagórach oczywiście będzie za twardo....Ostry napęd ma jedną wadę, przy takim przełożeniu z dużej góry na grawitację się raczej nie zjedzie, wtedy lepiej mieć singla.... Co ciekawe kolarze w zimie tak lubią ostre koło, ja jednak na zimę założę klamkomanetki i napęd 2/7 albo 1/7s. Jak jest śnieg, błoto - lepiej sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilę przerwy, więc doniosę... Wczoraj w końcu odebrałem (damkowicz miał wyjazdy). Nie będę opisywał szczegółów, powiem tylko, że:

- próbował ktoś montować na niej rower;

- jest puknięta mufa sterowa;

- lakier już się w newralgicznych miejscach porysował;

Ale najbardziej rozbawiło mnie to, że kolesie chcieli, żebym za to zapłacił i chyba naprawdę wierzyli, że to jest możliwe! No dobra - nie to mnie najbardziej rozbawiło - padłem na cyce, gdy w ich rezygnacji padło pożegnanie "dobra, poczekaj, jeszcze przyjdziesz z następną to zobaczymy". Mam ochotę pojechać z dwoma wiaderkami dwuskładnikowej pianki poliuretanowej i niechcący rozlać im to w komorze do piaskowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

uhuhuh

hahaha

dobre, bardzo dobre!!!

Grabarz-dawaj nr konta-sam się dołożę do tej pianki, trzecie wiaderko od anarchy!!!

 

Ps1-"damkiewicz" -w takim razie naprawdę oddał bo się pomylił czy dlatego, że się nie udało "pakietu" wkręcić? co za świat.. ech

Ps2: przyznam, że też mógłbym co nieco detali dla "smaczku" dodać, ale nikomu to "ze Znanych" reputacji (i tak nadszarpniętej) nie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zaciekawił Twój projekt:)

Jeśli dobrze rozumiem kupiłem fabrycznego Rometa 29R (za ile? Jest nadal w sprzedaży?) sprzedałeś na żyletki zostawiając ramę i koła, kupiłeś sztywny widelec (jaki) i zrobiłeś sobie singla? Kurcze fajny rowerek jazdy na dłuższe dystanse. Tylko, czy 29R nie będzie za duże dla kogoś o wzroście 170cm w butach?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

stpman

(napiszę "ja", choc składam "nie-rometa", ale podobnie jak tu wielu - poczuwam się do obowiązku)

jeśli naprawdę Cię zaciekawił ten temat to przed Tobą 21 stron wstecz do przeczytania a -obiecuję-sam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Po drodze dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Chyba, że połowę z tego co tu już jest mamy napisac raz jeszcze-ale to chyba nie o to chodzi-prawda?

 

A co do wzrostu - z racji, że sam ma skromne 176 - to proponuję zaglądnąc do tematów o 650b:

http://www.forumrowe...forum/136-650b/

Oczywiście jako, że ten tu nasz temat jest baaaardzo rozległy i ogólny możesz "pozostac z nami". Jak sam szybko zauważysz mamy tu 26",69",79" a NAWET 29erowce.

Jest jedno małe ale...wszystkie mają wspólny mianownik: Fe, dużo Fe :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

stpmn

(masz u mnie minusa: nie czytasz, nie czytasz....)

26"? on-one inbred np, jest tani, łatwy do zdobycia i są tu tacy co Ci o nim dużo powiedzą. Możesz tez kupic coś na alledrogo używanego i podesłac Rychtarskiemu/Gromadzie/Orłowskiego to Ci wstawią haki w miejsce oryginalnych. Jak złapiesz ramę za 300 zł to z robotą wyjdzie podobnie do O-O. I jeszcze kolor sobie położysz jaki Ci się podobie (weź tel od Grabarza-ona ma dobrych, sprawdzonych lakierników hehe).

Co do całego rometa-szukaj po Polsce. W Szczecinie na ścianie w sklepie coolbike na Wyszyńskiego wisi sobie cicho i smutnie Unplugged 29. Może odbiega minimalnie do rometa ale na początek..? Cena za cały rower trochę powyżej 2k, z tego co pamiętam.

Wideł? Najłatwiej Salsa lub telefon do pana Rychtarskiego. To tak na szybko. Zawsze możesz pokusic się o wideł z węgla-jeśli ma by taniej niż np Ritchey WCS to Koval zapoda linka do czegoś na UK, jak tylko wróci z urlopu (zresztą pewnie nie tylko Koval Ci pomoże).

 

I naprawdę - przy wzroście 170 - warto pomyślec o 650b. Jeśli tylko planujesz składac rower to nic nie stoi na przeszkodzie czy o będzie 26 czy 650b (może "małe" różnice w cenie i czasie zdobycia części).

 

Ps. w temacie Unpluggeda-coś przypominam sobie, że był tylko w jednym rozmiarze (18-19"?) więc może by zdecydowanie za duży jak na Twoje potrzeby. Do sprawdzenia.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chciałbym wykorzystać stare części i złożyć coś budżetowego na stalowej ramie z SS i sztywniakiem. Na kołach 26".

Taki drugi rower, bo to co mam teraz to padaka (rower za 150zł podrychtowany trochę, ale niewygodne to okropnie).

 

A wątek przeczytam, jutro lub w sobotę jak będzie czas, więc zrozum i minusika skasuj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

stpman-za 34 minuty kończy się ciekawa aukcja : http://allegro.pl/canyon-pro-comp-7800-rama-cro-mo-i2414390615.html (aż mi się paluszki zagrzały).

Zważywszy na wagę, jakoś spawów i filigranowośc tylnego trójkąta (czy Wam ta rama nie przypomina innej spod znaku A?) warta zastanowienia. Jak budżetowo to dokup napinacz i po sprawie. Dla mnie jedynym minusem jest brak jakiś dokładniejszych informacji odnośnie geo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można dostać te On-One? Na allegro nie znalazłem a piszesz, że są tani i łatwo dostępne:) Pewnie szukam nie tam gdzie trzeba:)

 

Świat nie kończy, ni zaczyna się nawet od Allegro :-) On-One kupuje się... od On-One ;-) Rama, o której mówisz nazywa się obecnie Inbred 26er single speed Ltd i kosztuje ledwie 140 funtów szterlingów (+20 za przesyłkę). W obecnej chwili czeka na Ciebie 14 egzemplarzy, a jeśli się zdecydujesz, to kup jeszcze od nich przynajmniej zacisk sztycy, bo tego rozmiaru za dużo nie znajdziesz (na Allegro i poza Allegro też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w... UK :)

 

...a co sie stalo z poczciwym googlaczem? Lenistwo sie szerzy bezczelnie ;)

 

Z innej beczki: dzis zadzwonil do nas do sklepu gosc i sie pyta czy sprzedajemy rowery...nie, prosze pana, wyraz "bike" w nazwie sklepu sugeruje ze sprzedajemy gwozdzie i podkolanowki!

 

stpman: z tego co sie orientuje to w tym temacie sa trzy osoby z On-One'm, wsrod nich ma skromna persona i wedlug mnie naprawde ciezko bedzie znalezc na rynku cos porownywalnego za te pieniadze! Moja rada: bierz wersje slot dropout - jak Ci sie kiedys odwidzi singlowanie to bedziesz mogl "pobiegac"! Ok, jest np. Cotic Geartug ale po co kombinowac...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Użytkownik anarchy dnia 21 czerwiec 2012 - 18:25 napisał Szukaj w... UK ...a co sie stalo z poczciwym googlaczem? Lenistwo sie szerzy bezczelnie

Kazafaza- Druhu Drogi.

Mam nadzieję, że grzechem lenistwa nie mnie chciałes obarczyc?

No przecież nie każesz mi jeszcze za stpmana szukac po necie ramy! :) :)

Szczególnie, że wszystko jest "pod ręką". Tak jak napisał Olgierd-wystarczy chwilę poszukac i gotowe.

Wpada nam w 4/5 tematu nie wycierając butów nawet Kolega S. i chce receptę na całe szczęście rowerowe w 3 zdaniach.

k..rcze, tak lekko to nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazafaza- Druhu Drogi.

Mam nadzieję, że grzechem lenistwa nie mnie chciałes obarczyc?

 

Nigdy w zyciu, Towarzyszu! Niefortunnie to spisalem, fakt, jakze moglbym mniemac ze za innych bedziesz biegac po sklepach ;):)

 

A możecie mi podpowiedzieć czemu będzie tyle rometów a nie Oneone 29ery? cena jakaś taka prawie podobna. Co jest nie tak z tym 1-1 ?

 

Wydaje mi sie ze Romki zagoszcza na dluzej u kolegow Wiewior i Grabarz(jesli mie pamiec i patrzalki myla to z gory przepraszam), a na-jedynce u IvanMTB, Olgierd i niejakiego kazafaza ;) Tak wiec ten pojedynek wygrywa grupa jedynek :teehee: Jedyne co w nim "nie tak" to nieprzyzwoicie dobra cena :D

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
anarchy - czy jestes pewien czy ten Unplugged tam jeszcze wisi? Zanim kupiłem B6 szukałem tego modelu ( Big Wheela też ) i nigdzie znaleźć go nie mogłem, Coolbike na swojej stronie też już go nie ma.

Jeśli do wtorku który nam minął coś się zmieniło......

(W tym sklepie - nie wiem czy jeszcze - ale z miesiąc temu wisiał nadal nowiutki cannondale z czasów gdy dostawali nagrodę za v-killer, w klasycznym błękicie z żółtymi).

bdk1985 - proponuję zadzwonić, w strony internetowe polskich sklepów już dawno przestałem wierzyć.

No ale Wiewior ma singla a to co bedzie skladac Graboski tudziez ja wiecej biegow niz jeden nie przewiduja Takze single tutaj w zdecydowanej wiekszosci...

Z drugiej strony Olgierd wspominał cos o 8biegach, Koval ma 9 w swoim pięknym grajku a Ludvic chyba został uzbrojony w 3/4 biegową piastę. Moja Sarna też na bogato - całe 8b.

Wynik? 4:3 dla Hedonistycznej Łydy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Olgierd wspominał cos o 8biegach,

 

Tak, maszynka roboczo zwana Pomarańczką vel Mechaniczną Pomarańczką będzie miała z tyłu zmieniarkę (X-9, takaż manetka jest przewidziana), ale jednak w układzie 1x9.

 

Inna sprawa, że w tzw. międzyczasie naprawdę zacząłem się przyzwyczajać do napierniczania singlem po krzokach i wertepach -- nawet przestałem się wstydzić tego, że czasem zsiadam i pcham. Ale prawdą też jest, że nie brakuje mi "na górze", tj. przełożenie 32x16 wydaje mi się całkowicie wystarczające do w miarę szybkiej jazdy po równym (byle nie po asfalcie -- ale tego nie cierpię), gdzie jestem w stanie wyciągnąć przelotową 25 km/h.

Natomiast czasem brakuje mi na dole. Właściwie to wystarczałaby mi chyba kaseta z 3-4 zębatkami, tak na oko: 16-20-26-32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...