Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobra chłopaki oficjalnie przyznaję, że dałem d**y - pogadałem z Canyonem i po złożeniu sprzętu okazało się, że faktycznie jest te 61 cm i tylko całość sprawia, że naprawdę chciałem przeprosić jeśli kogoś wprowadziłem w błąd

 

Spoko, nic się nie stało. Teraz za karę / w nagrodę skrobnij dwa słowa w dziale "testy' gdy już trochę pojeździsz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w sumie, warto zwrócić uwagę na rose - http://www.rosebikes.pl/bike/rose-mr-ride-2-29-2014/aid:652771 - dużym plusem są koła, oraz możliwość konfiguracji sprzętu np: w porównaniu do canyona. Imo bije go na głowę. (chyba to 8.9 al slx jest w takiej samej cenie co rose - ~6,9k)

 

heh, a canyon widzę że na niektóre modele z tych serii rzeczywiście podniósł swoje ceny - widocznie sprzedaż idzie nadzwyczaj dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej
Szukam roweru do maratonów. Nie znam się dobrze na sprzęcie, ale wydaje mi się, że za koła w Canyonie 9.9 warto dopłacić i chyba lepszego roweru w tej cenie nie dostanę? Jeszcze mam pytanie odnośnie rozmiaru ramy. Wg ich kalkulatora wyszedł odpowiedni rozmiar dla mnie 17,5 czyli M. Mam 182cm wzrostu i w kroku 84 cm. Nie będą jajka za blisko ramy?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurator tak podaje dla tego wzrostu, to pogranicze M i L. Ja mam 1.83cm, noga 86cm i jest ok. Nie wiem czy Mka nie bedzie wrecz troche mala dla Ciebie.


uzupelnienie jest ok w rozmiarze L u mnie. M przekrok powinien byc w porzadku, ale istnieje ryzyko ze bedzie za krotki horyzontalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę wątpliwości odnośnie napędu 2x10. Na leśnych szutrach trzeba mieć także bieg na którym można depnąć np. 3x8, a jak ktoś ma mocniejszą nogę to i wykorzysta 3x9, a to jest 44 na korbie, tutaj tylko 38 w canyonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 zebow w 29erze to cos jak 42t w 26erze. Niepotrzebnie sie obawiasz, Klosiu gdzies pisal ze przy wysokiej kadencji na plaskim da sie trzymac ~50km/h

Zostawiajac 44t mialby w 29erze z tego odpowiednik 49t. Sam bylem sceptyczny, ale dwutarcz to spora wygoda, w lzejszym terenie jak sie bujniesz to idziesz caly czas z blatu tylko tylem operujesz.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzydziestu ośmiu zębach jestem w stanie utrzymać na płaskim 60km/h, powyżej już mnie ciężarówki urywaja, więc więcej jest raczej nierealne ;).

Ale na 36 zębach spokojnie w peletonie jechałem 49km/h, więc na 38t do 55km/h w peletonie spokojnie powinno dać radę. Przy typowym wyścigowym 35km/h w terenie mam z tyłu jeszcze dwie-trzy zębatki w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides, mnie wychodzi kadencja w okolicach 125, zakładając długość koła 2300mm. To jest jakiś kosmos? Poza tym pisałem o jeździe za ciężarówką.

Realnie uzyskiwałem na zawodach 49km/h na blacie 36t (kadencja 107) i okolice 55km/h (dokładnie nie pamiętam, ale powyżej 50km/h) na blacie 38t (kadencja 113). To nie są chyba jakieś nadludzkie wartości, na szosówce jeżdżę godzinami z kadencją 105-110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy jeżdżę na SPD nie używam na płaskim trzeciej zębatki korby bo jeszcze nogi mam za słabe. Wcześniej wdeptywałem pedały na 3x8 i myślałem, że mi zębów brakuje, ale jakby nogi mieć mocniejsze i dawać radę na tych beigach na wysokiej kadencji to takie prędkości są jak najbardziej realne, tym bardziej za ciężarówką, gdzie nie ma oporów powietrza tak dużych jak bez samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie...

Bardziej opłaca się kupić Canyona AL SLX 9.9 czy CF SL 7.9?

Opłaca się dopłacać tyle do tej ramy, bo domniemam że stąd CF'y są o tyle droższe...

 

AL: https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3176

CF: https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3170

Edytowane przez tommek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

 

ponieważ to mój pierwszy post, przede wszystkim chciałem powiedzieć CZEŚĆ :)

 

Jestem totalnym amatorem i laikiem i chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych z tego forum. Czytam je od dłuższego czasu, no ale do rzeczy...

 

W zasadzie to jeżdżę dopiero drugi sezon. W maju ubiegłego roku kupiłem Kross Level A3 (och jak wielki to był błąd). Teraz dosiadłem na chwilę Trek Superfly 6 w rozmiarze 19,5 (18,5) i po kilku minutach mogę tylko powiedzieć, że te rowery dzieli przepaaaaaaść. Ponieważ de facto chciałem kupić Superfly 7, który jest aktualnie niedostępny w 3mieście, zaproponowano mi 8-kę za 6800zł.

 

Tu niestety pojawia się dylemat, za te pieniądze mogę mieć Canyon Grand Canyon AL SLX 8,9 lub dokładając 500zł Grand Canyon CF SL 6,9.

 

Canyona nie mogę przymierzyć, Treka mam na miejscu... Co myślicie? Czy karbonowy Canyon wart jest uwagi?

 

Jeżdżę głównie po piaszczystym Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (ależ tu mamy super miejsce do MTB w środku sporej aglomeracji) oraz do pracy (kawałek lasu, kawałek szosy). Na pewno będę jeździł w maratonach, choć przy moim doświadczeniu to tylko zabawa.

 

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra carbonowa rama jest w stanie duzo wytrzymac. Ale jednak mozesz ja uszkodzic latwiej niz aluminium. Z drugiej strony carbon lepiej wchlania drgania. Chodzilo mi o to, ze na rowerze sie nie scigasz, wiec super lekka rama ci nie potrzebna. Mozesz brac zarowno carbon i aluminiun, duzej roznicy nie poczujesz. A jak kupisz z aluminiowa rama to osprzet bedzie teoretycznie lepszy w tej samej cenie. I to poczujesz bardziej. Podsumowujac ja bym bral alu.

 

Wysłane z mojego LG-F180L przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny dylemat... Amelinium czy wyngiel... w końcu wybralem to drugie... rower kupuje na kilka dobrych lat i stwierdziłem że wole mieć niezłą bazę do i tak nieuchronynych modyfikacji sprzętu - wszystko się kiedyś zużywa ;-) ... nie miałem tez doświadczenia co do napędu 2X10... nikt ze znajomych nie dysponował odpowiednim sprzetem... zaryzykowałem i nie żałuję... z racji możliwości wybor padl na kross level b9 rozmiar L i mega jestem zadowolony a wątpliwości rozwiane... ;-) jest szybki, zwrotny, niesamowicie sztywny[co pomaga w podjazdach] i na duzzzzo pozwala... do zobaczenia na sciezkach w 3M czesto teraz śmigam po lesie w Oliwie

Edytowane przez motiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeh, co człowiek to opinia. Jak tu się zdecydować? :)

 

Jedno wiem na pewno - Kross'a nie kupię i basta. W Canyon'ie mam problem z dwiema rzeczami:

1) nie mogę przymierzyć się do roweru

2) czas oczekiwania na najtańszego karbona to 2m-ce!!

 

Generalnie Superfly 8 wydaje mi się całkiem przyzwoity, ciekawe ile więcej kosztowałby gdyby przełożyć graty na karbonową ramę (już w sklepie).

 

Co do korby 2x10 to nie mam z tym problemu. Poczytałem, popatrzyłem na wyniki kalkulatora i jestem przekonany, że jedynie na szybkich zjazdach może zabraknąć prędkości, w pozostałych 99% przypadków nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie znam tego no-limited.pl ale już od początku wrażenie jest co najwyżej kiepskie:

1) strona biedna

2) część linków nie zawiera dosłownie nic

3) pod Centrum Testowe link prowadzi do nieistniejącej strony

4) żadnych cen na stronie - nawet katalogowych

 

Wygląda to na składaki z garażu. Mogę być oczywiście w totalnym błędzie, ale niestety tak to wygląda oceniając z perspektywy strony internetowej.

 

Może jutro spróbuję się z nimi skontaktować, zobaczymy jak to wyjdzie. Poza tym, czy można się gdzieś (poza ich siedzibą) przymierzyć do takiego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

Podpinam sie do tematu ponieważ sam również szukam swojego pierwszego 29erowca.

Osobiscie bardzo mocno optowalem za Gianten xtc 0 29er szczególne model z 2012roku. Co wy sadzicie o tym modelu poniewaz praktycznie nikt nie wspominal nawet marki Giant. Co jest tego przyczyna czyżby nie nadawal sie do jazdy? Czy chodzi raczej o problemy z gwarancja? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...