Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Straaaaaszna lipa w tym roku.

 

Czółki po targach mi opadny całkiem....Co się dzieje z branżą?

Spec-nie było,

Kellys-nie było,

Giant -nie było(tradycja)

Merida-nie było

Kona -nie było

Niner-nie było

Stoiska dziwnie okrojone w swym rozmiarze(Kross,Polsport)

Romet słabo,w ubiegłym roku pokazał kilka swoich(made in china)pomysłów,dziś bieda po całości.

Parę Fatów do obejrzenia i pojeżdżenia,duuużo elektryków także w wersji full(Haibike).

Trochę Scotta było ale się nie przelewało(m.in. fatt z RS Bluto statycznie)Paru mniejszych graczy na rynku sie stawiło najwięksi olali temat(wina wcześniejszej wystawy u szwabów?)

 

Jeżdżę na te targi co rok i z ręką na sercu potwierdzam że TA edycja targów była dziwnym trafem w/g mnie NAJSŁABSZA.

Co się dzieje ,czy to wina Kopacz?

 

Nosz kurde szkoda mojego czasu było.Gdy jak co roku przywoziłem nowe wrażenia (29er,Niner SS) tak dziś zero pociechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niedaleko mnie też były targi w ten łyk'end ale odpuściłem je sobie żeby ciśnienia w systemie nie podwyższać... W zamian nieco moduję HaeL'a: wczesne przygotowanie na jakieś wertepy przyszło-łikendowe na przedzie, zmiana trakcji, napędu i lans na zadzie...i jak zwykle TA ściana :)

 

 

IMG_0578.JPG

 

 

POZDRo-:beer

 

 

 

P.S.: Tak, sterówka jest fciól za długa i niebawem to poprawię. Szprychy też. Ściany nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niestety nie, przykro mi bardzo bo nawet blisko nie byliście. C-17 będzie do obmacania na Paprykarzu, a to tamże to TO. A więc masówka od Velo ;)

 

 

POZDRo-:beer


BTW. Pepiczków. Podobanckie mi bardzo te ramy machają! Poniżej dwóch killa? Zazdraszczam, Longienek ma powyżej trzech  :sick:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli wierzyć temu, co podaje Reynolds, to dajmy na to takie 725, z którego Pepiczki klepią te lekkie ramy "zjada" wytrzymałością na rozciąganie (MPa) inbredowe 4130 Cro-mo w przedbiegach. Stosunek jest 1080(MPa) do 560(Mpa). Oczywiście przy założeniu, że ja te tabelki właściwie czytam.
Inna sprawa, to wjeżdżanie całością konstrukcji wraz z jeźdźcem w wykroty i inne sosny. Dlatego lubię Unita. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeśli wierzyć temu, co podaje Reynolds, to dajmy na to takie 725, z którego Pepiczki klepią te lekkie ramy "zjada" wytrzymałością na rozciąganie (MPa) inbredowe 4130 Cro-mo w przedbiegach.

porównaj zatem 931 pochłania 725, 4130 i kilka innych i zostaje jej miejsce na sałatkę. Na szczęście wytrzymałość to nie jedyny wyznacznik, a rama z dwukrotnie wytrzymalszej stali nie jest dwukrotnie lżejsza.
Co do Pepiczków  - kiedyś pisałem, że ich nauka spawania przyspiesza w tempie geometrycznym, ale oni zaczynają wyprzedzać światło. Detale, zapał, pasja i odrobina talentu - "tylko" tyle wystarczy by powstały genialne ramy. Co ciekawe - jak taki Triton gdy zaczął być popularny podniósł ceny do dalekoeuropejskich tak Ci obniżają. szacunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

rama z dwukrotnie wytrzymalszej stali nie jest dwukrotnie lżejsza


Chyba odwrotnie chciałeś napisać? 

 

Na szczęście wytrzymałość to nie jedyny wyznacznik


Przecie napisałem:

 

Inna sprawa, to wjeżdżanie całością konstrukcji wraz z jeźdźcem w wykroty i inne sosny.
 

Proponuję drugą kawę wypić. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Adamos, ja nie zaprzeczyłem, ani stawiam okoniem,  ja tylko podpisuję się pod tym co napisałeś w formie dialogu... proponuję meliskę "srana" bo Kolegę coś trzącha od poniedziałku :D

Co do wagi i wytrzymałości - napisałem to co napisałem - wytrzymałość nie przekłada się proporcjonalnie do wagi (czyli rama z 951 nie będzie 2 razy lżejsza od 725), niby oczywiste ale nie każdy tak myśli ;)

a... pragnę się pochwalić nowym narybkiem stallovym - mój najstarszy syn Bartek  (11l) -wczoraj dosiadł swojego pierwszego stalowca - kona (tak tak Adamosie) 26" ze sztywnym widłem Rychtara... i od razu pokazał nam dobitnie co znaczy wsiąść na dobry rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, coraz lepsze te ramy robią, przy jednoczesnej obniżce (choć niewielkiej, ale jednak) cen. Uhm, powoli staję się ich fanem. :)

 

Tyle, że jak zażyczysz na zamówienie z tym i tamtym to stoi 750 euro plus niewiadomoile czekania, bo są zawaleni robotą.

No i pokornie upraszam, żeby nie używać pewnego słowa na określenie wiadomej nacji, bo oni już wiedzą, że my o nich wiemy.

 

Jako ciekawostkę dodam, że Pipedream, który zaprototypował ramy na Reynoldsie 931, zarzucił projekt,

gdyż "Sadly there was limited interest in the R931 frame. There's still this misguided idea that Ti is superior......

even though R931 is twice as strong, just as light and corrosion resistant too".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
no i rdzewieje

...no właśnie 953  podobnie jak XCR czy KVA "nierdzewieje" lub powiedzmy sobie rdzewieje w stopniu minimalnym (na nasze ludzkie potrzeby należy to czytać "żadnym").

Tytan jest baaaardzo elastyczny (co tłumaczy np dużo większe przekroje rur w porównaniu ze stalą)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

NO TO JEDZIEMY KOLEDZY!

http://www.forumrowerowe.org/topic/171288-stallovy-paprykarz-2014-czyli-minizlot-milosnikow-wszelakiego-zelastwa/

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam jakiejs stalowki pod 29er. Na naszym rynku znalazlem poki co kilka opcji.

 

Kona UNit 20" + widly - 1700 zl / rower 3500

Kross unplugged rama 1000 / rower 2000

Ragley big wig - 1300

Salsa El Mariachi -2000 allegrosz

Nie ukrywam ze chcialbym zlozyc cos na Singlu albo wsadzic swojego Alfine 8 ktorego mam w fullu. Dreczy mnie kolejne pytanie czy jest sens sie przesiadac z fulla (santa cruz heckler) na sztywnego stalowego 29era (ewentualnie amor z przodu) Zapoznalem sie z ebayem USA / DE / UK no fakt czasem sa rodzynki ale gorzej z wysylka.

 

Jakies propozycje ? Z gory dzieki za pomoc szczegolnie dla anarchy ktorego meczylem na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na sztywniaka to tylko na stalowego! 

"Jest wiele możliwości" :D

 

Gdzie zamierzasz nim jeździć? Jaką jazdę preferujesz (ma być odskocznią dla Hekli, czy całkowicie go zastąpić)? Jaki budżet?

Jeśli poważnie o tym myślisz - proponuję też założyć osobny temat, żeby tutejszego śmietniska nie pogrążać jeszcze bardziej.

 

Na szybko z używanych sprzętów (ramy albo całe rowerki) - moja krótka lista:

p1pb10458068.jpg

On One Inbred 29er Rigid Single Speed 

http://www.pinkbike.com/buysell/1487949/

(Inbredy naprawdę nie są zue)

 

p1pb11274125.jpg

2Soulscycles Quarterhorse 

http://www.pinkbike.com/buysell/1620748/

 

 

p1pb11366378.jpg

Canfiled nimble 9 

http://www.pinkbike.com/buysell/1635417/

 

 

Czy warto się przesiadać na sztywniaka? No to trochę temat nie o tem, ale zapewne wiesz, że to zupełnie inne światy ;) Na sztywniaku poczujesz co to znaczy efektywność pedałowania, jak można przyspieszać i jak szybko pokonywać płaskie odcinki czy wzniesienia. Wiadomo, że cena jaką zapłacisz to gorsza trakcja w trudniejszym terenie, trudności z utrzymaniem tempa na korzeniach, spadek komfortu. Z drugiej jednak strony - przez swoje wady sztywniak będzie Cię uczyć wybierania najlepszej linii, balansu ciałem, et cetera, et cetera. Tak więc coś za coś, albo jak kto woli - dwa rozwiązania pareto-optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mialem sporo rowerow w tym kilka ram stalowych wiec wiem z czym to sie je. Przed Santa mialem NS Society ale 26" i przyznam ze troche mnie przetrzepalo. Full to Full. Biore jednak pod uwage ze 29" kola moga lepiej amortyzowac i moze byc lepiej. Sante zamierzam sprzedac i chce ograniczyc sie do 1 roweru , lekkiego najchetniej na SS do jezdzenia po wojewodztwie lodzkim po twardym podlozu. Co do kasy ... realna cena za rame 2000 zl. Wiecej srednio mi sie widzi. Pozniej znowu wyjdzie 6K za rower :D Jako ze mam 187 cm celuje w L'ke 19-20" i z doswiadczenia wiem ze nie kazdy chce wysylac sprzet poza swoj kraj.


 


p4pb9042630.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wiesz, w Brytfani mają teraz Ragleye po 1200 złociszy, to jest dopiero okazyja!
A że miałem w ręku i oku stwierdzam - zaprawdę ślicznie wykonana. W sumie wydaje mnie się, że cuś takiego nasz nowy mocno matematyczny kolega mógł by zakupić by łatwiej pożegnać się z fulem.
Ja przyznam, od dawna mam dylemat czy pozbywać się fula i zamienić go dodatkowym sztywniakiem z amorem. Koval na ten przykład na Beskidy mówi, że to jego najlepszy sprzęt do tej pory (BigWig). Na Beskidy a nie "łódzkie twarde podłoże" ;)
Wg mnie 29, miękki kapeć i carbonowa lub tytanowa sztyca zrobią bardzo dużo dobrego dla tyłka. Reszta to technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...