Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Grizzli napisał:

Nie to nie moje, ale ramiak na pewno ciekawy i cena 

przy okazji, jak wrażenia z jazdy na tym widle giętym? Rozważam ten ramset, ale nie widzi mi sie przy mojej wadze takie coś..

Edytowane przez Rysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem, faktycznie ten widełek pracuje. Pracuje az za bardzo bo jak sie ciśnie siłowo na stojąco, to w wyniku jego pracy, szprychy obcierają zacisk hamulcowy (bb7). Poza tym ładnie wygląda ale lepszy jest chyba ten w wersji prostej. Z drugiej strony lugged ma odrobine ponad 6cm wewnętrznie podczas gdy prosty widel okolo 52mm wiec jak chcesz na grubo atakowac to nie ma alternetywy. Jak bedziesz w okolicach Wrocka to daj znać.

 A ostatnio wpakowałem do Somy zamleczone cros-smarki 29x2.1 i sobie  bardzo chwale.

Edytowane przez Grizzli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś tak wygląda że chyba skończyłem. Jazda próbna była, po ciemku 20km, nic nie odpadło. Ino tarcza z przodu dzwoniła jakby ksiadz na kolędę szedł. Okazalo się że zacisk trzeba wyregulowac precyzyjniej. Zresztą 180 na zwykłym szybko zamykaczu czasami i tak zabrzeczy.

 

20201221_192815_copy_2064x1548.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wojtt80 napisał:

Coś tak wygląda że chyba skończyłem. Jazda próbna była, po ciemku 20km, nic nie odpadło. Ino tarcza z przodu dzwoniła jakby ksiadz na kolędę szedł. Okazalo się że zacisk trzeba wyregulowac precyzyjniej. Zresztą 180 na zwykłym szybko zamykaczu czasami i tak zabrzeczy.

 

20201221_192815_copy_2064x1548.jpg

Octane one kode ? zastanawiam się nad nim, jedynie tyle że czytałem na GBP na fb, że jest problem z doborem tylniej piasty przy zmianie kół (chodziło o poziomy hak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest oś 12 mm a koło zwykłe na 9 mm bez osi wsadzone na sztukę, z przodu jest okejka ale ma być balon 3", to i obręcz musi być szersza niż 19 mm wew.
Jest taki ktoś jak KołoKoła co mi ma złożyć na złotych szprychach, czekam, akurat w wigilię miną dwa miechy  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się preorder na nowego Peregrina:

http://www.singularcycles.com/our-products/peregrine/?fbclid=IwAR281G6SlXkPLjpkWNVxBfh8ksLPf8pZM-gLo1crViX2YYto4F4-I91KEz4

Cena to 850...

Z mojego punktu widzenia geometria jest nieciekawa, ze względu na BARDZO niski stack - w XL tylko 604mm (sterówka 154mm TYLKO). Dla porównania w Somie mam 630mm a w starej Salsie 660mm! Te rowery po prostu będą niskie. Poza tym długością też nie grzeszą.

Z kolei jak komuś pasuje taki "vintage look" to będzie zadowolony z nowoczesnych standardów i pojemności na 29x2.1 / 27,5x2.3

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sam około 90 cm przekroku , w planach Singula:  Xxl ma 89cm a Xl  87,3 cm.... raczej długonodzy chyba jakoś blisko bedą jednak mieli do ramy, a to nie jest rama pod mostek przy szczycie główki tylko klasyczny jak w starych rowerach  także chyba da się na tym pojechać, jeśli wpłacą mi do końca grudnia 100f prejazdera mogę rozważyć ewentualnie półgodzinną jazdę testową i kłamliwie wnikliwą superlatywną ikonik blue recenzję :D

inbreda  L złożyłem z piwnicznych gratów na 8cm skoku z mostkiem 120   wysokim dość,  i MotoRaptorach  2,1 . To chyba pierwszy raz mój  inbre na amo!!!  Taki Rst M29  sprężyny na zimę,  napęd 1x 9s. Waga 14,6 kg

rama nie sprzedana na razie zostanie „wrodzinie”  trochę w dobrym stanie jest bo po zdjęciu kilometrów taśmy izolacyjnej biel zaświeciła jak księżyc w filmach disneja.

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...