Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję po przygodach @kovaldesign'a to na paczkę z Peru wypada czekać minimum pół roku przy obecnych wiatrach.  Sama rama - solidnie wykonana, mają laataa doświadczenia w lutowaniu bmx'ów, bikepolo i innych sprzętów dla cyklistów nieszanujących szpeju.  Pomimo pancernej budowy nadal jest to relatywnie lekki sprzęt, nie pamiętam do drugiego miejsca po przecinku ale moja surowa rama w eLce ciąży 2,6kg.  Właśnie go zabudowałem jako monsterbarana, jak znajdę sznurek to się nim przejadę w przyszłym tygodniu:

 

IMG_20220218_204044257.jpg

AM-JKLWVFr6Pp9Whspw8TmUN4orIiPrV6krZZtoY

 

AM-JKLWO2voabezL1NO4rGcGoaVgsXedIIZ8c4DM

 

p.s.: w sumie fajowo wygląda ten srebrny Krampuśniak.  @KryMar1983: jak chcesz zielonego Mk1 w Lardżu to kup srebrną XL i się dogadamy :D 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 29+ to popatrz jeszcze bombtrack beyond. Można tez niektóre ramy do fatów pożenić z 29+. Stooge ma chyba coś z 29+. Ewentualnie kupić cokolwiek z geometria 29 i z udać się do jakiegoś magika żeby przerobił ci tylni trojkat (uważaj na wysokość suportu) Ale koniecznie z podwawelska. ;) 

Edytowane przez Grizzli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KryMar1983 napisał:

Wiesz, że jak zaordynujesz wysyłkę ze sklepu w UK do PL, to cenę odchudzą o lokalny VAT, a rodzime służby celne dorzucą 30% myta od oficjalnej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś jak wygląda wysyłka ramiaka z UK? Używanego, od prywatnej osoby, nie nówki ze sklepu. 
Bo to jest chyba ciągle najlepsze źródło stali z drugiej ręki, pytanie czy jakiś kurier typu przesyłarka ogarnia takie rzeczy i czy paczucha nie utknie na trzy miesiące w urzędzie celnym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, Krampus ma 73mm      i na    11s 11-46t   przy  przedniej 32T działa   poprawnie - nigdy nie małem żadnych kolizji, jest lekki luz, ale koło jest max do przodu w hakach

korba FC-M780  i jedna podkładka od strony łańcucha

dHMKKRsC7OsLu-VjKyMqtdkHChFrJm3ufIVC3ut0jDAN7Z3u1srcix0wVb3MwpvVcYTp248sOfxsAjiCQ4M4vhOGT3y10Abxt6tq2TPJCGZVf7NWvVoLtljQc3jYCtEYwpJSdAIksjEy0-EzTksEE94Ao9TLiFVxFpi3Eogch9lvXZvz8TsR4jHrzYSTYORKav6QCBz3OQHkM-Szt1a3tzji4tMvMt60hH23jn56XTARJCeliJ7bguHEBhvEnJ2bEJ38xntivOW8Uq7yghkguoAWpl6yK9a8XD9BPY25I3ORulzU8iWwLNdxwnckMQ7QWnelqwSoWrdPa1m-M3UF_PktOrAilumpJIaumUQGimSLmLBsdj3ywn99Xiip0wCSdlhtxCeWVANoLJEBY96V5XeEk13F7z1w3HS8jqs1xpdxnPXZA3B7-yr52WqTAARFIul7NnfStvRiIqkfn-vfDT7ZMDNKsZodvJ1w_VeISMu22LH-8GpYFvlsgUAkR2_CWbaO2iV8iTg43beWbs_RcxvjyfHa8S_8kDpKAuLpticihVg4SZV4olMHda157W3cuRyugv2OC0w8bb5Ac1KOav9lrQNZATR5gzQLEU9BsyjdLuOmLqthTK82cKPMkpT-CFcTIKFkn9cCQo2hhU_63xB3GWhWoU9LH_ad4JFGWsnMwEyrH1WrrgWzVht7dXgJn7QOR2-zNrvVW855=w577-h1025-no?authuser=1

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest korba XT   3 rz  i jej środek to ok 50 mm wtedy nie ma kolizji idzie blisko gumy 3 cal, we błocie ciężkim za blisko. Nie ma opcji natomiast na korbie jak u Rafała skorzystać z młynka i przedniej przerzutki...

Mam nieodparte wrażenie że mimo tyłu boost łańcuch nie celuje  między 6 a 7 bieg z 12, tylko gdzieś w dół, to u Rafała będzie jeszcze dodać 2 mm  na kasecie w dół ...

Dlatego przy 51 zębach z tyłu, krótkim łańcuchu i zębach stalowych korby jak śrubokręt jazda na młynku morduje samopoczucie,czujesz w ramie stukot napędu na zębach.

sramoskie zęby korby  wyglądają jak lód włoski z automatu i wtedy łańcuch nie wibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramie to jest upakowane dość , ale można koło na hakach w tył cofnąć... nie lubię jednak bo piasta jest na imbus a to jest samo zło i nie można mocno dokręcać, debile z tymi imbusami... ostra od Surly była na nakrętki ale skończyli produkcję i jak już kupowałem swoją to też jest na imbusy.  To właśnie dlatego miałem śliwkę w Bydgoszczy, po prostu dokręcasz do momentu aż moment niszczy klucz i śrubę, a koło i tak może drgnąć w haku, dlatego w Surly automatycznie koło zostawiam z przodu jak Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...