Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kolor jest ciulowy, jak psia sraczka po karotce z dodatkiem paznokci-Barbie

Mówisz o mojej ramie? Już taka nie jest ! Efekty niedługo...

 

gdzie można jeszcze wyrwać romety?^^ 

Wojtek z Ustki sprzedaje ramę @wszoltysik

Wisi mu w garażu i się kurzy, przemalowana chyba na wojskową zieleń z fajnym herbem. Więcej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Mam nadzieję, że macie racje, i że w boju się zgramy.

Może to tylko wielgachna kicha mnie optycznie przytłacza :)

 

Kolor jest ciulowy, jak psia sraczka po karotce z dodatkiem paznokci-Barbie, ale Romet, Romet :D

Między innymi dlatemu mój poszedł do przemalówki.

Pan bedzie zadowolony :icon_cool: 

Szacunek...

I.

Zazdrościsz, że se swojego popsułeś :P

Takiej naklejki miłującej Romka nie masz przypadkiem zakitranej gdzieś jeszcze jednej? :D

 

jakby (z nieutulonym żalem oczywiście )  się okazało że nie jest dla Cię  i będziesz chciał sprzedać to daj znac

Powoli, powoli. Najpierw sprawdzimy czym to się je :)

Pobawimy się kierownikiem, sztycą, mostkiem i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
AAAAAAAAAAAaaaaaaby spytać jaki rozmiar ramy wiadomo ?

 

Przecież Wojtek był tym Romkiem na Paprykarzu. Spora rama. Chyba 19-stka.

 

 

spowodowały, że zacząłem się zastanawiać, czy 29er jest jest dla mnie

 

Pacz Pan, jeszcze nie dobrze nie wsiadł, a już malkontenci.  :no:  Ale ten stan szybko minie, wraz z kolejnymi kilometrami.  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Ktoś chętny na ramę małej Kony?

Nie wrócę dobrowolnie już do małego koła :D

 

hYV0Xl1.jpg

 

Roman był używany ale chyba niezbyt intensywnie :)

a5ZZlWy.jpg

 

yKZg8MC.jpg

 

3Q2rJzz.jpg

 

Wszyscy zerkają na niego z zazdrością ;)

lOtH1T4.jpg

 

Nie jest już niestety taki ładny :(

dsFbgST.jpg

 

Rzeczy do wymiany/zrobienia:

1. Dowiedziałem się, czemu Racing Ralph mają przydomek Dancing Ralph :D

Już się rozglądam za dużą wersją miśków wild grip'r. 120zł za wersje advanced - będzie bolało.

2. Hamulce to mechaniczne avidy bb5 - tył jeszcze ujdzie, ale przód nie hamuje tak jak lubię: bez rzozu i trzeba użyć dwóch palców. Zobaczę czy starczy długości przewodu i wymienię na hydrauliczne m615 z kony.

3. Siodło WTB Silverado PRO - nie zgrało się z tyłkiem; wymienione na taniutkiego accenta, pójdzie na sprzedaż.

 

Tyla na teraz :) Trzecia stalówka pod rząd - tą już wprowadzę do garażu/postawię oddzielny wątek, to będę się tam uzewnętrzniał :)

Senks za wsparcie. Okazało się potrzebne i wyszło na dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 ma swoją magię, a w stali to już mega;-) Ja poczułem podobne wrażenia po przesiadce z 26 od cannondale na 29 genesisa. Nareszcie mam rower idealny, wygodny, zwinny dopasowany do wzrostu (188) i do charakteru jazdy, a lubię ostro między drzewami i na technicznych singlach pośmigać. Ja bym zrobił go jeszcze na sztywno a amor zostawił na góry. Taki ubłocony Romek to piękny widok. Sam myślę o mechanikach .... tak coby dopasować się nieco do  retrotrędu. Szkoda że moja 10 letnia Marta działa cały czas bez zarzutu.... może i dobrze. 

Jedyny minus 29 jaki zauważyłem - to ciężko toto w aucie zmieścić, a i w piwnicy/ garażu jakoś dziwnie dużo miejsca zajmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga wagą wszystko zależy od całej reszty, Inbred to z trzy kilo samej ramy....widelec chyba z 1200, to mam ok  4200g na starcie, rower w góry natomiast to było 1250 rama i 1750 widelec czyli razem   3 kilo....   Czyli róznica na masie inbred bez amo a Fiszer z rebą była by kilo dwieście...  gdyby w obu była reba to kilo siedemset pięćdziesiąt

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Siostra posiada takie coś:

71673dd82a824b042218b32d6b1ad1f8.jpg

Mam chytry plan aby oprócz ramy, amora i kiery reszte szpeju przełożyć pod nową rame bo miejski full to masakryczne kowadło.

Pytanie czy jest jakaś rama trekkingowa z sztywnym widłem pod tarcze w rozsądnych pieniądzach oczywiście Cr-Mo chyba że bede skazany na glin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj KryMar1983, usuń to zdjęcie, bo zaraz przyjdzie rdzawa starszyzna i cię zacznie na wolnym ogniu piec.

 

PS. A tak patrząc na zdjęcie, to właściwie nie ma czego w nową ramę przekładać z tego roweru, bo wszystko już zjechane, stare i ciężkie. Kup jej Romet Orkan 3.0 z Allegro. Tani, lekki i za tę kasę naprawdę niezły rower.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...