Skocz do zawartości

[ZLOT] IV Oficjalny Zlot FR.org


n4k5

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie nie wiem jak by to rozegrać. Myślałem dopasować tak wypad, żeby jechały osoby, które już w górach mają tak jak ja, jako takie doświadczenie.

 

Czerwony od Krowiarek do podejścia, a do zjazdu/zejścia zielony w kierunku Mędralowej..

 

Ogólnie, tak tylko głośno myślę z tą Babią, bo może nie ma się tam co pchać, choć ten wschód słońca trochę mnie kusi :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki tam szuterek. Fotka nie moja jakby ktoś się pytał, ale z baaardzo wiarygodnego źródła ;)

Najprosciej zjechac na Slowacje Ktos z bardzo dobra technika obrobi to na sztywniaku.

W strone Krowiarek na "schodkach" kiepsko widze.

W strone przel. Brony, czyli Malej Babiej, jeden odcinek jest nieprzejezdny dla wiekszosci ludzi lacznie z fullami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nocą nie ma sensu się tam pchać, w dzień można ale tylko od strony słowacji, jest to najbardziej podjezdna trasa i najbardziej legalna... choć jest to i tak wycieczka pieszo-rowerowa z naciskiem na piesza

 

dobre opony w beskid żywiecki to wyłącznie ciężkie opony z grubymi ściankami bocznymi, na szlakach jest bardzo dużo ostrych luźnych kamieni, które mogą bardzo łatwo przeciąć oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kij w oko już sam nie wiem jakie opony nawet brać... crossmarki, high rollery, Firestormy Xc czy jakieś inne grzyby... Nie chcę kupować opon specjalnie na 5-6 wyjazdów:D

 

Aha, i zjazd trasami z Babiej Góry raczej na pewno nie będzie robiony w nocy:) Nie sądzę aby ktokolwiek był na tyle hardym korem aby się na to porwać w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym, ze nawet jak pojedziemy na Babią w nocy, to i tak zjazd będzie już po świcie, a pod gore nikt się uszkodzić nie powinien :P Zresztą bodajże na gpsies.com jest track z wycieczki na Babią na wschód słońca, więc jest to możliwe :P

 

Po doświadczeniach z poprzednich zlotów stwierdzam, że to nie jest wyścig i nie trzeba szukać kompromisu między szybkością, a przyczepnością, a warto postawić na to drugie. Czyli brać co macie najagresywniejszego :P Skoro mają być wytrzymałe, to może coś na drucie warto by założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da. Można nawet Percią Akademicką wejść z rowerem na Babią Górę. Pytanie tylko, jaki to ma sens? Ja na Babią rowerem się nie wybiorę, bo żeby wycieczka tam była bardziej rowerową a nie noszeniem roweru, to raczej trzeba mieć full'a i dobre umiejętności. Rzućcie okiem na tę galerię - należy do pewnego użytkownika forum emtb: https://picasaweb.go...dMorningDiablak

 

Chciałem też na szybko znaleźć jakiś filmik, ale znalazłem tylko jeden i nie wiem czy to Babia czy inne Pilsko: http://www.youtube.com/watch?v=zEwP6p4mio4

 

Ja niestety nie mam ani takiego skilla ani roweru i na pewno wybiorę coś bardziej rowerowgo niż Babia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak źle jak mówiliście, full byłby oczywiście lepszy na takie kamienie, ale myśle że jak ktoś jedzie "pewnie" i "zdecydowanie" to spokojnie sobie poradzi, tylko ze tu bedzie najważniejsze doświadczenie w jeździe, prawdziwie górskiej, są w wałbrzyskich podobne traski zjazdowe z takimi kamolcami, po prostu trzeba wiedziec jak sie twoj rower zachowuje w takim terenie i umieć nad nim panować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te skałki co są na szczycie to tylko dh, szkoda zębów, ale te schodki na filmiku, to nie takie trudne( tyle co na filmie widać)

 

hhhrrrrr, po co tak wcześnie zaczeliśmy organizować ten zlot, teraz trzeba pół roku czekać, a tak by człowiek trwał w nieświadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale jak widzę po zdjęciach, to te kamienie chyba dopiero na samym szczycie, tak? Jeżeli większość podjazdu jest w miarę normalna to moim zdaniem warto się wybrać i zdobyć najwyższy szczyt, nawet jeżeli będzie trzeba trochę ponieść rower :P

Wiesz co? Bylem tam w kazdych warunkach i o kazdej porze jaka sobie wymyslisz. Autentycznie..

Zdjecia masz robione w miare na najlatwiejszych odcinkach. Zjazd jest w strone przel. Brona. Mozesz wziac sztywniaka czemu nie. I tak bedziesz odcinki sprowadzal. Pojedziesz w strone Malej Babiej, bedziesz przynajmniej jeden odcinek sprowadzal. Zreszta niewazne ile bedziesz, wazne zebys nie pisal - zjechalem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygooglajcie sobie tą Babią rowerem. Trochę osób tam wjechało. Oczywiście tylko od Słowacji wchodzi w grę. Stokówka 90%. Zresztą... Każdy niech sobie robi co chce. Wycieczek i tak będzie od groma i każdy pojedzie z kim będzie chciał. Wiem że jadę na zlot żeby w końcu zrobić Babią Górę :) Najlepiej w nocy i zjazd o świcie. Ciche odgłosy ochotników się pojawiają. Wiem że będzie dobrze :D A czas na inną wspólną trasę i tak się znajdzie bo tras fajnych i względnie dużych gór jest tam sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...