Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka zębatka do napędu 1*9 ???? 32, 34, 36 ----z trybem 11-34

 

Zaryzykuję odpowiedź, w nadziei, że Ivan nie zje od razu: weź 32 z, jako najlżejsza i najbardziej dostępna. Nie wiem jak ostro chcesz pod górę, ani jak ważne dla Ciebie jest wysokie przełożenie na asfalcie, ale WYDAJE MI SIĘ, że albo 32 Ci wystarczy, albo będziesz chciał lżejsze przełożenia (mniej zębów z przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stoję od dłuższego czasu przed podobnym problemem.
Z tyłu 12-32 (stary xtr 8s) z przodu 34z i na WSZYSTKIE "pionowe" ścianki w Paprykarzowie starczało, a wielu może potwierdzić, że płasko tu nie mamy.
W zeszłym tygodniu z racji wymiany napędu poszło do przodu 32z (bo takie w domu zalegało). No i wiem, że na płaskiej za wolno, za to na tych najstromszych podjazdach koło zaczyna z lekka buksować a to znaczy, że jest ciut miękko?
Choć na pewno (pomimo raptem 2z)łatwiej się podjeżdża. Czyli JAK DLA MNIE : najszybsza minimum 34;12/ 34:11, najwolniejszy (bez brania pod uwagę Gór) 1:1. Ale to tylko moje...


Za to nadal nie rozumiem, jak jeszcze 5-6 lat temu mogłem jeździć 46/34 z przodu a większość trasy robić tylko z blatu  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woojj: jednoosobowy komitet akceptacyjny pod przywództwem mego alter ego wyraża pełne uznanie dla postępującej budowy biegatego HaeLa ;)

 

Wydaje mi się czy przyciąłeś sterówkę? 

 

 

Za to nadal nie rozumiem, jak jeszcze 5-6 lat temu mogłem jeździć 46/34 z przodu a większość trasy robić tylko z blatu  :whistling:

 

...a ja zaczynam rozumieć dlaczegóż narzekasz na kolanka przed synglem się wzbraniając ;)

 

 

Co do zembiszcza przedniego zaś: ja uważam że z kasetką na zadku, 32T to bardzo dobry kompromis - w kuńcu mowa o góralu a nie sprinterze. Prezesie, nieco może buksować, ale w błocku lub sypkim może właśnie to da Ci przewagę?

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: Ronina, raz jeszcze dzięki za nawklejki!  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...słusznie zrobiłeś - wideł wysoki niczym Gosia Dydek więc nie ma co przodu dodatkowo przez EC44 podnosić ;)

 

Ale ja miałem 10mm podładkę i chyba 2mm na górze nad mostem i dawało radę. Górna miska niższa niż u Ciebie, ale nie AŻ tak bardzo? Czyżby główka w biegatym wyższa od synglowej była? [Pofatygował się ku HaeLu] u mnie wynosi dokładnie 118mm a więc wybrakowana o dwa mmile. 

 

Nieważne, ma jeździć-śmigać-skakać i być szczęśliwym! Czego Tobie i wszystkim życzę...  :)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojj, 32 u mnie się sprawdza, i w ss i 1x10 (11-36), po parczku mam miętko na asfalcie poleci, tyle że ja lubię zakręcić.. ;)

 

Robię z inbreda mieszczucha, chciałbym zamontować sks tyle że rama nie ma nawet poprzeczek żeby pokombinować z obejmami, macie jakieś patenty żeby coś teges ale nie trytytki, będę wdzięczny za pomysły.

 

Wesołych Stalowcy.

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, skoro na Mazowszu i w Szczecinie można latać 32/16  to znaczy, że  z kasetą 11-34 zamiast ostrej 16 da się... Ale każdemu według potrzeb... Ściganie, czy góry, kolana i reszta....

 

Jedyne o czym warto pamiętać to spadanie łańcucha jeśli nie ma ramki przerzutki albo rokringów...  Niby nie spada nie spada aż spada...

 

Na mojej po Kazofazowej prawie dziewiczej ramie - tej beżowej, co ją od roku wystawiam na sprzedaż nie wystawiając jedyne uszczerbki zrobiłem właśnie spadając łancuch ( jedyne miejsce nie oklejone przez Tomka)  co prawda w innym mechanizmie - zerwania łańcycha, ale skoro składacie takie ładne ramy to uprzedzam... Jeżeli korba jest z jednym blatem pozostawionym "a muzo" a z tyłu przerzutka dyndoli sprężyna swą słodką to w końcu łańcuch spadnie i na jakimś banalnym krawężniku, i zęby stali zawiną się po okolicy suportu niczym bobry tnąc nie korę a zdrowy lakier... :) 

 

Tymczasem szukam małej kobiecej szosówki i mi znikają oferty jedna po drugiej... stal ma być stal :)  Nie wiecie gdzie w Polsce są takie giełdy staroci gdzie zwożą stare rowery na kilogramy? Kiedyś tak podobno było w Słomczynie...

 

Fajnie szukać rower nie pod siebie, ale jak ktoś ma krótkie nóżki choć ładne, to jak te szosówki dla niej wyglądają dziwnie z siodełkiem blisko ramy, tak pierwotnie jak na starych kliszach z wyścigów, kiedy jeszcze przerzutek nie było,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1569601.jpg

 

Projekt w fazie testowej. Waga 11,35 jak dla mnie BOMBA - tyle ważą carbonowe rumaki za 9 tys. Smiga się fajowo. Przez święta idę go uświnić... zobaczymy na pewno się pochwalę odczuciami.

Korba z zębatką 34 do testów. W najbliższym czasie będzie narrow. Graty ze starego górala. Kiera 720 Boblight, mostek 85. Magura marta 2*160 zobaczymy. Taki czysty rower wygląda OHYDNIE !!!..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majtkowy niebieski - bardzo fajny kolorek,

dolne brudne ciągi linek - masakra osobiście nie cierpię tego nonsensownego niepraktycznego rozwiązania,

siodło dziwacznie przesunięte do przodu - za duża rama bo mostek nie jakiś za długi, ale można by dać 50'kę by poprtawić sytuację,

fajnie przespawana głóka,

żółty grip pasuje jak pięść do nosa,

przednia piasta też cuś przesada niby pod kolor ale cuś razi, spasił by pomarańczowy King

 

tyle

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes ty to byś mogl mieć i 56T z twoimi betonowymi łydami.

 

Marek ma racje spadek łańcucha potrafi być bardzo bolesny. Wiem, bo testowalem i blizny mam po dziś dzień.

A nie mialem zmieniarki tylko poprostu brak kontroli napięcia. 

 

Mentos zjedz snikersa ....

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

siodło dziwacznie przesunięte do przodu - za duża rama bo mostek nie jakiś za długi

A może po prostu niektórzy wyjątkowo lubią siedzieć nad korbami. Sam ma podobnie więc rozumiem.
W Sarnie mogłem zrobić  nawet 75* co by się lepiej kręciło no ale wtedy taka pionowa rura mało pracuje przód-tył, zatem jest 73 ale siodło na przedzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siodło ustawione tak (w połowie) ...bo tylko przełożone z 26... co do wielkości ramy i długości mostka na razie to ideał... pomiędzy zwrotnością a prowadzeniem. Mam 188 wzrostu i mi pasi. Po co przesuwać siodło do tyłu jak rama jest OK. Ostateczną pozycję się złapie po ostrym terenowym wyrypie. Powiem tak jeździ się jak na 26 - fajnie. Kolor piast OBU jest turkus- bo tak , bo to coś pośrodku między taniością, lekkością i wytrzymałością. Koła ważą 2 kg i nie zabiły mojego portfela. Co do żółtego gripa.... znalazłem akurat taką gumkę, a łatwo nie jest.

Mi się podoba jak jest ... turkus piast nie taki jak rama ale koła się kulają za######iście, szczególnie oponki są extra. Skręca rower za######iście... to mój pierwszy raz na 720 kierownicy z wielką kichą.... na razie zapierdala ;-) Co do dolnego ciągu linek.... jest ok i przy sramie działa idealnie nawet w dużym błocie... no chyba że się ubłoci i zamarznie. Lepsze to niż śiekająca woda wprost do pancerza ;-) wiadomo że zawsze można w pełnym i z głowy. Mi dolny, klasyczny lepiej pasi niż górny ciąg.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...