Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
TomaszB

[rower] do 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

grzechu1984
W dniu 22.06.2018 o 17:49, kemot1974 napisał:

Cześć,  odnośnie Gianta to myślę, że +/- 20 % od ceny katalogowej możesz otrzymać. Będą środki na lepszy Amor :). Osobiście miałem okazję testować Treka i Focusa i w moim przypadku wybór padł na Focusa. Odnośnie rozmiarów to możesz zapytać w firmie FogtBikes , są dystrybutorem Treka i Focusa. Pz

Rower kupiony, wybór padł jednak na gianta, dzięki za pomoc w wyborze :)

20180711_174246.jpg

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kemot1974

fajny rower, dobry wybór !

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

fajny. fajny.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

A mi się nie podoba ze względu na kolory - 2 GE jednak "ładniejszy" :

image.png.6a1594265f4a6926d1035f413e699393.png

, ale kolor sam nie jeździ, a w dodatku to nie mój rower :icon_lol:
Grunt, żebyś to Ty był zadowolony, reszta jest nieważna.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dfq

Fajny rowerek, gratuluję zakupu , teraz tylko jeździć, jeździć, jeździć :thumbsup:

Odnośnie kolorów to wiadomo - o gustach nie ma dyskusji, ale myślę  KrissDeValnor że mój by ci się pewnie spodobał  :D

20180704_105816a.thumb.jpg.b0aebd0b52ffdd027fbd2198ebd217d8.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Do dfq oraz dla zainteresowanych Specem i różnymi kolorami starszych modeli :

Spoiler

Już tak się nie podniecaj - rozumiem, że jesteś zadowolony i się "jarasz" nowym nabytkiem, ale to już chyba 3 zdjęcie ( no dobra drugie ;) ) w tym temacie, a do prezentacji swojej maszyny masz co najmniej 2 wątki specjalnie temu poświęcone :bye2::icon_lol:
Przyznaję, że wpadł mi w oko - niewykluczone, że nawet wcześniej niż Tobie, bo mam jego zdjęcie na drugim komputerze, którego nie włączałem > 4 miesiące, więc spokojnie z 6 - 7 miesięcy mogło już minąć.
Kolor jednak niepraktyczny, bo na macie widać bardzo kurz jak jest sucho - poniżej masz same praktyczne, bo jak wiadomo, te bardziej połyskliwe wcale się nie kurzą :icon_wink:
Ja ogólnie mam lekkiego fisia na punkcie takich zielonych wstawek, a nawet całkiem zielonych ram ( z czarnymi napisami ) - jak np. w Epic HT 2017 na którego się nawet napaliłem prawie 1,5 roku temu :wub: ( była też fajna wersja niedostępna u nas w oficjalnej sprzedaży, którą nazwałem "stealth" - czarna z ciemnymi i ledwo widocznymi fioletowymi napisami ) , podobnie jak 2 lata wcześniej na czarnego diabła z czerwonymi wstawkami, czyli Crave Comp 2014 i następnie czarno - grafitowego Crave Comp 2015, jednak jakoś mi ze Specami ( i nie tylko ) na razie nie po drodze, może kiedyś...
Wymienione modele i ich kolorystyka :

image.thumb.jpeg.af294bdf2fc2ad4c0390de62a26f8d43.jpeg
image.thumb.jpeg.55ed39c10c5a103bce5d7737d925a723.jpeg
image.thumb.jpeg.aa99b3081582c5c9df9cad967d19341d.jpeg
image.thumb.jpeg.1e6d3b76819eb9869c751593dbbc035c.jpeg

Jak więc widać, mógłbym już chyba robić za archiwistę Speca :icon_cool:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamar59
Napisano (edytowane)
W dniu 13.07.2018 o 10:36, grzechu1984 napisał:

Rower kupiony, wybór padł jednak na gianta, dzięki za pomoc w wyborze :)

20180711_174246.jpg

Ładny. Widzę że masz rurę podsiodłową na dole wygiętą względem mojej. I masz przy sztywnej osi 2 sruby co nimi regulujesz odległość koła pewnie. Cenowo sporo niżej niż 7 tys? Na moje oko powinien z 4-5 tys kosztować. Chyba że to rocznik 2018 to więcej. 

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dezent

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu. Poniżej moje dwa typy. Startuję w amatorskich zawodach MTB na mazurach.

Czekam na wszelkie sugestie.

1. https://7anna.pl/product-pol-10452-Rower-Mondraker-2018-Leader-RR-29.html

2. https://cube.pl/2018/rowery/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-race-orangenred-2018/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Atuty Mondrakera : amor, hamulce, mniejsza masa
Atuty Cube'a : rama pod sztywną oś, szerszy zakres przełożeń

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzechu1984
W dniu 13.07.2018 o 10:47, kemot1974 napisał:

fajny rower, dobry wybór !

W dniu 13.07.2018 o 10:55, thepanone napisał:

fajny. fajny.

Dzięki :)

W dniu 13.07.2018 o 13:21, KrissDeValnor napisał:

A mi się nie podoba ze względu na kolory - 2 GE jednak "ładniejszy" :

image.png.6a1594265f4a6926d1035f413e699393.png

, ale kolor sam nie jeździ, a w dodatku to nie mój rower :icon_lol:
Grunt, żebyś to Ty był zadowolony, reszta jest nieważna.

Miałem okazję przymierzyć 2GE ( był w rozmiarze M ) ja jednak wybrałem 3GE ze względu na to że nie potrzebuję lepszego osprzętu - nowa grupa deore daje radę no i kolory mi podeszły z 3GE, aha ..3GE jest błyszczący a 2GE mat, jak dla mnie lepsze jest malowanie błyszczące.

W dniu 13.07.2018 o 16:05, dfq napisał:

Fajny rowerek, gratuluję zakupu , teraz tylko jeździć, jeździć, jeździć :thumbsup:

Odnośnie kolorów to wiadomo - o gustach nie ma dyskusji, ale myślę  KrissDeValnor że mój by ci się pewnie spodobał  :D

20180704_105816a.thumb.jpg.b0aebd0b52ffdd027fbd2198ebd217d8.jpg

Dzięki. Sam brałem pod uwgę tego speca :) Fajna maszyna!

23 godziny temu, kamar59 napisał:

Ładny. Widzę że masz rurę podsiodłową na dole wygiętą względem mojej. I masz przy sztywnej osi 2 sruby co nimi regulujesz odległość koła pewnie. Cenowo sporo niżej niż 7 tys? Na moje oko powinien z 4-5 tys kosztować. Chyba że to rocznik 2018 to więcej. 

Hej, dzięki! Tak rura jest wygięta, co do mocowania tylnego koła to wygląda sprawa tak ... te dwie śruby służą do dokręcania uchwytu do którego przymocowany jest zacisk hamulca, sam uchwyt jest jednocześnie mocowaniem osi, posuw haków jest regulowany dwoma śrubkami schowanymi  w ramie obok mocowania osi :)  podczas ściągania kołą odkręcamy tylko oś więc zacisk pozostaje na swoim miejscu. Przeżyłem szok przy przesiadce z 12 letniego terrago na tę maszynę :)

Co do ceny to płaciłem trochę ponad 6tyś,,  część  sumy brałem na raty 0%. Gdy tylko znajdę czas dodam go do działu moje rowery wraz z dokładnymi danymi i zdjęciami.

Pozdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Koniecznie zrób dobre zdjęcia tylnego trójkąta i wspomnianych mocowań - w końcu nie każdy widział i nie każdy zobaczy, a dla zainteresowanych będzie to ciekawy dodatkowy "smaczek" :icon_cool:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Danielte

Witam wszystkich, do tej pory aktywny byłem na forach automoto, teraz (z wiekiem) czas na bardziej aktywna formę spędzania czasu.

Szybkie pytanie: czy Cube Reaction Race na Sram Eagle można równać ze Specem Chisel X1? 

Szukam sprzętu na raz w roku wypad w góry, reszta na nizinach nad morzem. Trasy do 100 km.

... a pierwszy wybór to był xcaliber 9tka... potem zobaczyłem Cuba. Rama 23”, niestety zero szansy na przymiarkę w mojej okolicy. 

Za jaka cenę można teraz kupić speca? Na cuba 20% rabatu.

Dzieki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzechu1984
W dniu 15.07.2018 o 18:42, KrissDeValnor napisał:

Koniecznie zrób dobre zdjęcia tylnego trójkąta i wspomnianych mocowań - w końcu nie każdy widział i nie każdy zobaczy, a dla zainteresowanych będzie to ciekawy dodatkowy "smaczek" :icon_cool:

Jest! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta