Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Roballinho napisał:

A może być smalec, bo akurat mam w lodówce?
A tak serio, to umycie wodą z mydłem nie wystarczy?

Sprawdź :D Polecono mi zaolejować, najsamprzód użyłem oleju do zawiechy i ruda mimo to wylazła, więc za drugim razem sięgnąłem po najgęstszy jaki znalazłem, przekładniowy i już było ok, dopiero po paru miesiącach zrobił się bardzo delikatny brązowy nalot, który wystarczyło przetrzeć szmatką żeby przywrócić do stanu pierwotnego. Nie znam się, ale chodzi chyba o to żeby odciąć kontakt z powietrzem, wtedy oksydacja się zatrzymuje - no chłopski rozum, ma to sens ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no przecież tu nie o bezpieczeństwo chodzi, wiadomo ze taka gruba rura prędko nie przerdzewieje. Ale po co mają się mostek i stery rudą paskudzić? 
@Roballinho ja nic więcej do powiedzenia w tym temacie nie mam, moimi doświadczeniami się podzieliłem - baw się :) może być, że silnikowy zagra, ja robiłem to na zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 17:22, Roballinho napisał:

Gdyby ktoś szukał ramy o wdzięcznej nazwie "SURLY", to jest ecr do wzięcia. Kompletny frejmset za dwa kilo.

https://m.olx.pl/d/oferta/rama-od-rower-CID767-IDTBKyr.html

A może to jest ogre...

Kolor się zgadza, kształt i mocowanie pod pivoty też, to jest Ogre chyba 2016, pierwszy rocznik po zmianach, mieści 29x2.6 i 27.5x3.0, ale jeszcze ma możliwość założenia pivotow pod V-ki (w kolejnych latach z tego zrezygnowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 08:56, Roballinho napisał:

Myślałem, że w Barcelonie znajdę więcej stalowych, ale się srogo przeliczyłem. Same gliny, a jeśli już stal, to w SS. Te dwa staruchy, to trochę na pocieszenie.

 

IMG20230320102441.jpg

W wypożyczalniach widziałem trochę stali, ale prawie wyłącznie rupiecie z hi-ten. Za to na przedmieściach działał zdolny majster, który spawał piękne stalówki pod marką Revanche Bikes i wypożyczał przyzwoite rowery. Wygląda niestety na to, że skapitulował.

Trochę fajnych rowerów pożycza El Ciclo w centrum, przy Carrer Nou de Sant Francesc, 17, 08002 Barcelona.

fiets toers Barcelona

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sobek, czy masz jakiś lakier bezbarwny co się dobrze wżera w rdzę i zachowuje jej charakter? Co wartego polecenia?

Próbowałem u siebie na jednej testowej ramie takiego RAT-RAW traktowania. Spędziła trzy miechy w gołej stali na balkonie, pięknie pordzewiała a potem ją bezbarwnym 3V3 potraktowałem w trzech warstwach. Po trzech tygodniach całość odpadała płatkami (prawie jak oryginalny lakier na Author Ronin). Drugie podejście było z Motip i efekt w zasadzie taki sam. Nie gruntowałem niczym, bo nie chciałem też zniszczyć ulotnego piękna rudej rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pytanie nie do mnie ale moze moje odpowiedz cos wniesie. Ja uzywam tego specyfiku : APP R-STOP (preparat przezroczysty). Niestety ruda troszke ciemnieje. Tworzy sie twarda warstwa zabezpieczajaca. Warto pomalowac caly element nie tylko miejsce wystepowania rdzy. Na to kilka warstw bezbarwnego. U mnie dziala ponad rok. Nic nie odpryskuje nie luszczy sie.. sprawdzone..

Edytowane przez Kopusleg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...